Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

cine foloseste payoneer ca modalitate de plata ?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
va rog sa imi spuneti cum procedez daca primesc bani in payoneer, de curand am facut un cont pe acest site payoneer.com si nu ma descurc deloc :(

se poate atasa un card de la banca transilvania in acest cont payonner ?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu ai cerut si un card Payoneer ?

Poti sa atasezi un card de la contul pe care il ai in RO.

Ultimul video de aici iti explica cum:
https://www.payoneer.../how-to-videos/

Edited by pasilla, 03 May 2016 - 15:00.


#3
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Nici nu am auzit de payoneer pana azi... de unde tot apar siteurile astea cu plata, si ce rol au ele cat timp exista giganti ca PayPal care fac acelasi lucru in siguranta mult mai mare.
Care e motivul pentru care te-ai inrola si la aia, dau bani gratis stimulent sau ce?

#4
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

View Postvubiv, on 03 mai 2016 - 15:05, said:

Nici nu am auzit de payoneer pana azi... de unde tot apar siteurile astea cu plata, si ce rol au ele cat timp exista giganti ca PayPal care fac acelasi lucru in siguranta mult mai mare.
Care e motivul pentru care te-ai inrola si la aia, dau bani gratis stimulent sau ce?

Sunt destule site-uri care nu ofera modalitate de withdraw prin Paypal. Daca te inregistrezi undeva si vrei sa-ti scoti banii, esti obligat ori prin Payoneer ori printr-un cec sau transfer bancar (dar astea au taxe si comisioane foarte mari).

#5
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Am inteles, e pentru siteuri mai obscure.

#6
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
de unde primesc eu bani ii primeam de obicei prin paypal , dar acum au ceva probleme cu platile prin paypal, si am trecut la payonner!

#7
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
In general pentru cele de videochat.

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Nu e deloc pentru site-uri obscure. Eu il folosesc pentru Fiverr, pentru ca, desi are optiune si de withdrawal prin paypal, prin Payoneer primesc banii in cateva ore in contul bancar si singurul comision indiferent de suma retrasa este de $3.

#9
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
@pasilla , am incercat asa cum mi-ai recomandat tu in acel ultim filmulet si tot asa ma indruma sa adaug un card payonner, tu folosesti aceasta metoda de plata ?

#10
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Mai multe detalii privind comisioanele/costurile/avantaje despre cardurile Payoneer / Viabuy / Paysera si altele gasiti aici http://exitcard.ro/
Sau aici http://riscograma.ro/9640/payoneer/

#11
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

View Postspeedhubro, on 03 mai 2016 - 15:58, said:

@pasilla , am incercat asa cum mi-ai recomandat tu in acel ultim filmulet si tot asa ma indruma sa adaug un card payonner, tu folosesti aceasta metoda de plata ?

Cand ti-ai facut contul la Payoneer ai introdus cateva detalii personale din buletin. Ai facut asta ca cei de la Payoneer sa-ti poata emite un card. Cand intri in cont o sa vezi ca poti face request la card si iti vine acasa (gratuit, nu platesti pentru transport sau ceva si iti vine in casuta postala). In principiu vine in maximum o saptamana (chiar daca acolo scrie ca vine intre nu stiu ce dati si sa te astepti sa iti vina intr-o luna).

Dupa aceea intri in contul tau si il activezi. Dai click pe "Activate your card" sau ceva de genul si o sa trebuiasca sa introduci ultimele 4 cifre ale cardului (daca bine tin minte). Dupa aceea poti sa-l folosesti cum vrei tu. Ai acolo la Help un tabel cu ce comisioane percepe cardul. Si poti chiar sa adaugi cardul de la Payoneer la Paypal si sa-l activezi acolo.

Cei de la Payoneer chiar au si o harta cu ce ATM-uri sunt in zona ta sa poti sa scoti banii de pe card. Un comision de 3$ la fiecare extragere si nu poti sa extragi mai mult de 2500$ zilnic parca.

Edited by Razvan03Andrei, 03 May 2016 - 16:21.


#12
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006

View PostAnn0nyym0us, on 03 mai 2016 - 15:48, said:

Nu e deloc pentru site-uri obscure. Eu il folosesc pentru Fiverr, pentru ca, desi are optiune si de withdrawal prin paypal, prin Payoneer primesc banii in cateva ore in contul bancar si singurul comision indiferent de suma retrasa este de $3.

Din contul tau de payoneer iti virezi banii direct in contul bancar din romania sau ai card payoneer?
Ma intereseaza daca ai card care e comisionul de retragere la bancomat in romania.

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Direct in contul bancar facut la Raiffeisen.

#14
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
Am card payoneer, mi-a venit, dar momentan nu l-am folosit!

#15
emanuelb

emanuelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 03.12.2008
M-ar interesa sa-mi fac un cont Payoneer pentru a fi platit de o companie din USA. Intrebare mea este cum e mai rentabil: "withdraw funds to a local bank account" sau "withdraw funds at ATMs worldwide"? Asta e prima intrebare pe site-ul lor pt a ma inscrie... Ma intereseaza in care varianta comisionele sunt mai mici (in caz ca e vreo diferenta). Multumesc!

#16
MDY100

MDY100

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.01.2017
Salutare. Am aplicat pentru un card payoneer si am asteptat cam o luna pana sa vina cardul....crezand ca nu mai ajunge la mine din diferite motive , am aplicat pentru cel de al doilea card ...intre timp a ajuns primul card. l-am activat iar dupa aceea a fost anulat din cauza ca deja aplicasem pentru cel de al doilea. nelamurirea mea este ca acum nu stiu ce sa fac ...sa astept sa vina cardul sau sa mai aplic incaodata ??? tin sa precizez ca a trecut mai mult de o luna de la aplicarea pentru cel de ai doilea card !!! poate naiba :) vine si asta al doilea si o comit iar :) HELP HELP HELP !!!!

#17
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Ai rabdare.

#18
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Hey,

Mi-am comandat si eu un card, dar citind reviewurile de pe site-ul asta - si de pe multe, multe altele similare - incep sa ma indoiesc ca a fost o idee buna.

https://www.sitejabb...ww.payoneer.com

Peste tot se plang ca le blocheaza aleatoriu conturile, etc.
Voi ce experienta ati avut pana acum cu Payoneer? Ce tip de plati ati primit?
V-ati trezit blocati pana acum? Daca da, ati dialogat ok cu echipa de suport?

Aruncati un ochi la ce zic astia prin site-urile de review - va sunt familiare problemele cu care se confrunta?
E safe?

Ma adresez doar celor care folosesc acest serviciu - ceea ce nu inseamna ca ma opun participarii datatorilor cu parerea, doar o sa ignor cu gratie, ca na, mai avem si treburi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate