Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Ce se intampla dupa MOARTE?

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Nimic spectaculos......

#56
Ananda777

Ananda777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.07.2016
Poti experimenta acum, cu o minima pregatire specifica dedublarile constiente si te poti edifica singur prin experienta directa.

Exista 21 de lumi astrale paradisiace(raiuri) distincte si 7 inchisori astrale (infernuri) si in functie de starile si intentiile preponderente fiecare fiinta umana se va duce in respective lume si va continua evolutia sa acolo.

De asemenea pe creierul uman exista  de 3 ori mai multe focare legate de stari benefice decat cele corespondente starilor inferioare.

E clar ca facatorii de pace, oamenii care au iubit omenirea, medicii care si-au dedicat viata vindecarii trupurilor, cei care au aspirat sa fie cat mai in armonie cu tot ce e in jur sau sa fie cat mai fericiti, conducatorii drepti care si-au iubit angajatii, poporul etc - populeaza raiurile, de asemenea conducatorii marilor trusturi, negustorii, avocatii si in general toti cei care au fost egoisti si in goana lor disperata dupa avere sau putere au calcat pe altii(nedreptatit, furat, calomniat, batut, injurat, chiar omorat etc) vor popula inchisorile astrale(acestia trezesc infernurile in finta lor fiind inca din timpul vietii fiinte foarte nefericite)

Daca vrei sa iti spun din experientele mele de dedublare constienta este exact asa:

In viata e bine sa fii cat mai bun cu intentii cat mai pure si nobile, cat mai in armonie cu tot ce se afla in jurul tau - atunci universul tau interior se va purifica centrii corespondenti de rezonanta cu raiurile se vor active iar dupa aceasta viata vei fi la fel de fericit ca aici insa acolo practic e viata(pentru ca dureaza mult mai mult in timp) aici(intrupati pe pamant) e scoala(invatarea) si examenele(incercarile, testele).

Etapele dedublarii constiente daca e macar o cerere vi le pot revela.

Edited by Ananda777, 05 August 2017 - 12:41.


#57
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Pentru a ajunge la viata eterna posibila intr-o societate de fiinte mult avansate stiintific (pe planeta paradisului) se transfera continutul informational al creierului (sufletul) intr-un alt corp "ceresc"

42 Aşa este şi învierea morţilor. Trupul este semănat în putrezire, şi învie în neputrezire;
40 Tot aşa, sunt trupuri cereşti şi trupuri pământeşti; dar alta este strălucirea trupurilor cereşti, şi alta a trupurilor pământeşti.

Pentru a avea acces la viata eterna e nevoie de un upgrade afectiv al subconstientului , e nevoie de alte reflexe afective - virtuti - iubire, umilinta ,blandete , abstinenta sexuala . Extraterestrii dirijizeaza toata pregatirea care in general este o tortura controlata (asceza fortata) . Supus zilnic la suferinta in creier au loc transformarile dorite - reflexele sexuale dispar , ramai practic impotent , dispar apoi aroganta , mandria , semetia , "trufia vietii" . Zdrobit de suferinta subconstientul nu mai poate sa emita sentimentul de mandrie - inima infranta si smerita . Dumnezeu nu disprețuiește o inimă zdrobită și mâhnită . Astfel , obtii cea mai de seama virtute - smerenia , umilinta
Probabil pe langa aceste calitati afective se mai adauga si intelepciunea

Edited by gi_fubar, 05 August 2017 - 15:24.


#58
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgi_fubar, on 05 august 2017 - 15:04, said:

Pentru a ajunge la viata eterna posibila intr-o societate de fiinte mult avansate stiintific se transfera continutul informational al creierului (sufletul) intr-un alt corp "ceresc"

ce folos sa traiesti intr-o societate avansata stiintific, daca nu a avut loc si "evolutia", transformarea constiintei la nivelul individiual al fiecarei persoane?

View Postgi_fubar, on 05 august 2017 - 15:04, said:

. Extraterestrii dirijizeaza toata pregatirea care in general este o tortura controlata (asceza fortata) .
si cine sunt acesti extraterestrii?

....
Biblia vorbeste despre invierea mortilor: dupa moarte experimentam invierea, fiindca practic nu percepem timpul trecut dintre cele doua evenimente.

daca nu ar fi fost revelatia invierii, omul ar constata ca atunci cand cineva moare corpul sau intra in putrefactie si cam atat.
cum sa stie un om ce urmeaza dupa moarte?

#59
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007

View PostGRATEFUL, on 05 august 2017 - 15:24, said:

ce folos sa traiesti intr-o societate avansata stiintific, daca nu a avut loc si "evolutia", transformarea constiintei la nivelul individiual al fiecarei persoane?


si cine sunt acesti extraterestrii?

....
Biblia vorbeste despre invierea mortilor: dupa moarte experimentam invierea, fiindca practic nu percepem timpul trecut dintre cele doua evenimente.

Evident ca toti locuitorii acelei planete -"Dumnezeu" , "ingerii" sunt clar extraterestri , fiinte umanoide probabil si incluzandu-i si pe cei inviati de pe Terra au acele calitati superioare de comportament .

#60
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgi_fubar, on 05 august 2017 - 15:31, said:

Evident ca toti locuitorii acelei planete -"Dumnezeu" , "ingerii" sunt clar extraterestri , fiinte umanoide probabil si incluzandu-i si pe cei inviati de pe Terra au acele calitati superioare de comportament .
cool, ii numesti extraterestrii...intr-un fel da, nu sunt fiinte pamantene, apartinand unui alt nivel de existenta, dar nu cred ca "planetara".

#61
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View PostGRATEFUL, on 05 august 2017 - 15:31, said:



daca nu ar fi fost revelatia invierii, omul ar constata ca atunci cand cineva moare corpul sau intra in putrefactie si cam atat.
cum sa stie un om ce urmeaza dupa moarte?
de obicei oamenii nu se intorc din starea de putrefactie, fiind regenerati ca apoi sa povesteasca cum a fost dupa ce si-au dat ultima suflare.

#62
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014
de aceea conceptiile ca ar fi ceva dupa moarte nu sunt de origine umana...

#63
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostAnanda777, on 05 august 2017 - 12:39, said:

Poti experimenta acum, cu o minima pregatire specifica dedublarile constiente si te poti edifica singur prin experienta directa.

Exista 21 de lumi astrale paradisiace(raiuri) distincte si 7 inchisori astrale (infernuri) si in functie de starile si intentiile preponderente fiecare fiinta umana se va duce in respective lume si va continua evolutia sa acolo.

De asemenea pe creierul uman exista  de 3 ori mai multe focare legate de stari benefice decat cele corespondente starilor inferioare.

E clar ca facatorii de pace, oamenii care au iubit omenirea, medicii care si-au dedicat viata vindecarii trupurilor, cei care au aspirat sa fie cat mai in armonie cu tot ce e in jur sau sa fie cat mai fericiti, conducatorii drepti care si-au iubit angajatii, poporul etc - populeaza raiurile, de asemenea conducatorii marilor trusturi, negustorii, avocatii si in general toti cei care au fost egoisti si in goana lor disperata dupa avere sau putere au calcat pe altii(nedreptatit, furat, calomniat, batut, injurat, chiar omorat etc) vor popula inchisorile astrale(acestia trezesc infernurile in finta lor fiind inca din timpul vietii fiinte foarte nefericite)

Daca vrei sa iti spun din experientele mele de dedublare constienta este exact asa:

In viata e bine sa fii cat mai bun cu intentii cat mai pure si nobile, cat mai in armonie cu tot ce se afla in jurul tau - atunci universul tau interior se va purifica centrii corespondenti de rezonanta cu raiurile se vor active iar dupa aceasta viata vei fi la fel de fericit ca aici insa acolo practic e viata(pentru ca dureaza mult mai mult in timp) aici(intrupati pe pamant) e scoala(invatarea) si examenele(incercarile, testele).

Etapele dedublarii constiente daca e macar o cerere vi le pot revela.
Ce ai fumat ca vreau si eu......stii tu ceva dar nu e tocmai asa.....e un pic mai diferit dar in esenta esti pe acolo....

#64
Ananda777

Ananda777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.07.2016
Nu am fumat nimic niciodata ci am experimentat direct ... iesi prin dedublare constienta in astral si vei percepe prin simturile astrale o anumita realitate care seamana cu ce scriu pe acolo ... evident trebuie ceva merite ca sa ai acces in lumile astrale superioare(raiurile) ... merita experientele ... mult superioare preocuparilor omului obisnuit(sa faca afaceri, sa se uite la tv, sa se duca la concerte, sa se piarda in anumite vicii etc)

Succes !

#65
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Lasa-ma cu dedublarea asta....in astral am fost si eu dar nu am gasit cele 21 de raiuri si cele 7 iaduri ale tale.....eu cand ma duc in astral ma duc cu o sarcina precisa nu sa ma plimb aiurea ....am avut o problema medicala pe care am rezolvat-o in astral...De fapt astralul asta in care avem noi impresia ca ne ducem nu e adevaratul astral ...asa ca nu ai tu de unde sa stii cate lumi sunt si de care.....Daca eu zic ca-s 12 planuri principale ma poti contrazice? iar cele 12 planuri sunt compuse fiecare din alte 12 subplanuri de evolutie spirituala....Hai s-o lasam moarta ca fiecare isi imagineza ce-i convine....

#66
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014
ce are de a face fenomenul dedublarii cu moartea?

#67
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostGRATEFUL, on 05 august 2017 - 23:47, said:

ce are de a face fenomenul dedublarii cu moartea?
Dedublarea e parasirea corpului fizic......la dedublare corpul fizic ramane legat de corpul astral (de fapt sunt mai multe corpuri) printr-un cordon energetic care permite reintoarcerea in corpul fizic...In cazul mortii cordonul energetic se rupe iar intoarcerea nu mai e posibila....Si la moarte clinica e posibila intoarcerea cat timp cordonul energetic nu e rupt....In principiu dedublarea cu moartea sunt identice diferenta fiind cordonul energetic...Cam asta-i explicatia in linii mari...
In astral (sau stiintific coma) corpul uman e mult mai usor de reparat...adica autovindecarea e mai puternica...asta e motivul pentru care in spitale la pacientii grav bonlavi se induce voit starea de coma. Starea de coma e o stare la limita astralului adica nu esti nici in astral dar nici aici....astralul e mai aproape de moarte...daca intelegi ce vreau sa zic....E periculos sa mergi in astral ca ai sanse mari sa ramai acolo definitiv....

Edited by Clovis, 05 August 2017 - 23:58.


#68
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View PostClovis, on 05 august 2017 - 23:52, said:

....E periculos sa mergi in astral ca ai sanse mari sa ramai acolo definitiv....
poate senzatia de astral este data de capacitatea constiintei umane de a se proiecta in afara corpului fizic si atunci cand zici ca ramai acolo...inseamna de fapt ca ai murit, rupandu-se acel cordon care facea legatura cu corpul fizic viu.

adica vreau sa spun ca nu exista constiinta sau constienta daca viata nu mai circula in corpul fizic.

Edited by GRATEFUL, 06 August 2017 - 00:09.


#69
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostGRATEFUL, on 06 august 2017 - 00:07, said:

poate senzatia de astral este data de capacitatea constiintei umane de a se proiecta in afara corpului fizic si atunci cand zici ca ramai acolo...inseamna de fapt ca ai murit, rupandu-se acel cordon care facea legatura cu corpul fizic viu.

adica vreau sa spun ca nu exista constiinta sau constienta daca viata nu mai circula in corpul fizic.
Exact cu diferenta ca moartea se produce cand legatura energetica se rupe din diferite motive . Medicale sau intrerupere brutala (accident)....O experientea de dedubale comuna,inconstienta e somnul....in somn corpul astral calatoreste iar corpul fizic ramane neprotejat....asta e motivul de ce atunci cand adormi la plaja la soare te arzi mult mai repede...sau te prajesti mai repede in apa decat pe uscat   pentru ca corpul astral (mai bine spus aura ..ca am zis ca-s mai multe corpuri care formeaza aura) nu intra in apa....si la dis e aceeasi problema....aura nu intra in apa....

Edited by Clovis, 06 August 2017 - 00:17.


#70
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014
poate experimentarea astralului inseamna a impinge limita constientei pana la granita cu moartea si dupa parerea mea nu este indicat sa cauti aceasta experienta, daca exista riscuri...

View PostClovis, on 06 august 2017 - 00:13, said:

Exact cu diferenta ca moartea se produce cand legatura energetica se rupe din diferite motive . Medicale sau intrerupere brutala (accident)....O experientea de dedubale comuna,inconstienta e somnul....in somn corpul astral calatoreste iar corpul fizic ramane neprotejat....asta e motivul de ce atunci cand adormi la plaja la soare te arzi mult mai repede...sau te prajesti mai repede in apa decat pe uscat   pentru ca corpul astral (mai bine spus aura ..ca am zis ca-s mai multe corpuri care formeaza aura) nu intra in apa....si la dis e aceeasi problema....aura nu intra in apa....
cum adica nu intra in apa, aura? adica ce face? pluteste deasupra apei?nu are niciun sens ce spui...de unde stii?

Edited by GRATEFUL, 06 August 2017 - 00:25.


#71
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostGRATEFUL, on 06 august 2017 - 00:16, said:

poate experimentarea astralului inseamna a impinge limita constientei pana la granita cu moartea si dupa parerea mea nu este indicat sa cauti aceasta experienta, daca exista riscuri...
Pai eu ce am zis....te duci in astral cu riscuri si pentru probleme serioase nu ca sa vezi cate raiuri sau iaduri sunt....

View PostGRATEFUL, on 06 august 2017 - 00:21, said:

cum adica nu intra in apa aura? adica ce face? pluteste deasupra apei?nu are niciun sens ce spui...de unde stii?
Am auzit pe la altii mai destepti ca mine care chipurile se ocupa de domeniul asta....Pe mine personal nu ma mai preocupa.....am citit multe cu ani in urma legat de lumile astea spiritual si alte prostii de genul asta.De planuri astrale, planuri de evolutie spisituala.....Am aplicat la un moment dat, sau cel putin asa cred eu, ca sa-mi rezolv o problema medicala (nerezolvabila medical)...care culmea s-a rezolvat...si de atunci am lasat-o moarta.....e un domeniu destul de complicat ....si e bine sa te ocupi singur de el daca te pasioneaza...

Edited by Clovis, 06 August 2017 - 00:33.


#72
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View PostClovis, on 06 august 2017 - 00:26, said:



Am auzit pe la altii mai destepti ca mine care chipurile se ocupa de domeniul asta....
te-am intrebat din curiozitate...dupa cum am inteles eu, aura se afla in jurul corpului fizic si nu inteleg de ce apa ar produce separarea ei de corpul fizic...nu este indicata nici fisurarea ei, dar mai sa te lase complet descoperit...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate