Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Recomandări Anime

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
364 replies to this topic

#361
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Cand e vorba de anime nu ma prea pot orienta dupa reviews. Asa am nimerit niste anime bunicele, aleator.

JoJo's Bizarre Adventure Golden Wind - nota 8. Am incercat mai demult o manga din aceasta serie si nu m-a prins deloc, dar seria asta Golden Wing m-a impresionat, desi imi lipsea background-ul povestii. Cel mai impresionant aspect la aceasta serie e ca nu am reusit deloc sa intuiesc ce urmeaza. Luptele, personalitatile si puterile personajelor sunt complet imprevizibile si trebuie urmarite cap coada. Cu mici exceptii, cam 8 din 10 lupte au fost foarte interesante.

[ https://thumbs.gfycat.com/DecentBlandGodwit-max-1mb.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deca-Dence - nota 6. Un amestec de steam punk cu SF virtual, seria asta nu a reusit sa ma prinda. In mare parte din cauza personajelor roboti desenate prea rudimentar si a comediei. Povestea e simpla, dar extrem de plictisitoare, iar luptele nu prea au miza.

Tensei Shitara Slime Datta Ken - nota 7. Primul sezon de 8 si al doilea de 6. Nu aveam asteptari de la un anime in care personajul principal e o mucozitate (sau cum s-o traduce slime), dar dupa un prim episod mai lent s-a dezvoltat intr-o poveste interesanta de aventura si dezvoltare. Din pacate in sezonul 2 sunt introduse subit niste elemente si personaje care rup firul primului sezon. Finalul e si el nesatisfacator, in asteptarea unui al treilea sezon parca.

Edited by Mizu, 29 June 2021 - 18:39.


#362
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
S-au terminat seriile de primavara, la multe am renuntat dupa cateva episoade.
Am terminat:
Ijiranaide, Nagatoro-san, care incepuse foarte bine, dar s-a transformat intr-un romance obisnuit. Fata minune, pentru care colgu' _-AppleS-_ ar fi murit bucuros Posted Image, s-a cumintit extrem de rapid, odata ce senpai-ul ei a prins mai mult curaj si a inceput si el s-o mai tachineze.
Fumetsu no Anata e, s-a mentinut la un nivel bun pe tot parcursul sezonului.



Din sezonul care tocmai a inceput, interesante, dupa primul episod, mi s-au parut: Uramichi Oniisan si Shinigami Bocchan to Kuro Maid.
Si mai sunt o multime de isekai noi - unele ar putea fi interesante, dar te omoara cu cliseele: toate cu dragoni, cu elfi, cu magie, harem, toate plasate in lumi medievale.

#363
CatalinCB

CatalinCB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 07.07.2009

View PostI2O, on 20 septembrie 2019 - 15:56, said:

Un anime foarte fain
vinland saga
Sunt de acord. Acum l-am văzut și eu.

#364
CatalinCB

CatalinCB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 07.07.2009
Ōoku: The Inner Chambers
O istorie alternativă din perioada Edo din Japonia secolului al XVIII-lea, care se concentrează pe structura administrativă Ōoku din Castelul Edo, unde baza managementului social și a puterii este transferată de la bărbați la femei, ca urmare a declinului rapid al populației masculine cauzată cu generații înainte de o boală misterioasă.
Figurile masculine din istorie, cum ar fi shogunii clanului Tokugawa și cei care au ocupat funcții importante, sunt acum femei, iar figurile feminine sunt înlocuite de bărbați. Povestea este compusă din descrieri detaliate bazate pe fapte istorice împletite cu ficțiune.
Apar descrieri bazate pe fapte istorice, cum ar fi un raport al olandezului Opperhoofd: „Am avut o audiență cu Iemitsu printr-o draperie și mi s-a părut că vocea lui suna ca a unui băiat. În public, numai tineri stăteau alături de el. Am văzut de asemenea multe femei care lucrează în oraș”.

#365
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Am reusit sa urmaresc Sousou no Frieren, e un anime overrated dar totusi peste aproape orice e produs zilele astea, zic eu de nota 8. Ideal ar fi sa aiba 100 de episoade, e prea scurt :)

[ https://64.media.tumblr.com/e05609f1212acbc5a0bd3925467b2582/3cff5f140fa41a9d-0d/s640x960/86b91489296879b1c39ab89db72223c11d7d055c.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://64.media.tumblr.com/224d11035e57aa2edf0b2aed99feeaeb/3cff5f140fa41a9d-b8/s640x960/807552c1e41b0d97be11a9299b9d26aced4542e2.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://64.media.tumblr.com/fcc9d9a330e4f7d2f1ec9624906695bb/58e90cdfd4d7f88d-e9/s540x810/ab82f989527e948ac397695c61fd7b2c2827840d.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://media1.giphy.com/media/v1.Y2lkPTc5MGI3NjExM3hmd3IyZTRqZ2didnRmc21kZHJpYjJqdjdxZzY5enZkNjltN2NzMSZlcD12MV9pbnRlcm5hbF9naWZfYnlfaWQmY3Q9Zw/YkH6ANBJwzz4wg3HnL/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate