Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

''Fenomenul '' Dani Mocanu

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
orice individ care instiga la razbunare trebuie bagat la puscarie. nu asta e modul de rezolvare al problemelor. n-ai incredere in justitie atunci ai posibilitatea unei sa zicem revolutii.....
insa instigarea la razbunare nu e corecta ....

#20
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 gerbil, on 04 mai 2016 - 11:10, said:

Jalnic. In ce tara de rahat traim. Sa aiba atatea vizualizari, incredibil.
Stai liniștit,că sunt metode,mai "neortodoxe",prin care se poate crește numărul vizualizărilor.
Și chiar dacă ar fi real,nu toți cei ce au vizualizat clipurile lui,le-au vizualizat pentru că le place.Unii poate din curiozitate.
Dar și alea sunt contorizate.
Mai corect ar fi să ne luăm după thumbs up,sau thumbs down,dacă ar fi să facem o evaluare,oarecum corectă a piesei(sau muzicii) respectivului.

#21
gigifenomen

gigifenomen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 02.07.2015

 pg-soare, on 04 mai 2016 - 09:24, said:

Imi place ca-i epilat pe picioare... Posted Image))

Durul metro.

#22
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Aici este oarecum o problema majora in sensul ca CNA_ul nu cenzureaza sau interzic anumite emisiuni in care continutul mediatic este sub-jalnic.
Ce se intampla cu Gigi Pruna din clipurile de mai sus e o nimica toata pe langa 5 emisiuni de-ale lui Capatos.
Pe langa asta, influenta mare mai are si nivelul de cultura al societatii in care traiam. Nu poti sa acuzi un pustan de 15 ani ca are un comportament teribilist daca parintii nu se implica.

Edited by tehnics, 04 May 2016 - 12:08.


#23
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

se vede ca il invidiati de aceea scrieti atat de urat despre el.
Eu nu va recomand sa va afisati aceste frustrari si in public, publicul feminin are un simt pentru astfel de lucruri si va fugi de dvs.

Nici eu nu agreez muzica acestui personaj, insa domnul are alte calitati (cele pentru care il invidiati) si care oricum sunt mai importante in viata pentru un barbat, defapt ele definesc barbatul adevarat.

#24
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 Adrexx, on 04 mai 2016 - 09:15, said:

Manele agresive, in muzica, versuri si mesaj vizual , care fac apologia  infractiunilor serioase.Tara fara  stapin.....
O gramada de muzica face apologia infractiunilor! De la hip hop la diverse varietati de rock.

De ce nu ai facut pana acum un thread impotriva bug mafia sa zicem?

 Adrexx, on 04 mai 2016 - 09:15, said:

Uitati-va la fata lui, de corcitura  indo - mongola, trasaturi asiatice si cu asta am spus totul. Un degenerat  care ar trebui sa ajunga  unde ii este  locul, dupa gratii.Pentru  citeva zeci de ani,
Dar ce infractiune a comis? Ai "spus" totu? Nu, iti spun eu ce ai facut: ai demonstrat ca esti rasist/xenofob. In caz ca nu stii e ilegal sa-ti manifesti astfel de atitudini. Ceea ce canta ala e legal.

 Adrexx, on 04 mai 2016 - 10:22, said:

Dar astia au morbul infractiunilor si al distrugerii  in singe.....si mai fac si apologia  infractiunilor.....mai erau unii  din  astia  prin SUA  in anii 20 - 30  sau si  mai devreme  si spre  ghionionul lor  s-au '' intilnit ''  cu  membrii  KKK  sau chiar cu cetatenii ultrarevoltati  ca  respectivii  criminali  : au violat si omorit  fetite  !!! Iar  urmarea  a  fost  cu sapun, fringhie si copac  inalt.
De ce ar trebui sa ne intereseze ce s-a intamplat acu' 100 de ani aproape? Fiindca ce? Rasismul nu mai e tolerat, muzic hip hop e bine mersi in SUA, iar acolo nu-s doar niste mascarici care canta aiurea, ci se intampla violenta reala:
https://en.wikipedia...hip_hop_artists (cam multi cu shot and killed in dreptul lor)

Edited by MrReason, 04 May 2016 - 12:32.


#25
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,138
  • Înscris: 27.06.2007

 moldoveanca2001, on 04 mai 2016 - 12:09, said:

Buna,

se vede ca il invidiati de aceea scrieti atat de urat despre el.
Eu nu va recomand sa va afisati aceste frustrari si in public, publicul feminin are un simt pentru astfel de lucruri si va fugi de dvs.

Nici eu nu agreez muzica acestui personaj, insa domnul are alte calitati (cele pentru care il invidiati) si care oricum sunt mai importante in viata pentru un barbat, defapt ele definesc barbatul adevarat.
Posted Image Posted Image
asta e modelu tau de "barbat adevarat" ?
Posted Image

un cocalar plin de steroizi si tatuaje

Edited by STARTREK1, 04 May 2016 - 12:43.


#26
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
emana feromoni in aer tiganu", ce stiti voi.

#27
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,194
  • Înscris: 01.10.2009

 moldoveanca2001, on 04 mai 2016 - 12:09, said:

domnul are alte calitati

 STARTREK1, on 04 mai 2016 - 12:42, said:

asta e modelu tau de "barbat adevarat" ?
un cocalar plin de steroizi si tatuaje

Asta e. Ce sa mai zici?
Moldoveanca nascuta in 2001.

#28
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015

 MrReason, on 04 mai 2016 - 12:30, said:

O gramada de muzica face apologia infractiunilor! De la hip hop la diverse varietati de rock.

De ce nu ai facut pana acum un thread impotriva bug mafia sa zicem?


Dar ce infractiune a comis? Ai "spus" totu? Nu, iti spun eu ce ai facut: ai demonstrat ca esti rasist/xenofob. In caz ca nu stii e ilegal sa-ti manifesti astfel de atitudini. Ceea ce canta ala e legal.


De ce ar trebui sa ne intereseze ce s-a intamplat acu' 100 de ani aproape? Fiindca ce? Rasismul nu mai e tolerat, muzic hip hop e bine mersi in SUA, iar acolo nu-s doar niste mascarici care canta aiurea, ci se intampla violenta reala:
https://en.wikipedia...hip_hop_artists (cam multi cu shot and killed in dreptul lor)

Sincer  ma  asteptam la tot felul de comentarii si de  pareri, pro sau contra.
Da, corect, rasismul  nu este bun, asta  nici nu este  de o anumita  rasa, este  o corcitura.
De ce este asa, nu l-am facut eu asa, la  fel cum  Ionescu  nu-i Popescu  s.m.a.d.

Comportamentul lui il descalifica , iar faptul ca promoveaza comportamente antisociale este  rau de tot.

Iar nu eu sau altii care nu sintem de acord cu asa ceva ar trebui sa fim aratati  cu degetul.
Astfel de  indivizi de  joasa  speta   toarna gaz pe focul nationalismului extremist.
Este  prea strident comportamentul lui , chiar  si fata de alte  miscari similare, hip hop  sau  mai stiu eu care,

Da, libertate de  opinie , de creatie  artistica  etc. pina la o limita.
Da, recunosc  ca sint de dreapta, Respectarea  legilor, aplicarea lor dura , legi mai aspre  pentru  hoti, delapidatori, proxeneti, traficanti  etc.
De ce majoritatea  trebuie sa se supuna  minoritatii ?
Astia sa nu zica  hop, pina nu au sarit.
Eu nu vreau ca atunci cind scriu pe google''  Dani '' sa apara  ''  Dani Mocanu  ''  asa cum este  acum.....
La  asta  s-a  ajuns.
Niste nulitati jegoase sa faca arta si lege pe aici.Posted Image

#29
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

se vede ca il invidiati de aceea scrieti atat de urat despre el.
Eu nu va recomand sa va afisati aceste frustrari si in public, publicul feminin are un simt pentru astfel de lucruri si va fugi de dvs.
Ufff, m-ai atins. Stii cum plesnesc de invidie ?? Uite asa: poc. :).

Tu faci parte din publicul feminim care simte mirosul de frustrare de la distanta ? Ma lesi...

Quote

De ce nu ai facut pana acum un thread impotriva bug mafia sa zicem?
Dar tu macar ai ascultat BUG Mafia ? E de 100 de ori mai sus decat Gigi Pruna asta.

#30
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 gerbil, on 04 mai 2016 - 11:10, said:

Jalnic. In ce tara de rahat traim. Sa aiba atatea vizualizari, incredibil.

...deci , tu vezi un prost care sa da in stamba si concluzionezi ....ca traim intr-o tara de rahat ? Doar mie mi se pare ca lipseste ceva ? Ce legatura are o tara cu un individ prost ? America l-a avut presedinte pe George Bush . Daca ala este un dement ...America este o tara de rahat ?

Edited by JurasikMan, 04 May 2016 - 16:02.


#31
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
si la hip hop ....unele se incadreaza exact la ce zice mocanu' asta ....altele sunt mult peste ......acuma daca din ambele parti se pot face bani....crede cineva ca doare in c-r pe bug mafia ca o generatie intreaga de tineri au invatat numai sa fie "smecheri" de la ei atata timp cat banu' a intrat in buzunaru' bug? pai au spus-o chiar ei pe albume sunt niste smecheri ...si ala care e prost sa le asculte albumu si sa se duca sa dea in cap dupa aia .....a dat banii degeaba si se alege si cu puscaria ......
dar asta e daca nu e recunoscut la nivel national ca practic copii nu au discernamant .....si ca degeaba interzici tu prin lege sa cumpere minorii melodiile lor atata timp cat pirateria e mare la nivel national ........
cred ca oricine (mai ales cineva care canta si promoveaza mesaje) trebuie sa aiba responsabilitatea propriilor vorbe in fata celorlalti si sa aiba grija pe cine ce invata .....
ca vin unii cu america? corect dar acolo politia cand te prinde te baga la penitenciar din ala de mare securitate ..... unde stai singur cate 30 de ani in celula....
plus ca america din punct de vedere cultural nu e neaparat un model de urmat .....de ce sa ne luam dupa unii unde grupurile de "homies" fura precum animalele in card ...?

#32
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,486
  • Înscris: 22.12.2015
Apologetul Cordunenilor si a numerosilor infractori care populeaza puscariile Romaniei. Acest individ iesit din grote e portavocea lor, pentru cateva mii de euro au garantat de la Mocanu "piese de barosani". Sincer, eu cred ca muzica lui Mocanu e nedemna chiar si pentru un manelist, trebuie sa ai reale probleme la mansarda daca apreciezi asa ceva.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/as7370nWa6Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by doxan, 07 May 2016 - 20:37.


#33
soulshark01

soulshark01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 25.03.2016
Baieti, baieti. Dani Mocanu, Dani Printul Banatului etc sunt gunoaie ale muzicii. Asta se intampla cand se amesteca genurile de muzica intre ele. Dani Mocanu vrea sa fie asociat cu hip-hop-ul, Mr Juve cu reggae, etc. Da, si mie imi plac manelele, si nu sunt neaparat un incult. Dar nu manelele astea noi. Sunt de parere ca manlele ar trebui sa isi pastreze ritmul si rolul ca "muzica de tigani", nu neaparat ca fiind o jignire. Sa-si pastreze ritmu' ala de muzica lautareasca si amuzanta, facute la caterinca.
Dar acum toate gunoaiele, s-au adunat si  baga manele pe trap  si pe beat-uri de rap, cu niste versuri foarte inculte[nu ca din cele vechi puteai sa inveti ceva, dar astea chiar te instiga la tot felul de prostii]. Sunt aia fanatici care nu suporta manelele, si spun tot felul de injuraturi despre ele, prin emisiuni, prin muzica pe care o fac, dar tocmai asa le promoveaza.


Oricum, "smecherii" din manele au un public de copii pana in 17 ani, care fac "afaceri ilegale'' pe sa-mp, si joaca Minecraft, care bubuie de prosti ce sunt si scriu deobicei "asha, pt ca ei sunt jmk, sh soont bazati". Din public mai fac parte retardatii care fac sala doar ca sa aiba cu ce sa se dea smecheri, zac prin puscarii ca au ciordit nu stiu ce logan, au tot tubul de gel in cap si lantu' de caine la gat.

Da, poate si hip-hop-ul are mesaje asemanatoare. Satra BENZ (despre care toata lumea spune ca e un rahat], totusi, e pe caterinca, transmite emotii, ba chiar pune cate-o poezie de la Bacovia in versuri, chiar daca e putin modificata. B.U.G Mafia canta despre sistemul corupt,despre strazile reci, etc. Si nu se compara nvielul de inteligenta al lor cu cel al lui Dani Mocanu, care chiar vrea sa fie luat in serios.

#34
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 Adrexx, on 04 mai 2016 - 09:15, said:

Nu sint  interesat  de acest  subproductii  de mahala numite  '' manele  '' citusi de putin, cunosc  mai mult din curiozitate  cite ceva  din fenomen.

Dar  acest  personaj, care nu se stie din ce hazna a  abjectiei umane  a  aparut ( daca se poate numi om ) este  la limita de  jos a  degradarii  si  a spiritului gregar.

Manele agresive, in muzica, versuri si mesaj vizual , care fac apologia  infractiunilor serioase.Tara fara  stapin.....
Pe  linga  acest  Dani Mocanu, ceilalti manelisti de genul Adrian  C.M., Vijelie, Salam, Jean de la Craiova, Sandu Ciorba etc  sint  realmente  simpatici si inofensivi.

Cum sa nu te enervezi la culme cind tu, ca si cetatean  onest, platesti taxe, impozite, nu ai nici macar o amenda minora  iar  golanii  astia  isi fac de cap  sfidind  pe toti si pe toate ?

Uitati-va la fata lui, de corcitura  indo - mongola, trasaturi asiatice si cu asta am spus totul. Un degenerat  care ar trebui sa ajunga  unde ii este  locul, dupa gratii.Pentru  citeva zeci de ani,

E cam puţin să ajungă după gratii, dacă dau idei mai nu ştiu cum mă face lumea nazist după, că ce am cu săracul cior... om am vrut să zic

 adisz, on 04 mai 2016 - 09:39, said:


Iar tu,marele indignat,faci pe dracu-n patru ca sa-i faci reclama.
Sunt convins ca pana in acest moment,multi habar n-aveau ca exista.

Lasă că e bun că îi face reclamă, să ştie tot omul de pe softpedia că cine ascultă aşa ceva este subom şi pur şi simplu nu mai poate evolua la o fază superioară , asta e clar.
Nu există scuze să asculţi aşa ceva, dacă Guţă şi Salam mai merg cu un metoclopramid sau eu ştiu, de Dani Mocanu poţi face doar mişto şi să-l foloseşti ca instrument de identificare a suboamenilor.

#35
djl

djl

    Resursele sunt făcute pt. a fi consumate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,127
  • Înscris: 13.06.2004

 tehnics, on 04 mai 2016 - 12:06, said:

Aici este oarecum o problema majora in sensul ca CNA_ul nu cenzureaza sau interzic anumite emisiuni in care continutul mediatic este sub-jalnic.
Ce se intampla cu Gigi Pruna din clipurile de mai sus e o nimica toata pe langa 5 emisiuni de-ale lui Capatos.
Pe langa asta, influenta mare mai are si nivelul de cultura al societatii in care traiam. Nu poti sa acuzi un pustan de 15 ani ca are un comportament teribilist daca parintii nu se implica.

Televizorul ca televzorul, dar mulţi viruşi circulă pe internes. Dacă de mâine prin abstracţie nu ar mai exista tembelziune, pe internet s-ar da like şi share unor asemenea piese rebut.

#36
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CC4Wv_P-LmQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Va  era  sigur  dor  de  unicul  Dani  Mocanuuuuu ?
Se  pare ca este  bine , mersi, are si o masina noua de  bastan ( dar  cred ca  are  IQ  mai mic decit  numarul de la pantofi ) .
Si papion  tricolor.
Ca  sa vezi simt  patriotic.
Nu pot decit sa il  felicit  pentru  ca recunoaste  ca  este  tigan ! ( nu rom,rrom sau mai stiu eu cum, Petre  Roman si Andrei  Plesu sa ne  traiiasca  pentru  acest  cadou si bataie de joc ! ).
Cu educatia  sta  mai rau, dar cel  putin nu mai agita  sabii, topoare prin cadru.

Enjoy  the  show !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate