Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce sa aleg dintre urmatoarele mod...

Carduri microSD comparatie

Spiritism

Evacuare condes centrala termica ...
 Carucior furtun de 3/4

Recomandare vas wc cu bideu integ...

Multifunctionala care sa scaneze ...

Fotbal pe oculus meta quest 3
 Renuntare oferta angajare in detr...

Am joc cumparat si nu-l mai pot f...

Pardoseala foarte denivelata apar...

Garnitura robinet baie
 Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence

Taxa pe soare

din greseala am stropit pomii cu ...

Orange TV - Parere

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
92 replies to this topic

vio73

vio73

Guru member

• Grup: Senior Members
Eu am şi RDS cablu, dar e mai bun Orange tv din punctul meu de vedere.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Vio, fii corect și spune pînă la capăt. Omul întrebase de calitatea imaginii (și stabilitatea acesteia), ori tu, mai sus, te-ai referit la conținutul grilei...Posted Image

P.S. @inițiator: pe scurt, dacă nu te interesează sportul și nici pachetul HBO, Orange e perfect pentru tine! Calitate foarte bună a imaginii, iar cu o antenă reglată corespunzător semnalul pică doar la furtuni puternice. Opinia unui fost abonat Orange TV (reziliat din cu totul alte motive decît cele scrise mai sus).Posted Image

ady_77

ady_77

Senior Member

View Postalexx1402, on 25 aprilie 2016 - 12:38, said:

Stabilitatea semnalului pe vreme rea depinde si de mărimea antenei. La cea pe care o ofera Orange de 40-50cm nu poti avea mari pretenții. Dacă iei una una de peste 1-1,5m diametru nu ai treabă.

Fii serios,firmele de cablu tv au antene de 1,8- 2m .Si pe vreme rea cade semnalul si la ei.E normal sa fie asa

MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

Senior Member

Pro Orange:
- numar mare de canale HD
- grila superba de documentare
- calitatea buna a imaginii

Contra Orange:
- STB mare, invechit, fara prea multe optiuni de customizare, cu software slabut (care se manifesta mai ales daca ai kit-ul de extra canale germane, astfel nu e deranjant)
- lipsa totala de reactie la piata sau intarzieri foarte mari, la modificari
- lipsa pachet HBO sau pachet Sport serios
- relatii cu clientii 0, orice raspuns ai avea vei primii un raspuns copy-paste dintr-un set predifinit de raspunsuri

In legatura cu semnalul: acesta chiar pica foarte des inainte de un update de software si de trecerea canalelor pe Astra 5B. insa de cand aceste doua lucrurui s-au matearilizat nu mai sunt probleme, numai can exista o ploaie torentiala ...

Acestea iti scriu ca fost client, lipsa pachetului HBO si neadugarea canalelor Paramount Channel (acesta intre timp a fost introdus) si TNT m-a facut sa renunt la ei.

vio73

vio73

Guru member

View Postcrislacor, on 25 aprilie 2016 - 13:41, said:

Vio, fii corect și spune pînă la capăt. Omul întrebase de calitatea imaginii (și stabilitatea acesteia), ori tu, mai sus, te-ai referit la conținutul grilei...Posted Image

P.S. @inițiator: pe scurt, dacă nu te interesează sportul și nici pachetul HBO, Orange e perfect pentru tine! Calitate foarte bună a imaginii, iar cu o antenă reglată corespunzător semnalul pică doar la furtuni puternice. Opinia unui fost abonat Orange TV (reziliat din cu totul alte motive decît cele scrise mai sus).Posted Image
Corect, calitatea imaginii este cea mai bună!

daniel1976

daniel1976

Senior Member

am orange dth de doi ani si jumatate, in tot acest rastimp nu mi-a picat semnalul decat de 2 ori , in ambele situatii turnand afara cu galeata...
acuma glumind, poate am si avantajul de a avea antenuta orange montata pe peretele unui "penthouse" de la etajul 7 unde locuiesc..Posted Image

BogdanDorin

BogdanDorin

Active Member

• Grup: Members
Cat aveti voi semnal la orange tv? Cat la suta va arata decodorul ?

ham75

ham75

Junior Member

Salut, la mine, intr-un spatiu cu vizibilitate de 360 grade (fara vreun obstacol), nivelul de semnal este de 100% si calitatea la 95%. Cine nu crede, trimit o capura foto. Iar de ceea ce scria un coleg mai sus, in cazul ploilor torentiale, nu ele sunt cauzele intreruperii semnalului ci plafonul jos de nori. Cand vorbim de zapada, este alta poveste. Atunci nimeni cu o antena satelit, in cazul depunerilor de zapada pe focar, nu mai receptioneaza ceva.

Edited by ham75, 02 November 2016 - 23:59.

mariusr1976

mariusr1976

Senior Member

Pai voi nu stiti ca stia lucreaza doar cu 100% semnal Posted Image Posted Image  ...doar ca au devenit cam disperati daca au inceput sa mearga prin localitatea mea sa zica ca curand providerul DTH folosit de majoritatea din zona va scoate si PRO TV din grila.

claudiu_1

claudiu_1

Member

Vreau sa imi fac abonament la Orange dar as vrea sa folosesc cam card / CI+ pentru ca TV-ul stie dvbs2. Oare pot sa folosesc un alt echipament (antena si LNB) decat cel primit de la ei? Vreau sa imi pun o antena mai mare si sa fie si cu motoras.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Poți, dar asta fie o rezolvi cu instalatorul (dacă vrea), fie o faci tu mai tîrziu singur (dacă nu vrea)...Posted Image

queron

queron

Senior Member

Da, din cate stiu instalatorul e obligat sa iti instaleze antena Orange indiferent de preferintele tale, daca ai noroc de un instalator bun si o mica atentie de dat, nu iti instaleaza antena, ti-o da tie (o bagi prin pivniță sau o vinzi) si tu iti conectezi la propria antena => TV-ul cu DVB-S2.

Daca tot vrea sa ti-o instaleze, il lasi sa-si faca treaba iar dupa ce pleaca demontezi antena si o pui pe a ta.

Edited by queron, 03 December 2016 - 17:52.

lupull

lupull

Senior Member

Pai si de ce sunt ''obligat'' sa accept ''tava lor de mici +lnb-ul lor'' , mult inferioare fata de ce detin eu
Mai mult ca sigur ca trebuie sa si platesc pt instalarea ''tavii de mici + lnb-ul portocalei
Pe mine doar cam-ul si ab aferent lui ma intereseaza , restul le detin eu
Asa se procedeaza la Focussat si Freesat , sau daca sunt ''francezi'' la ei e altfel

queron

queron

Senior Member

Pai cred ca e logica situatia, esti obligat sa accepti echipamentul lor pentru ca in caz in care ai probleme cu echipamentul tau, ei sa nu fie chemati si sa repare problema din cauza ta.

Ei ofera "garantie" pentru echipamentele lor.. nu pentru ale tale.

lupull

lupull

Senior Member

Nu zau... si atunci cei de la Focussat si Freesat sunt mai cu ''ciunga in par'' de nu te obliga ?
Sau la ei nu se defecteaza tv-ul tau si atunci ei nu au ce sa repare ?
Hai sa ''stam stram si sa judecam drept'' , portocala e mai...... , insa vad ca nici dupa trei ani inca nu isi da seama ca pe ''limba ei'' pierd potentiali clienti
A si azi am fost sa platesc factura la internet 4G intr-unul din shop-urile lor din Bucuresti , nu dau nume pt ca nu e ''frumos''
Când am intrebat functionarii respectiv daca stiu despre noua oferta de cam-uri pt satelit , sau uitat la mine ca.....
Nici macar nu stiu cum arata un cam , ce sa mai zic de oferta
I-am intrebat despre noile receptoare Samsung din oferta de pe pagina lor ...........
Directori de marketing , sefi de magazine sarbatoresc in continuare 1Decembrie sau sunt plecati pe ''teren'' dupa porcul de anul nou

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Încă se pare că nu ai înțeles: îți oferă un serviciu, în condițiile lor! Îți convin și le accepți, bine, nu-ți convin, ura și la gară! Simplu...

queron

queron

Senior Member

Bine spus crislacor...

Ca sa-ti explic, Focussat si Freesat nu iti ofera nici antena, nici LNB, iti ofera doar cartela si atat, restul te descurci...

Orange se angajeaza sa iti instaleze el toate sculele, echipamentele si asa mai departe si se angajeaza ca serviciile sa mearga 100%.

Intradevar, sunt deficitari toti care lucreaza si la Orange, si la Telekom (call-center, suport, casieri etc.). Cei de la UPC sunt informati din cate am vazut...

Edited by queron, 06 December 2016 - 22:21.

lupull

lupull

Senior Member

Queron , stiu faza cu , ''conditiile lor'' insa tu ai pus accentul/raspuns gresit - .........in caz in care ai probleme cu echipamentul tau...........
Sa stii ca si un cam se poate strica tot din cauza echipamentului tau defect , asa ca......

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate