Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum pot sa imi aflu viitorul?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
cineva80

cineva80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.03.2016
Nu stiu daca aici e locul potrivit, dar eu am auzit povestile bunicilor despre ghicitul viitorului in WW2 cu table Ouija si ... din povestile lor tot ce a prezis paharul acolo s-a si intamplat.
2. Nimeni nu a patit nimic rau - strabunicul care era acolo a murit la 66 ani, sotia lui care era medium peste 75.
Prin urmare eu cred in destin si intr-un viitor prestabilit, dar nu stiu nimic despre el. Nu am folosit niciodata tabla aceea sau alt mijloc eu.

Te sfatuiesc insa ca nu ai ce afla de la persoane ca Lidia F sau Viorel... au luat banii celor din familia mea, ba i-au si mintit ca sunt sanatosi in loc sa-i trimita la medic. Dc e voie dau si numele intreg pe forum

#20
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

.
Iti poti afla viitorul?Cum?
La ce ti-ar folosi?!
Iar daca vei afla ceva neplacut vei sta permanent cu gandul la acel lucru. Si viata iti va fi un chin!!!
Apoi, mai intai scapa de depresie. De unul singur!!! Lupta cu tine! Socializeaza! Fa sport, excursii! NU te lasa prada gandurilor negre!
Gandeste pozitiv!

#21
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View PostTurnatoriu_de_orza, on 23 septembrie 2020 - 12:14, said:

Lupta cu tine! Socializeaza! Fa sport, excursii! NU te lasa prada gandurilor negre!
Gandeste pozitiv!

Dacă va face asta, înseamnă că şi-a aflat viitorul: va lupta cu sine, va socializa, va face sport şi...nu se va lăsa pradă gândurilor negre.

Cineva a dat o definiţie a istoriei, care zice aşa: istoria este succesiunea faptelor oamenilor. Adaptând asta la istoria viitorului, se poate spune tot aşa: viitorul este succesiunea faptelor omului.

Deci, fiecare îşi poate afla viitorul analizându-şi caracterul, inteligenţa, talentele, priceperile şi energia. În funcţie de asta, fiecare îşi poate intui viitorul.

#22
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

Credeti ca se poate afla viitorul unui om?

Ca sa iti afli viitorul, trebuie sa te uiti cu atentie la televizor ce mai zic astia din parlament.

#23
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Pentru a-ţi afla viitorul, trebuie să-ţi trăieşti prezentul şi să nu uiţi trecutul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate