Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 

Alegere marca buna de bielete antiruliu

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011
Au tinut bine ambele marci comparativ cu ale mele.
Optimal e firma nemteasca,ca se fac in China e partea doua.

#20
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011
Am luat pana la urma Lemforder,le-am montat azi.
Mi se pare ciudat faptul ca doar cea de pe partea soferului era uzata,cealalta era tun....din cate stiu,pe dreapta se uzeaza cel mai repede.
Sa fie oare defect de fabricatie,vaselina mai putina in interior...am zis mai sus ca am gasit mizerie in interior.

Edited by missionnad, 11 May 2017 - 15:30.


#21
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Cum sunt bieletele după încă un an? Zgomotul de care zici ca înseamnă uzura cum se manifesta? Scârțâit metalic la viraj strâns pe loc/sub 5kmh?

#22
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
De obicei bieletele antiruliu bat de zici ca acum se rupe masina.

Edited by PoeOvidiu, 16 March 2018 - 07:41.


#23
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011

 razor_titann, on 15 martie 2018 - 20:47, said:

Cum sunt bieletele după încă un an? Zgomotul de care zici ca înseamnă uzura cum se manifesta? Scârțâit metalic la viraj strâns pe loc/sub 5kmh?
Se prezintă foarte bine dupa 23.000 km rulati...iti dai seama sunt Lemforder,marca buna.Ma astept sa tina 50.000 lejer.
In mod normal cand o bieleta prinde joc in rotula incepe sa bata,sa troncane....Dar in cazul meu cea Delphi fiind extrem de slaba calitativ a intrat mizerie in interior sub burduf si nu știam ce mama naibii scartaia la viteza mica si viraje stanga /dreapta mai bine zis cand masina isi facea putin balans.

#24
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011

 missionnad, on 11 mai 2017 - 15:28, said:

Am luat pana la urma Lemforder,le-am montat azi.
Mi se pare ciudat faptul ca doar cea de pe partea soferului era uzata,cealalta era tun....din cate stiu,pe dreapta se uzeaza cel mai repede.
Sa fie oare defect de fabricatie,vaselina mai putina in interior...am zis mai sus ca am gasit mizerie in interior.
Update;
Dupa 40.000 km biletelele antiruliu Lemforder inca rezista,inainte cele Delphi au tinut doar 18.000

#25
basa

basa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.02.2007
cum mai stai cu bieletele lemforder dupa inca 1 an ?

#26
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005
Vreun update ne mai poți da ?

#27
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,892
  • Înscris: 03.12.2005
Am o teorie ca astea ieftine sunt facute cu tolerante mai mici si cedeaza la montaj.
Adica, ai de pus o piulita cu pasta blocatoare pe filet. In mod uzual il baga cu filetanta electrica, eventual facand parghie cu vreun levier ca sa nu se mai roteasca filetul, dar uneori nici atat. Nuca articulatiei opune mai putina rezistenta decat filetul cu pasta si ajunge sa se roteasca pana topeste/pileste soclul in care sta.
Daca s-ar deranja sa ia o inelara cu clichet si un inbus pentru contraprindere cred ca si una mai ieftina ar supravietui mai multa vreme.

#28
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
cred ca @missionnad a vandut deja masina

Vizualizare mesajmissionnad, pe 23 martie 2019 - 08:09, a scris:

Update;
Dupa 40.000 km biletelele antiruliu Lemforder inca rezista,inainte cele Delphi au tinut doar 18.000

Edited by diabolik213, 05 February 2024 - 18:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate