Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

intrebare youtube si "chelire" sistem lubuntu 12.4

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Chrome e chrome, Firefox e firefox.
Daca iti merg clipurile pe chrome lasa asa.

PS. Cat despre pepperflash pt 12.04, o sa caut .deb-ul(pachet-ul) peste 3-4 zile...

Edited by xxvirusxx, 30 April 2016 - 21:31.


#56
paul.bodea

paul.bodea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.06.2007

View Postmarius_fenchea, on 29 aprilie 2016 - 21:10, said:


PaulBodea esti pe xubuntu? Sau doar pe interfata XFCE?
Eu m-am cam lipit de Lubuntu si vreau sa te intreb cum este experienta XFCE?
Nu folosesc nici un fel de *buntu. Mie personal nu mi se potriveste. Da, e doar XFCE. La mine arata cam la fel pe toate sistemele idiferent ca e Debian, sau Mint sau Fedora, pentru ca sunt mai conservator si folosesc cam aceleasi lucruri si cam aceleasi teme. Xubuntu implicit nu e chiar acelasi lucru cu orice alt distro + XFCE. Nu neg meritele *buntu in promovarea Linux, cum am spus, mie nu mi se potriveste. In print screen e un laptop cu Mint 17 XFCE. (folosesc cateva ppa-uri).

#57
paul.bodea

paul.bodea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.06.2007

View Postmotanu_mic, on 30 aprilie 2016 - 02:18, said:

Xfce este ca un gnome 2 dinala vechi si mult iubit, poti avea si-n el efectele grafice de la compiz.
Ca si consum fara efecte este ca un intermediar intre lxde si mate.
Nu prea, nici pentru afirmatia 1, nici pentru a 2-a.  Ce intelegem prin interfata grafica? Integrare, aspect unitar, manager fisiere. In XFCE nu ai aceeasi integrare, nu ai acelasi manager de fisiere implicit, nu o sa dai click dreapta pentru sharing, si mai sint si altele, iar in opinia mea nici in ceea ce priveste consumul de resurse, - este aproximativ acelasi
In alta ordine de idei, si Gnome putea sa fie facut sa arate ca si KDE, si invers (alea mult iubite cum spui tu).
Nu am incercat LXDE in ultima vreme (dar mie mi s-a parut mai putin customizabila) si impartasesc o opinie destul de intalnita pe net ca, economia de resurse e nesemnificativa. Ceva RAM, parca, dar oricum alte chestii consuma resurse nu SO. Vorbind de Linux totul e relativ, in tinerete am folosit KDE cu openbox, etc. In principiu totul e configurabil, cu mai mult sau sau mai putin efort si cu rezultate mai mult sau mai putin satisfacatoare.

View Postvyctoras1985, on 30 aprilie 2016 - 17:45, said:

salut...n-am mai urmarit pentru ca am fost racit vreo 3 zile si ce sa faci....n-am putut sta pe calculator.....
Ziceam ca nu apari in lista utilizatorilor care urmaresc subiectu si ne lasi pe noi sa ne batem capu... Acolo sus unde scrie cati membri urmaresc subiectu'

#58
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
pai chiar si la momentul ala cand scriam eram racit si mi-era greu sa stau la calculator ......

Edited by _-_, 01 May 2016 - 14:01.
citat anterior reprodus integral


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate