Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Valletta Residence Sisesti

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
henry77

henry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2017
Buna seara! S-a mutat cineva in acest ansamblu rezidential? Ceva pareri la cald sau la rece? Multumesc anticipat de potentiale sfaturi !

#20
henry77

henry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2017
Buna ziua! chiar nu s-a mutat nimeni in acest complex? ciudat, dar primele 3 blocuri apar ca fiind integral vandute!

#21
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Eu trec zilnic pe-acolo, ca locuiesc in zona, dar n-am vazut sa se fi mutat cineva pana acum.
In schimb, se lucreaza intens, e agitatie mare.

#22
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
eu nu cred ca se va muta cineva pana când nu se termina toate blocurile ei zic ca prin martie asa is gata... da decât sa te muti și sa ai șantier

#23
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Din ce-am vazut eu, de-abia saptamana trecuta au terminat de facut canalizarea.

#24
Robotescu

Robotescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2017
Buna seara

Pe 4/12/2017 ,este programata predarea apartamentelor vandute in prima faza,respectiv cele din blocul A,da este adevarat ca sunt vandute toate apartamentele din : A<B<C<D .

#25
steliano

steliano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.01.2007

View PostRobotescu, on 09 noiembrie 2017 - 17:13, said:

Buna seara

Pe 4/12/2017 ,este programata predarea apartamentelor vandute in prima faza,respectiv cele din blocul A,da este adevarat ca sunt vandute toate apartamentele din : A<B<C<D .

Este ceva real legat de ceea ce ai scris mai sus?

#26
Robotescu

Robotescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2017
Buna seara

Sigur , deja 70-80% au facut deja receptia ,restul sunt in curs de predare .

Seara buna,

#27
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010

View Poststeliano, on 04 decembrie 2017 - 10:38, said:


Este ceva real legat de ceea ce ai scris mai sus?
treci odata seara pe acolo si daca vezi lumini aprinse in interior e clar ca e cineva

#28
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Eu n-am vazut nicio lumina in vreun apartament si trec zilnic pe-acolo.
In schimb, de la 7 pana seara la 18, multi lucratori ,,robotesc" in zona.

#29
u_god_fly

u_god_fly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.12.2017
Buna tuturor!

Vreau sa precizez de la bun inceput ca nu fac parte din echipa lor de vanzari sau altceva, astfel incat sa am vreun interes anume din cuvintele pe care le voi expune mai jos.

Am inceput relatia cu ei in ianuarie 2017 si nici pana in prezent nu m-am mutat. Pana la finalul lunii octombrie din vina lor (sau nu avand in vedere situl arheologic din zona si problemele pe care le-au avut) si ulterior din vina mea intrucat mi-am schimbat job-ul si pentru a putea accesa creditul ipotecar trebuie sa am 3 luni vechime minim la locul actual de munca.

Ce este foarte important de remarcat: am avut foarte multe comentarii legate de draft-ul lor de antecontract si le-am transmis un mail "fluviu" privind multe modificari pe care le solicitam. Surpriza: pe toate le-au acceptat. De fiecare data au fost foarte prompti in ceea ce priveste comunicarea de orice fel: telefon, sms, mail, whatsapp etc. Am semnat la inceputul lunii decembrie PV de predare-primire si in luna ianuarie urmeaza sa finalizez si eu toate documentele cu banca.

Inainte de Craciun au semnat destul de multe contracte de vanzare-cumparare cu viitorii proprietari, dar care au achizitionat cash, iar maine, 29.12.2017, sunt din nou la notar pentru a semna primele contracte finale cu proprietarii care vor achizitiona cu finantare de la banca.

Compania din spate este foarte mare, multinationala, cu un ansamblu rezidential construit si complet vandut in Pipera, precum si foarte multe spatii logistice construite si aflate in folosinta in Sibiu, Arad si alte cateva orase din tara.

Am avut incredere in ei si din primul moment mi-au inspirat un aer de profesionalism. Asta nu inseamna ca nu au si minusuri, dar ca in orice relatie "comerciala", trebuie gasite cai de mijloc si echilibru. Nici noi nu suntem perfecti, dar multi dintre noi uitam acest aspect uneori, inclusiv eu. :)

Referitor la analize de structura si alte chestii tehnice, eu consider ca nicaieri in Bucuresti daca doresti sa iti cumperi un apartament intr-un bloc nou nu poti fi 100% sigur de ceea ce a fost acolo. Am experienta de construit inclusiv o casa si pot spune ca doar daca pui tu singur mana sa faci ceva, undeva ai certitutdinea ca e ok. Poate nici atunci... :)

Despre apartamente in blocuri vechi construite in momente diferite ale "istoriei" noastre, nu mai discut ca este, cumva, "offtopic". :)

Am incercat sa fiu cat de obiectiv am putut si in plus, inca o data: nu le iau apararea, nu au fost perfecti si nici nu va fi cineva vreodata. Dar au fost singurii cu care am gasit cai de a comunica mai mult decat decente.

Si DA: reprezentantul Valletta chiar va locui cu noi in primul bloc. Am fost cu ea la ea in apartament sa mi-l arate. Sta cu chirie in alt complex rezidential din zona Baneasa si vrea si ea sa se mute cat mai curand. Cateodata, aceste "texte de sarlatani" devenite clisee in anumite procese de vanzare, sunt chiar adevarate. E ca in bancul cu ciobanul si cu lupii care vin la oi... :)

Deci, in concluzie, daca aveti intrebari, va rog sa le impartasiti cu mine si in masura in care pot, va voi raspunde avand in vedere experienta mea personala cu ei.

Sarbatori fericite in continuare!!

#30
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Intr-adevăr,in sfarsit am vazut un apartament ,,luminat" ,unde se vedea o silueta feminina, probabil persoana la care se facea referire in postul anterior.
De asemenea,au aparut si 2-3 masini in parcare.
Lucrurile incep sa se miste...in bine.

Astept sa se inmulteasca numarul locatarilor din zona, poate apare si un magazin alimentar mai accesibil ca distanta.

#31
DianaMatache

DianaMatache

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2018
Buna dimineata! Sunt interesata sa achizitionez un apartament de 3 camere in blocul F. Am vazut ca in blocul A si B deja s-au mutat locatari. Este cineva pe acest forum care imi poate spune parerea lui despre apartamente, finisaje etc? Multumesc.

#32
MickyMouse21

MickyMouse21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2018
Buna Diana,
Pana la urma ai achizitionat apartamentul in Valetta?
Se poate negocia pretul sau este unul fix? ca nu as vrea sa merg sa-l vad si daca imi place sa nu pot negocia pretul la o asemenea investitie.

Merci!

View Postu_god_fly, on 28 decembrie 2017 - 14:24, said:

Buna tuturor!

Vreau sa precizez de la bun inceput ca nu fac parte din echipa lor de vanzari sau altceva, astfel incat sa am vreun interes anume din cuvintele pe care le voi expune mai jos.

Am inceput relatia cu ei in ianuarie 2017 si nici pana in prezent nu m-am mutat. Pana la finalul lunii octombrie din vina lor (sau nu avand in vedere situl arheologic din zona si problemele pe care le-au avut) si ulterior din vina mea intrucat mi-am schimbat job-ul si pentru a putea accesa creditul ipotecar trebuie sa am 3 luni vechime minim la locul actual de munca.

Ce este foarte important de remarcat: am avut foarte multe comentarii legate de draft-ul lor de antecontract si le-am transmis un mail "fluviu" privind multe modificari pe care le solicitam. Surpriza: pe toate le-au acceptat. De fiecare data au fost foarte prompti in ceea ce priveste comunicarea de orice fel: telefon, sms, mail, whatsapp etc. Am semnat la inceputul lunii decembrie PV de predare-primire si in luna ianuarie urmeaza sa finalizez si eu toate documentele cu banca.

Inainte de Craciun au semnat destul de multe contracte de vanzare-cumparare cu viitorii proprietari, dar care au achizitionat cash, iar maine, 29.12.2017, sunt din nou la notar pentru a semna primele contracte finale cu proprietarii care vor achizitiona cu finantare de la banca.

Compania din spate este foarte mare, multinationala, cu un ansamblu rezidential construit si complet vandut in Pipera, precum si foarte multe spatii logistice construite si aflate in folosinta in Sibiu, Arad si alte cateva orase din tara.

Am avut incredere in ei si din primul moment mi-au inspirat un aer de profesionalism. Asta nu inseamna ca nu au si minusuri, dar ca in orice relatie "comerciala", trebuie gasite cai de mijloc si echilibru. Nici noi nu suntem perfecti, dar multi dintre noi uitam acest aspect uneori, inclusiv eu. Posted Image

Referitor la analize de structura si alte chestii tehnice, eu consider ca nicaieri in Bucuresti daca doresti sa iti cumperi un apartament intr-un bloc nou nu poti fi 100% sigur de ceea ce a fost acolo. Am experienta de construit inclusiv o casa si pot spune ca doar daca pui tu singur mana sa faci ceva, undeva ai certitutdinea ca e ok. Poate nici atunci... Posted Image

Despre apartamente in blocuri vechi construite in momente diferite ale "istoriei" noastre, nu mai discut ca este, cumva, "offtopic". Posted Image

Am incercat sa fiu cat de obiectiv am putut si in plus, inca o data: nu le iau apararea, nu au fost perfecti si nici nu va fi cineva vreodata. Dar au fost singurii cu care am gasit cai de a comunica mai mult decat decente.

Si DA: reprezentantul Valletta chiar va locui cu noi in primul bloc. Am fost cu ea la ea in apartament sa mi-l arate. Sta cu chirie in alt complex rezidential din zona Baneasa si vrea si ea sa se mute cat mai curand. Cateodata, aceste "texte de sarlatani" devenite clisee in anumite procese de vanzare, sunt chiar adevarate. E ca in bancul cu ciobanul si cu lupii care vin la oi... Posted Image

Deci, in concluzie, daca aveti intrebari, va rog sa le impartasiti cu mine si in masura in care pot, va voi raspunde avand in vedere experienta mea personala cu ei.

Sarbatori fericite in continuare!!

Salut! Pretul este unul negociabil sau fix?
Merci!

#33
s_hadek

s_hadek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2018
Buna ziua,

Cine ne mai poate impartasi pareri? Acum ca a trecut mai bine de jumatate de an de la receptia primelor 3 blocuri, banuiesc ca sunt cate ceva de zis... de bine... de rau...  :)

Multumesc

#34
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
se misca greu tare viteza melculul la -2, dupa discutii cu muncitori cauza e ca pleaca pe capete in afara

#35
missmetallica

missmetallica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2008
Aveti idee daca este gata constructia in Valletta? Au terminat cele 6 blocuri?

#36
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Trecand zilnic prin zona, pot sa-ti spun ca s-au finalizat constructiile.
Mai vad cativa muncitori care probabil ca lucreaza la finalizarea finisajelor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate