Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cum pot sa imi aflu viitorul?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
AlenTao

AlenTao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.08.2015
M-ar interesa mult...am auzit ca daca faci interpretarea astrogramei natale afli niste lucruri interesante..e adevarat?
Credeti ca se poate afla viitorul unui om?
Atentie,acest subiect e postat in aria Horoscop/Zodii/Astrologie deci vreau raspunsuri competente si bune,va rog.
Chiar reusesc unii astrologi sa iti afle macar 50% din viitorul tau personal?
Stiu ca unii zic ca viitorul ti-l faci singur..tot ce e posibil..dar poate exista si destin..Nu poti sti cu exactitate..faza e ca ma intereseaza de un timp chestiile astea mai ''misterioase'' ,''esoterice'' si intrebarile existentiale..

Deci in legatura cu viitorul meu,ma poate ajuta cineva?Vreun astrolog,site bun..
Mentionez ca sunt doar curios (si putin depresiv) si chiar ma intreb daca viata o sa imi rezerve si ceva bun ca de regrete ,neplaceri si amaraciuni sunt satul..

Iti poti afla viitorul?Cum?

#2
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

Iti poti afla viitorul?
Da.

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

Cum?
Daca traiesti, apuci ziua de maine, luna viitoare, anu viitor. Restu ii vrajeala.

#3
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Uite o doamnă clarvăzătoare care a sustinut ca poate "vedea" chestiile nevazute...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HknafkrB0NA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,551
  • Înscris: 16.03.2004
Viitorul il poti afla in masura in care te gandesti cam ce ai vrea sa faci in viata...

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca iti cunosti trecutul , poti sa afli si viitorul.

#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:



Iti poti afla viitorul?Cum?
Astepti sa se intample!

#7
ciumiki

ciumiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.09.2010
Cel mai corect ar fi sa-i intrebi pe cei care si-au aflat deja viitorul...poate primesti un raspuns avizat.Restul e Can-Can.

#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Stai linistit ....o sa-l afli si pe asta ....Posted Image
Nu trebuie neaparat sa iti si placa ...dar este sigur ca iti vei afla viitorul ...cand se va transforma in prezent .

#9
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

M-ar interesa mult...am auzit ca daca faci interpretarea astrogramei natale afli niste lucruri interesante..e adevarat?
Credeti ca se poate afla viitorul unui om?
Atentie,acest subiect e postat in aria Horoscop/Zodii/Astrologie deci vreau raspunsuri competente si bune,va rog.
Chiar reusesc unii astrologi sa iti afle macar 50% din viitorul tau personal?
Stiu ca unii zic ca viitorul ti-l faci singur..tot ce e posibil..dar poate exista si destin..Nu poti sti cu exactitate..faza e ca ma intereseaza de un timp chestiile astea mai ''misterioase'' ,''esoterice'' si intrebarile existentiale..

Deci in legatura cu viitorul meu,ma poate ajuta cineva?Vreun astrolog,site bun..
Mentionez ca sunt doar curios (si putin depresiv) si chiar ma intreb daca viata o sa imi rezerve si ceva bun ca de regrete ,neplaceri si amaraciuni sunt satul..

Iti poti afla viitorul?Cum?

Acele persoane care au capacitatea de a afla (deslusi) viitorul unui om sunt foarte rare si ei cunosc limitele pana la care au voie sa se foloseasca de aceasta capacitate. Un asemenea om a fost Parintele Arsenie Boca, care dupa parerea mea este cea mai mare forta spirituala care s-a intrupat vreodata in aceasta tara. Sa nu-ti treaca prin cap sa mergi pe la tot felul de sarlatani ca sa-ti afli viitorul pentru ca te vei infunda rau de tot. Greutatile ne sunt date ca sa trecem prin ele cu speranta ca urmeaza si binele. Nimic nu este hazard si intamplare ci doar un destin acceptat in scopul evolutiei spirituale individuale si colective. Ia-l ca model de viata pe Iisus, citeste vietile sfintilor si compara greutatile lor cu ale tale. Citeste tot ce gasesti  despre Arsenie Boca, incearca sa te autoeduci spre o viata crestina autentica si cursul vietii o sa ti se schimbe. Foloseste-ti ratiunea si inteligenta in scopul evolutiei spirituale (este singurul lucru cu care ramanem dupa o viata traita pe pamant) si nu spre stagnare sau regres spiritual. Cred ca esti un tanar inca putin format si informat, dar ai timp pentru ati directiona existenta spre ceea ce este important. Acumularea de valori materiale in dauna valorilor morale este o mare pierdere pentru orice fiinta umana.

#10
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Pai daca o luam logic si stiintific se poate. Se zice ca viata si istoria e ciclica, deci se repeta. Treaba e extrem de simpla, analizeaza-ti trecutul, vezi intervalul la care se repeta evenimentele in viata ta si aplica-l la viitor. Daca ti-ai rupt mana acum 9 ani  si acum 3 ani ti-ai rupt-o iar, inseamna ca mai ai 3 ani pana ti-o rupi iar.Posted Image

#11
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

M-ar interesa mult...am auzit ca daca faci interpretarea astrogramei natale afli niste lucruri interesante..e adevarat? Nu
Credeti ca se poate afla viitorul unui om? Nu
Atentie,acest subiect e postat in aria Horoscop/Zodii/Astrologie deci vreau raspunsuri competente si bune,va rog. Doar sincere...
Chiar reusesc unii astrologi sa iti afle macar 50% din viitorul tau personal? Nu
Stiu ca unii zic ca viitorul ti-l faci singur..tot ce e posibil..dar poate exista si destin..Nu poti sti cu exactitate..faza e ca ma intereseaza de un timp chestiile astea mai ''misterioase'' ,''esoterice'' si intrebarile existentiale.. O sa-ti treaca.

Deci in legatura cu viitorul meu,ma poate ajuta cineva?Vreun astrolog,site bun.. Nope...
Mentionez ca sunt doar curios (si putin depresiv) si chiar ma intreb daca viata o sa imi rezerve si ceva bun ca de regrete ,neplaceri si amaraciuni sunt satul.. Se numeste speranta.

Iti poti afla viitorul?Cum? NICIO SANSA.


#12
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.02.2012
Iti poti afla viitorul?Cum?

Viitorul este asemeni unui bufet suedez.Îți alegi un sortiment de mîncare...Astrologic vorbind,trebuie să înveți să faci interpretări,sau să te ,,descoperi” pe tine.Să poți să îți explici orice reacție sau alegere pe care o faci.Asta pentru că întotdeauna omul se găsește într-o răscruce de drumuri.Cei tari,putenici-aleg,ceilalți....așteaptă.

#13
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

Daca esti usor influentabil de asemenea abordari, e lesne sa dai peste cineva care iti va prezice viitorul si tu avand aceasta sensibilitate, ca sa nu o numesc asa cum merita, vei face constient sau mai putin constient tot ce poti pentru a atinge acea prezicere (iar daca va fi una pesimista vei fi si ma depresiv din credinta in prezicere, iar daca va fi una optimista, te va ajuta insa tot iti va consolida fixatia).

Singura modalitate certa de a iti cunoste viitorul este decizia personala pe care apoi o pui in practica, o duci la indeplinire, actionezi sa o realizezi.
De exemplu prezici ca poti sa misti o mana si misti mana; prezici ca peste 14 ore va fi intuneric si o sa constati ca asa va fi chiar si fara interventia ta, iar daca vrei sa fie intuneric cu interventia ta, inchizi ochii; prezici ca ii tragi o palma unuia sau el tie si te duci pe strada si ii tragi unuia o palma sau il injuri/agresezi pana o primesti (da, exista o plaja de implinire  precognitiilor; de exemlu nimeni nu iti garanteqaza ca ala se rezuma la a iti trage numai o palma).

#14
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

Iti poti afla viitorul?Cum?

Pentru mine, cel mai simplu în aflarea viitorului unui om, e să-i cunosc caracterul.

Ce este caracterul ? E un ansamblu de însuşiri psihice şi morale, care se manifestă în modul de comportare, în ideile şi în acţiunile sale.

În funcţie de acest mod de comportare, de ideile pe care le are, şi de acţiunile pe care le întreprinde sau e dispus să le întreprindă, un om îşi alege un anturaj. Anturajul la rândul lui, îi va da energii să facă anumite lucruri. Dacă acelea sunt bune, viitorul arată că va urca pe scara valorică a societăţii, iar dacă lucrurile sunt rele, va coborî.

Edited by lupini, 27 April 2016 - 12:28.


#15
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:

Iti poti afla viitorul?Cum?
alegerile pe care le faci in prezent cu siguranta iti pot da un indiciu in ce directie te indrepti....
deci, atentie la alegeri, nu poti sa faci chestii rele si sa te astepti la rezultate bune...just think about!Posted Image

Inteleptul Solomon a spus:

"Am mai văzut apoi- spune Ecclesiastul-că sub soare că nu cei iuţi aleargă, că nu cei viteji câştigă războiul, că nu cei înţelepţi câştigă pâinea, nici cei pricepuţi bogăţia, nici cei învăţaţi bunăvoinţa, ci toate atârnă de vreme şi de împrejurări. Căci omul nu-şi cunoaşte nici măcar ceasul, întocmai ca peştii prinşi în mreaja nimicitoare şi ca păsările prinse în laţ; ca şi ei sînt prinşi şi fiii oamenilor în vremea nenorocirii, când vine fără veste nenorocirea peste ei."

!!!

mai conteaza si timpul si imprejurarea la/in care faci alegerea, conditiile astea doua neatarnand de vointa ta...

Edited by glitter, 27 April 2016 - 21:42.


#16
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015

View PostAlenTao, on 21 aprilie 2016 - 19:30, said:


Chiar reusesc unii astrologi sa iti afle macar 50% din viitorul tau personal?

cum sa-ti afle unii astrologi care va fi cursul vietii tale in viitor? de unde sa aibe ei cunostinte referitoare la circumstantele/oportunitatile  care se pot ivi in viata ta?
tu vrei sa-ti determine/influenteze un ins oarecare prin simple presupuneri in ce directie o sa apuci, crezand in superstitia ghicirii?
lasa astrologii ca nu o sa te ajute cu nimic....sau mai rau:te vor incurca!

#17
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Daca iti vei face astrograma vei afla lucruri interesante, asa cum bine ai spus. Nu vei afla insa ce iti rezerva viitorul, fiindca astrologia este o stiinta, nu tiganeala.
In legatura cu perioada mai grea prin care treci, poate fi datorata unui context astral, dar si unului familial. In general cand acestea 2 se suprapun este mai dificil. Ca si concluzie, pentru probleme mai serioase, mergi la un psiholog, pentru a studia astrologia, mergi pe site-ul www.astrology.com.

#18
DricA

DricA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.09.2017
Nu cred ca ai cum sa iti afli viitorul in totalitate, insa gasesti pe zodiacool.ro un calcul al coloanelor destinului si afli anumite aspecte legate de destin din viata ta, sa stii cam la ce sa te astepti. Crezi sau nu in destin, nu strica sa mai citesti cate ceva despre asta daca ai posibilitatea. Sper sa iti fie de ajutor.
https://www.zodiacoo...trologie/destin

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate