Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Sugestie camera miniaturala de supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
Dreaq, sistemul vostru o fi legal, dar daca tu, fara autorizatie de prelucrare de date ai acces...."la cele doua lesbiene" incalci legea. :)
Intr-un condominium un sistem legal  are nevoie de acceptul locatarilor in proportie de 100%. Este instalat si intretinut de o firma autorizata, iar materialele inregistrate nu pot fi urmarite decat de un operator autorizat la firmei respective. Administratorul/presedintele/locatarul nu are dreptul sa aiba acces la sistem.

In cazul magazinului...lucrurile sunt diferite. E o proprietate privata in care stapanul stabileste regulile de acces. Pune semn in poarta, obligatoriu, iar tu decizi daca intri sau nu.

Vubiv sa nu te duci prin UK.....o sa-i reclami pe toti.:)



#38
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Initiator , pentru inceput iti sugerez sa scrii mesaje peste tot in bloc adresate vandalilor . Trebuie neaparat sa le trezesti un pic constinta  iar daca nici asa nu functioneaza incercati sa capitonati interiorul liftului cu materiale care se schimba foarte des si e dificil de desenat . Puneti si oglinzi multe in interior , daca cumva sparge careva va dati seama care e .
Puteti iar "capitona "cu sticla si se curata mult mai usor si iar daca sparge sticla se aude si il observati , mai dificil va fi daca se apuca de zgariat geamurile .
Retarzii vor gresi la un moment dat trebuie doar sa va inarmati cu rabdare .

Edited by pacopaco1967, 06 May 2016 - 14:15.


#39
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Retarzii vor gresi la un moment dat trebuie doar sa va inarmati cu rabdare .
mare greseala sa-ti subestimezi "adversarul"... mai ales ca n-a fost depistat prin metode ortodoxe!

#40
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Nero-d, on 06 mai 2016 - 14:16, said:

mare greseala sa-ti subestimezi "adversarul"... mai ales ca n-a fost depistat prin metode ortodoxe!
Metode ortodoxe ? E tara cu legi tampite menite sa protejeze infractorii si tampitii . "Adversarul " are creier de maimuta in calduri , astia de regula nu disting dreapta de stanga .

Ghinionul lor(locatarilor) ca nu locuiesc eu in acel bloc , de fapt stau la casa , daca as fi avut parte de o situatie similara iti spun eu ca sfarseau cu picioarele rupte si habar n-ar fi avut cine a fost .

Edited by pacopaco1967, 06 May 2016 - 14:34.


#41
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Daca toti proprietarii sunt de acord e ok camera fiind pe proprietate privata comuna.
De acord sa se monteze, nu de acord sa puna banii.
Ce abereaza unii pe aici se refera la locuri publice sau proprietati private cu acces pentru public.
Scara unui bloc sau liftul nu sunt asa ceva si legal nu are nimeni voie sa intre fara consimtamantul macar unuia dintre proprietari. Ei, ala care lasa straini sa intre ar face bine sa-i si anunte ca se filmeaza.

#42
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 pacopaco1967, on 06 mai 2016 - 14:14, said:

Initiator , pentru inceput iti sugerez sa scrii mesaje peste tot in bloc adresate vandalilor . Trebuie neaparat sa le trezesti un pic constinta  iar daca nici asa nu functioneaza incercati sa capitonati interiorul liftului cu materiale care se schimba foarte des si e dificil de desenat . Puneti si oglinzi multe in interior , daca cumva sparge careva va dati seama care e .
Puteti iar "capitona "cu sticla si se curata mult mai usor si iar daca sparge sticla se aude si il observati , mai dificil va fi daca se apuca de zgariat geamurile .
Retarzii vor gresi la un moment dat trebuie doar sa va inarmati cu rabdare .

S-au scris zeci de mesaje, s-a apelat la constiinta lor, dar se pare ca acest lucru i-a determinat pe faptasi sa scrie si mai tare si mai mult si mai repede, asociatia nu doreste ca aceasta camera sa fie permanenta, vor doar sa vada cine este faptasul, din pacate in ascensor nu se pot monta decat anumite materiale, si chiar am cautat o solutie de a capitona cabina cu ceva rezistent, dar se pare ca nu rezista,ei nu scriu cu ceva pe pereti, ei scrijelesc peretii, cu cheia, cu ceva metalic, ma indoiesc ca exista un material rezistent la asa ceva, sau poate nu stiu eu

Chiar stau si ma gandesc in ce dracu de tara traim, aia strica si distrug si noi ne facem probleme pentru drepturile lor, acum stau si ma intreb asta este o proba de cinism ?  Eu consider ca atunci cand cineva comite o infractiune deja isi pierde o parte din drepturi, si culmea, majoritatea locatarilor doresc montarea acestei camere, eu doar am facut un demers aici sa aflu solutia tehnica, nu este in intentia mea sa stiu ce fac vecinii, nici nu ma intereseaza, sunt plecat cam 14 ore pe zi, nu am timp de can can, sunt doar mesagerul unor oameni suparati si satui sa plateasca iar si iar si iar, pentru toanele prostesti ale unora

Edited by Platon, 06 May 2016 - 23:13.


#43
pcezar

pcezar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 21.08.2005

 vubiv, on 06 mai 2016 - 10:15, said:

Vezi ca e ilegala montarea lor.
Deasemenea si publicarea acelor filmari.
Asta a fost legală ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UO0j4kFlADc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Traiesti cu impresia ca patronului Voiculescu Dan care e in puscarie ii pasa de ce e legal sau nu? Sau slugilor acestora?
Daca ii pasa nu mai era la puscarie si cei din trust cu dosare penale la activ :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate