Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Alien: Covenant (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#19
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Daca era facut de alt regizor mai aveam sperante......

#20
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Nu au avut asa succes cu Prometheus si au zis hai sa refacem filmul din '79 :lol:

#21
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View Postbullterrorist, on 30 decembrie 2016 - 09:12, said:

Daca era facut de alt regizor mai aveam sperante......
Poti sa traduci?

Alien este al 51-lea cel mai bun film din lume.
Prometheus, de la nota 6,2 a ajuns acum la nota 7 pe IMDB. Asta înseamna ca pustanii care au dat note mici în primele saptamâni la Prometheus au fost întrecuti în timp de cinefilii adevarati, cinefili care si-au dat seama de valoarea filmului (l-am vazut de trei ori, cu aceeasi emotie ca la început). La fel s-a întâmplat si cu impecabilul Interstellar al lui Christopher Nolan, de la nota 8,2 dat de pustimea americana, a ajuns acum la 8,7.
Uita-te la serialul exceptional Battlestar Galactica si apoi o sa-l întelegi pe Ridley Scott. Nu toate navele spatiale trebuie sa semene cu cele din Star Wars.
Si roaga-te sa-i dea Dumnezeu mai multe zile, ca se apropie de 80 de ani si as mai vrea vreo 2-3 filme regizate de el.

#22
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015
Trailerul nu prea m-a convins. Sper ca filmul sa fie mai mult decat o ciorba reincalzita.

#23
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Abia astept sa-l vad, imi place seria Alien.

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

View Postborhot, on 30 decembrie 2016 - 23:20, said:

Trailerul nu prea m-a convins. Sper ca filmul sa fie mai mult decat o ciorba reincalzita.

Exact asta o sa fie. La ce va asteptati la un film Alien. Noutati? In plus actiunea se petrece inaintea celei din primul film. Nu va puneti mari sperante in acest film. Probabil va fi un film "curat", profesional din toate punctele de vedere, asa cum a fost Prometheus, insa povestea va lasa de dorit.
BTW, mi-a placut Prometheus, numai ca lasat in urma 50-mii de intrebari.

Edited by Bursul, 23 February 2017 - 10:48.


#25
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
50 de mii de intrebari la care probabil se va da raspuns in urmatoarele filme ALIEN

#26
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Primele 5 minute din film. Tuamne, abia aştept să fie lansat. :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EkXgRlRao5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Grăbiţi-vă de urmărit, că s-ar putea ca secvenţa să fie dată jos.

#27
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View PostMi_Rebelle, on 24 februarie 2017 - 21:14, said:

Primele 5 minute din film. Tuamne, abia aştept să fie lansat. Posted Image
Multumesc!
Nu vor fi sabii laser, printese si alti gugustiuci, asa ca pustimea sub 16 ani este rugata sa stea acasa, va fi un film plictisitor, nu merita sa dea banii pe bilet.
Abia astept sa-l vad. Dupa Covenant vor urma înca doua filme si abia al patrulea ar fi trebuit sa fie Prometheus, seria Alien fiind astfel încheiata. Si iar ma rog sa-i dea Dumnezeu zile destule lui Ridley Scott pentru a avea timp sa le termine si pe celelalte doua.

#28
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View Postflorinbad, on 25 februarie 2017 - 12:03, said:

Nu vor fi sabii laser, printese si alti gugustiuci, asa ca pustimea sub 16 ani este rugata sa stea acasa, va fi un film plictisitor, nu merita sa dea banii pe bilet.
Corect! Poate aşa o să avem ceva mai multă linişte în sală fără adolescenţi turbaţi... :lol:

#29
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postflorinbad, on 30 decembrie 2016 - 20:58, said:

Poti sa traduci?

Alien este al 51-lea cel mai bun film din lume.
Prometheus, de la nota 6,2 a ajuns acum la nota 7 pe IMDB. Asta înseamna ca pustanii care au dat note mici în primele saptamâni la Prometheus au fost întrecuti în timp de cinefilii adevarati, cinefili care si-au dat seama de valoarea filmului (l-am vazut de trei ori, cu aceeasi emotie ca la început). La fel s-a întâmplat si cu impecabilul Interstellar al lui Christopher Nolan, de la nota 8,2 dat de pustimea americana, a ajuns acum la 8,7.
Uita-te la serialul exceptional Battlestar Galactica si apoi o sa-l întelegi pe Ridley Scott. Nu toate navele spatiale trebuie sa semene cu cele din Star Wars.
Si roaga-te sa-i dea Dumnezeu mai multe zile, ca se apropie de 80 de ani si as mai vrea vreo 2-3 filme regizate de el.
eu zic sa nu comparam alien cu prometheus.

din seria alien favoritul meu este alien 3

#30
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VInCj11sqQE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Şi nou trailer, vedeta principală îşi face apariţia! :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/svnAD0TApb8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,919
  • Înscris: 18.12.2007
Si tot plina de bale e doamna :lol:

#33
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Dupa alien convenant ar veni alien 1979?

#34
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,919
  • Înscris: 18.12.2007
Parca mai sunt inca 2, daca tin minte bine.

#35
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
O incercare cronologica gasiti aici.
La postul #25 urmati linkul dat de tEo si veti afla ca se vor mai face inca doua filme (in afara de Covenant) pana la legatura cu primul film Alien (1979).

#36
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Pentru mine care am vazut toata seria de cel putin 3 ori, cand vad trailerul asta parca ma uit la o combinatie a primului film (1979) si a lui Prometheus. Un fel de ciorba reincalzita la care ii mai bagi tu un fir de verdeata. Parerea mea e ca va fi un kkt.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate