Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandări Anime

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
363 replies to this topic

#37
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Am gasit site-ul asta care iti face statistici in functie de ce ai vazut, iti da recomandari, si achievementuri.

#38
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Din cautarea mea de anime-uri am mai gasit si adaugat in lista:
  • Danshi Koukousei no Nichijou
  • Eureka Seven
  • Mayoiga  care e Free To Watch pe CrunchyRoll.
Sper sa fie ceva bun dintre astea.
Azi Re:Zero Posted Image .

#39
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Da, e fain saitu.

Din cele 3 am vazut doar Eureka Seven. Mie mi-a placut asta.

#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Faza e ca daca un anime contine aceleasi elemente cu ce iti place tie nu inseamna deloc ca e si bun. N-are nicio legatura cu calitatea.

#41
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Apples, ia vezi daca-ti place Shokugeki no Souma. Ca vad ca nu il ai nici la completed nici la dropped.

#42
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Deci ma uit la Musashi no Ken. E vechi, de prin anii 80 si animatia e varza, dar ma asteptam la si mai rau. De asemenea actorii nu sunt asa straluciti. Ce ma enerveaza cel mai mult este subtitrarea catastrofala. Cred ca e realizata de niste chinezi or something pt. ca-i dezastru. Si nu gasesc alta in afara de ARR.

#43
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Genjurooo, on 29 mai 2016 - 22:35, said:

Apples, ia vezi daca-ti place Shokugeki no Souma.
Nu prea, treaba cu orgasmul de la mancare mi-a lovit coeficientul de weirdness.Posted Image  
Si daca suntem la capitolul ciudatenii in anime recomand si Nazo no Kanojo X , adica nu-l recomand decat daca vrei sa vezi ceva foarte ciudat. Parca nu l-am vazut in lista ta.

Nu prea imi plac astea in care personajul principal se presupune ca rupe tot, ca e cel mai tare sau ca urmeaza sa fie cel mai tare iar celelalte personaje au doar rol de trofee de vanatoare sau prieteni. Vad asta si in Code Geass: Hangyaku no Lelouch.

#44
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Vedeti One-Punch Man.

#45
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

 _-AppleS-_, on 31 mai 2016 - 22:05, said:

Nu prea, treaba cu orgasmul de la mancare mi-a lovit coeficientul de weirdness.Posted Image  
Si daca suntem la capitolul ciudatenii in anime recomand si Nazo no Kanojo X , adica nu-l recomand decat daca vrei sa vezi ceva foarte ciudat. Parca nu l-am vazut in lista ta.
L-am luat dar inca nu am vazut niciun episod.

Quote

Nu prea imi plac astea in care personajul principal se presupune ca rupe tot, ca e cel mai tare sau ca urmeaza sa fie cel mai tare iar celelalte personaje au doar rol de trofee de vanatoare sau prieteni.
Posted Image Mie imi plac si astea.

 Mizu, on 31 mai 2016 - 22:08, said:

Vedeti One-Punch Man.
Am luat 2 episoade si nu l-am terminat nici pe primul. Tipul ala de umor il gasesc ... grotesc. Cand l-am vazut ca-l trage de ochi pe crabul ala si ii scoate creierii mi s-a luat de tot.

Edited by Genjurooo, 02 June 2016 - 14:16.


#46
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Recomand Zero no Tsukaima, am inteles ca Manga e chiar mai buna decat anime-ul, are vreo 4 sezoane cu Tsundere de calitate avand voice actor pe Rie Kugimiya, aflata pe locul 2 in topul de voice acting (feminin) pe MyAnimeList si specializata pe caracter Tsundere.

Am gasit Rokujouma no Shinryakusha!? , are o arta foarte buna, pacat ca e harem.

#47
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 22.03.2009
Ce am incercat eu in ultimul an, ca inainte nu eram amator de anime - de fapt, nici acum nu pot spune ca sunt, mai vad ce-mi recomanda o colega sau ce mai observ ca e la moda pe net dar majoritatea seriilor nu le pot urmari.

Attack on Titan - placut, astept sezonul 2.
Cowboy Bebop - nu a fost pe gustul meu deloc, am vazut doar vreo 5-6 episoade.
Samurai Champloo - foarte bun, recomad.
Claymore - placut si asta.
Oreimo - vazut vreo 7 episoade, nu m-a "prins".
Death Note - un clasic, recomand (desi pe asta cred ca l-a vazut deja toata lumea).
Elfen Lied - asa si asa, am reusit sa-l termin.
Code Geass - nu mi-au placut personajele, nici atmosfera, l-am abandonat rapid.
Berserk - vechi dar bun.
Gurren Lagann - a inceput ok, dar m-a plictisit destul de repede.
One-punch Man - nici asta nu mi-a placut, cu toate ca pare a fi noua senzatie pe net.
Neon Genesis Evangelion - merita urmarit.

Si alte cateva mai obscure pe care le-am abandonat din cauza calitatii slabe sau pentru ca nu aveam unde sa le vad, nu gaseam decat cateva episoade online.
Uitandu-ma pe site-ul asta - myanimelist.net - vad ca pe primul loc e o serie numita Gintama, cu o nota uriasa (9,3) dar posterul m-a descurajat: multe personaje, unele dubioase (pisica uriasa, aratarea aia alba cu cioc...).

[ http://cdn.myanimelist.net/images/anime/3/72078.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 M0D3, on 05 iunie 2016 - 17:01, said:

Uitandu-ma pe site-ul asta - myanimelist.net - vad ca pe primul loc e o serie numita Gintama, cu o nota uriasa (9,3) dar posterul m-a descurajat: multe personaje, unele dubioase (pisica uriasa, aratarea aia alba cu cioc...).
Eu nu ma iau dupa notele alea decat intr-o mica masura si le iau in considerare doar daca nota e intre 6 si 9. Daca e mai mare de 9 deobicei e un anime de fanatici care contine prea mult Shounen SuperPower desi e posibil sa fie si ceva original pe acolo.
Daca e mai mica de 6 probabil ceva nu e in regula cu animatia si povestea, e plin de clisee, sau are alte probleme cu care nu prea ai vrea sa-ti pierzi timpul.
Intre 6 si 9 sunt cele mai bune dupa parerea mea, nici nu risti sa iei teapa de la fanboy, nici calitatea animatiei/povestii prea slaba.

Azi e Re:Zero care e FreeToWatch pe CrunchyRoll daca tot cauti ceva bun, un Thriller cu accent pe personaje destul de bun, desi o mai da in bara cateodata iar inceputul e destul de fortat. Daca reusesti sa treci peste inceput, e destul de tare.

#49
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 _-AppleS-_, on 05 iunie 2016 - 20:05, said:

Daca e mai mica de 6 probabil ceva nu e in regula cu animatia si povestea, e plin de clisee, sau are alte probleme cu care nu prea ai vrea sa-ti pierzi timpul.
Well am gasit Glasslip (FreeToWatch pe CrunchyRoll) care are animatie si soundtrack excelente de la studioul P.A Works si totusi are nota 5.56 pe animelist, dupa ce am vazut primul episod, singurul lucru strigator la cer au fost niste cocosi:
[ http://evetaku.com/blog/wp-content/uploads/2014/09/12-0158ABC0.mkv_snapshot_00.11_2014.09.22_00.06.19.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chiar nu inteleg cum dau astia notele pe animelist, acum chiar sunt curios ce e asa rau in legatura cu animeul asta.
Dupa primul episod chiar nu pare de nota 5.

Am mai gasit si Hitsugi no Chaika (tot free pe CrunchyRoll).

#50
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Hitsugi no Chaika e de la studio Bones, astia chiar sunt buni (parca joaca in alta liga de calitate).

Edited by _-AppleS-_, 06 June 2016 - 22:40.


#51
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
MAL nu e de incredere cand vine vorba de note, cred ca e cam mica media de varsta acolo. Am dat peste niste anime cu note peste 8 la care eu n-am reusit sa trec de doua episoade.

Pentru note mai obiective vezi pe anidb. Desi vad ca tot 5 are Glasslip si acolo. Mai sunt si unele animeuri care reusesc sa rezoneze cu gusturile tale si atunci iti face placere sa le urmaresti.

#52
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Gintama e ca un fel de sitcom.

 _-AppleS-_, on 06 iunie 2016 - 22:36, said:

Hitsugi no Chaika e de la studio Bones, astia chiar sunt buni (parca joaca in alta liga de calitate).

Din punctul meu de vedere in general cei mai buni sunt A-1 Pictures, PA Works si JC Staff.

De asemenea cele publicate de Kadokawa (si produse de diversi) imi plac mai nou.

#53
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Aaa si Glasslip parca era un borefest fara suflet. Cred ca de aia are nota asa slaba.
EDIT: Io vad ca i-am dat 3 :D.

---
BTW pana la urma chiar mi-a placut Musashi no Ken, dar recomandat doar impatimitilor de drame din astea cu sport si care inteleg o boaba de japoneza uzuala pt. ca subtitrarea e un dezastru total (cateodata am reluat episodu si oprit-o, atat de proasta e). Da animu in sine nu-i asa rau si are momentele sale. Insa ultimile cateva episoade au fost repezite.

Edited by Genjurooo, 07 June 2016 - 08:04.


#54
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Genjurooo, on 07 iunie 2016 - 07:28, said:

Din punctul meu de vedere in general cei mai buni sunt A-1 Pictures, PA Works si JC Staff.

De asemenea cele publicate de Kadokawa (si produse de diversi) imi plac mai nou.
JC Staff a facut Toradora, initial vream sa-i declar semizei dar apoi am mai vazut si alceva de la ei si mi-am dat seama ca par mai degraba oameni . Oricum ei sunt cei mai tari pentru mine, chiar daca mai dau rateuri.
PA Works au animatia buna si sunetele si cam atat, pacat cu povestile.
Astia de la Bones au putine animeuri sub nota 8, fac numai opere de arta.

 Genjurooo, on 07 iunie 2016 - 08:00, said:

Aaa si Glasslip parca era un borefest fara suflet. Cred ca de aia are nota asa slaba.
EDIT: Io vad ca i-am dat 3 Posted Image.
Fara suflet ? adica omoara cocosii ?Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate