Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cautam constructor pentru casa noastra.

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
floringhe

floringhe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.05.2016

View Postvacaroz, on 14 noiembrie 2016 - 04:22, said:


. daca tu ai guri de hranit si nu-ti permiti sa platesti pt o saptamana sau cat dureaza pana arunci un cofraj pai atunci da, ati fi de evitat!


corect , de aceea este bine sa construiti cu firme cum sunt Cona , transilvania constructii nu cu dinastia cu preturi de 25-35 euro /mp , cum dracu sa se imparta astia , la cona sigur nu iei teapa , singura diferenta este ca ii vreo 250-300 euro mp/manopera (iti scrie detaliat pe hartie fiecare lucrare). aaaaa................am uitat , si la astia trebuie avans .

#38
paxypsg

paxypsg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.04.2015
Bună ziua, doresc să construiesc o casa in București, poti să îmi dai numărul constructorului dvs?

Bună ziua, doresc să construiesc o casa in București, poti să îmi dai numărul constructorului dvs?

Bună ziua, doresc să construiesc o casa in București, poti să îmi dai numărul constructorului dvs?

Bună ziua, doresc să construiesc o casa in București, poti să îmi dai numărul constructorului dvs?

Bună ziua, doresc să construiesc o casa in București, poti să îmi dai numărul constructorului dvs?

#39
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Stiti ce este deranjant in ecuatia aceasta pentru mine? Ca a aparut o noua cultura.......una care tine cont de acte si semnatura in orice facem, fara ca ceea ce iese pe gura(cuvantul, promisiunea, angajamentul) sa fie cea care prevaleaza in releatiile interumane, indiferent cat de complexe sunt! Si este trist....Posted Image

#40
daridra

daridra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.07.2014

View PostArcadieSandu, on 17 octombrie 2016 - 19:56, said:

Buna seara din nou,
In timpul cand nu am mai postat s-au intamplat multe lucruri: mai bune si mai putin bune.
Pe scurt: am gasit firma, am inceput pregatirea terenului pentru fundare, am incheiat colaborarea cu ei pentru nerespectarea termenului si pentru nerespectarea cotelor.
Am platit contravaloarea lucrarilor executate la pretul pietii si ne-am strans mainile.
Am continuat lucrarile cu o echipa serioasa care in momentul acesta este pe cale sa inceapa constructia acoperisului, nu scumpa, nu foarte numeroasa, dar serioasa cu verificare din partea mea si a dirigintelui precum si a structuristului.
Nu spun ca nu au fost divergente pentru ca eu sunt mai tipicar si am vrut sa iasa totul ca la carte de prima data, dar s-au "pliat" pe cerinte si pana acum nu prea am sa le reprosez prea multe, din contra; au fost laudati de Diriginte si de Structurist ca au inteles si executat armatura fara abateri, betonul vibrat, stalpi si console drepte.
Per ansamblu sunt multumit.
Pentru ce carcotasi: am dat avans cate 200euro pentru fiecare etapa de lucrare (la momentul finalizarii etapei se platea restul)
Per ansamblu sunt multumit (mai putin de buget ca s-a subtiat rau de tot) Posted Image
Daca sunt intrebari nu ezitati sa le adresati si in masura timpului va voi raspunde.
Pana atunci va doresc SPOR !

Buna. Imi poti trimite si mie detalii despre echipa serioasa pe care ai gasit-o? Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate