Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recomandări Anime

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
364 replies to this topic

#217
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Eu va recomand Another ! un Horror, Mystery ce va tine cu sufletu' la gura pana la ultimul episod caci e serie terminata.
Mai multe informatii aici=>http://another.wikia.../wiki/Main_Page

#218
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Eu urmaresc Monogatari second season momentan. Sunt cateva povesti interesante in seria monogatari, mai sunt unele episoade pe care trebuie sa le sari ca sa nu te enervezi, dar unele momente artistice chiar merita. Ononoki mi se pare interesanta, pare un fel de robot ceva, cu vocea ei monotona si expresia neschimbata a feţei.
Din sezonu actual nu ma uit cam la nimic, as fi vrut Violet Evergarden dar cica din ianuarie 2018. Si eu as fi interesat de ceva bun sezonul asta.
http://coub.com/view/v5he2

#219
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Io am inceput mai multe. E unu cu competitii de quiz cu niste liceeni (Nana Maru San Batsu) care ma asteptam sa fie bun (ca-mi plac astea cu competitii). Din pacate personajul feminin are o voce aiurea care-i distruge din atmosfera. Nu am vazut prea multe greseli de distributie ale actritelor vocale in animuri.

Altul, comedie tot prin liceu (Keppeki Danshi Aoyama-kun) e cu un fotbalist mare talent, dar care are fobie de microbi si nu loveste mingea cu capu, isi pune manusi cand arunca de la margine si nu lasa pe nimeni sa-l atinga. E ok, dar parca e prea mult comedie si prea putin competitie.  

Continui cu Bahamut 2 care e de sezonu trecut dar mai are episoade. E cel mai bun pe care-l urmaresc momentan.

Ah, e unu, Vatican Kiseki, cu niste agenti vaticanezi care investigheaza miracole. E de mistery si fain pana acum.

Am inceput si Centaur whatever, dar e slab rau si l-am abandonat. Cel mai mult m-a secat calitatea artistica de zici ca-i desenat de incepatori si apoi nu exceleaza la nimic ca sa trec cu vederea.

In contrast Isekai Shokudou arata bine si e si interesant. Premiza e ca in fiecare sambata intrarea unui restaurant din zilele noastre apare in lumi fantastice si vin tot felul de personaje exotice sa manance acolo.

Gamers! cu gameri Posted Image. Are niste faze amuzante care fac haz de anumite clisee, dar are si clisee.

Koi to Uso cu o super-premiza si anume ca la 16 ani guvernu forteaza fiecare copil sa se marite si cu partenerul stabilit de ei pe baza de compatibilitate genetica. Prima parte a premizei e super-tare, a doua parte si anume ca te obliga cu cine le da lor acolo ca ar fi cel mai compatibil sux la greu. Oricum doar premiza mi se pare interesanta pana acum, dar na, am si vazut doar un episod.

O sa incep Knights & Magic si o sa caut sa termin ce restante mai am de sezonu trecut...

Dar ma gandeam io asa... Adica la japonezii astia se apropie jocurile olimpice si scot anim competitiv cu quiz, ffs? Singurul sportiv mai e Dive cu ceva de inot, daca nu ma insel. Dar e doar cu baieti si presimt ca-i ghei!

Edited by Genjurooo, 16 July 2017 - 18:59.


#220
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Knights and Magic e chiar super, dar lui Apples soto nu o sa-i placa ca protagonistu e un geniu care invinge in toate situatiile.

Am inceput si Princess Principal care si asta e bun cu niste spioance intr-o lume alternativa steampunk.

#221
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Asta ii fain Kakegurui, are 3 episoade. Scoala de pariuri lol, gen Kaiji. E destul de interesant

#222
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostGenjurooo, on 20 iulie 2017 - 22:09, said:

Knights and Magic e chiar super, dar lui Apples soto nu o sa-i placa ca protagonistu e un geniu care invinge in toate situatiile.
Posted Image Sorry dar e si mecha, adica cealalt lucru care nu imi place niciodata.

Am trecut azi cu privirea prin ce e on air si mi-a atras atentia Made in Abyss. Acum nu stiu cum o fi si cat o fi de bun, dar pare destul de creativ (are WEB Manga ca sursa) si sunt la 5 minute in episodul 1 si pare ok din punct de vedere auditiv, vizual, artistic.
Este vorba de niste unii care sunt un fel de mineri intr-un univers SF si FANTASY in acelasi timp, cu creaturi uriase bla bla iar stilul si arta par destul de originale.
A, si protagonistii par cam depasiti de situatie din primele 5 minute, deci a inceput bine.

View Postcalbog, on 21 iulie 2017 - 11:15, said:

Asta ii fain Kakegurui, are 3 episoade. Scoala de pariuri lol, gen Kaiji. E destul de interesant
Kagegurui a inceput direct cu Chinta Royala.

Edited by _-AppleS-_, 21 July 2017 - 19:04.


#223
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Da, Made in Abyss e excelent. Totul e de calitate la el, pana si povestea care are un aer epic. N-am ce sa-i reprosez, e fara cusur.

Kakegurui in schimb e fain, dar ma enerveaza expresiile faciale grotesti pe care le fac personajele.

#224
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Konbini Kareshi ... ma plictiseste. Iar slice of life, iar cu liceeni si e plitictisitor.

#225
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Ce ziceti de asta? :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SKHXvYZQN4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#226
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostGenjurooo, on 16 iulie 2017 - 18:57, said:

Gamers! cu gameri Posted Image. Are niste faze amuzante care fac haz de anumite clisee, dar are si clisee.

Si cu fiecare episod a devenit din ce in ce mai slab. E pt. cand n-ai ce vedea altceva.

#227
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Am incercat Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e, care e ok si am dat gata deja toate episoadele aired. Animatia are uneori scapari, dar stilul e pe gustul meu, adica fara strambaturi din alea grave. Cred ca e destul de ok de urmarit.

View PostManasu, on 15 august 2017 - 19:13, said:

Ce ziceti de asta? Posted Image
Ew, 3d Posted Image

#228
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Cum naiba? Pai Ayanokoji ala sau cum il cheama pe protagonist e like un geniu din asta de ii face pe toti.
Si mie imi place, dar nu ma asteptam sa-ti placa tie :)

Edited by Genjurooo, 03 September 2017 - 01:29.


#229
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Ii place ca e cu gagici cu tate mari. Posted Image


Tsurezure Children ati incercat? e format din niste episoade mai scurte, actiunea e mai condensata. Cand zic "actiune" ma refer la foiala tipica a personajelor de liceu, situatiile obisnuite in anime. Deci e tipic, dar realizat mai dens si are si cateva scene amuzante.

#230
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Macar e chill omul, e un fel de geniu din umbra, nu prea castiga asa pe faţă si pare ca nu are scopuri proprii ci doar vrea sa o ajute pe aia sa se duca in clasa A. Imi plac si celelalte personaje, Horikita cu respingerile ei si cedarea pe final, si cu telefonul ala pe care il inchide fara motiv in nas oricui. Aia prietenoasa care de fapt e o ipocrita cu scopuri ascunse, aia fricoasa care pozeaza sexy in locuri publice (lol). Pare destul de creativ si nu doar clisee, dar are si de alea, macar cliseu cu mersul la mare a fost facut la piscina. Si macar ala cu spionatul fetelor care se schimba, nu a fost dus pana la final.

Spoiler


#231
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
@Manasu
Tsurezure Children, nu. Deja vad prea multe si astea scurte nu-mi plac. Daca episodu nu are 20 de minute, nici nu ma obosesc.

@Apples
Mie-mi place pt. ca protagonistu e un geniu. Gagicile ma enerveaza, inclusiv Horikita.
Mi-ar place ca in final Ayanokoji sa le traga teapa la toti, dar presimt ca triada cu Horikita, cu nebuna si cu sfioasa o sa tina pana la final si toti prieteni and shit, meh. Oricum e fun de vazut cum ii face pe cei din celelalte grupuri.

#232
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostManasu, on 03 septembrie 2017 - 08:32, said:

Ii place ca e cu gagici cu tate mari. Posted Image
Daca alea erau cu tate mari atunci in Hajimete no Gal cum mai sunt ?
Nu recomand Hajimete no Gal sau ma rog, recomand dar pentru alceva.

#233
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Made in Abyss ep 10 cam dur pt. gusturile mele si insista minute bune pe scena respectiva.

#234
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
M-am uitat si eu la astea mentionate de voi.
Made in Abyss - am inceput seria si am vazut primul episod, la al doilea m-am plictisit si am sarit direct la 10, sa vad scena respectiva. Mi s-a parut bine realizata, au intins-o exact cat trebuie.
Hajimete no Gal - am vazut doua episoade, dar nu e ceva iesit din comun. Ecchi prost realizat, tate mari (cum zicea Apples) dar per total pare prea fortat si nu e haios. Ca personaj, mi-a atras atentia unul de-a dreptul diform...

[ https://i.ytimg.com/vi/01XT5u50Fgs/hq720.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate