Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Topic destinat criticilor DNA-ului, SRI-ului, DIICOT-ului și a restului ”organelor legii”

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5496 replies to this topic

#19
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 hobbysat, on 21 aprilie 2016 - 17:53, said:


Atunci BlueRail - voia sa fie si operator feroviar.

Sau blue altceva, orice numai sa nu fii de acord cu noi ca este un excroc ca si ceilalti clienti ai dna-ului!

#20
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 radumiki, on 21 aprilie 2016 - 18:00, said:

Ce nenorociti doml'e!!! Erau poate in stare sa-i impute si cat a pierdut economia nationala ca s-a intarziat constructia autostrazii cativa ani daca se gandeau la asta. Bine ca nu s-au gandit! Posted Image
Hops, sper ca nu citesc procurorii aia infami forumul nostru... Posted Image

Poate că s-au gândit.
Situația stă cam așa:
În vara lui 2012 autostrada de la Nădlac la Arad era aproape gata.  Mai lipseau câțiva kilometri de legătură cu centura Aradului și deviația către Oradea.

Vin alegerile, USL-ul vostru ajunge la putere și stopează totul.   Nu pentru că nu ar fi fost fonduri.  Ci pentru că dacă se inaugura și acel ciot, atunci ar fi existat autostradă de la Timișoara până în UE.
Ceea ce era o chestie supert tare și lumea ar fi putut spune că guvernarea PDL făcuse niște chestii, iar în urma lor a rămas ceva concret.   Așa că, PNL și PSD au decis să oprească tot și să-i caute nod în paură constructorului, pentru a-l pedepsi corespunzător, în calitatea lui de colaboraționist PDL.   

Cum să anulezi realizarăle cuiva, dacă ele chiar sunt și chiar există?   Nu poți spune că nu sunt, atât timp cât lumea le vede.
Este simplu.   Nu dai în folosință, iar lumea uită.   Și dacă dai în folosință, atunci o bagi că-i prea scumpă și că s-a furat.

Nu știu dacă Iordache a furat.  Poate că da și poate că i s-au cerut bani pentru a-și încasa facturile.   Însă eu nu pot să am încredere în nimic scris de către DNA.  
Rămâne să vedem ce spune instanța.   Poate că-i dă un an cu suspendare.   Cine știe?

#21
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
dna = new secu , mi se pare foarte interesant ca pe aici is plini de anticomunisti convinsi care adora new secu

#22
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 Petrecristi, on 21 aprilie 2016 - 18:05, said:

Ma scuzi dar cred ca gresesti daca spui ca sunt offtopic. Eu cred ca fac treaba buna, cel putin asa pare la televizor. Daca ai alta parere am tot respectul pentru tine si recunosc ca nu sunt foarte bine informat despre activitatea lor. Nu inteleg de ce sunt offtopic.

Pentru ca asa cum spune titlul, topicul este pentru criticat, deci se adreseaza unei anumite parti a populatiei!

#23
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015
Uite ca sa fiu ontopic, singura critica adusa DNA-ului este ca a strigat media pe tara la rata de achitari.
La nivel national este de 2%, DNA a avut 7%. ( 2015 )
Totusi nimeni la nivel oficial, ma refer UE, MCV, SUA, nimeni nu este ingrijorat de acest 7%.

#24
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Petrecristi, on 21 aprilie 2016 - 18:05, said:

Ma scuzi dar cred ca gresesti daca spui ca sunt offtopic. Eu cred ca fac treaba buna, cel putin asa pare la televizor. Daca ai alta parere am tot respectul pentru tine si recunosc ca nu sunt foarte bine informat despre activitatea lor. Nu inteleg de ce sunt offtopic.

Ești offtopic pentru că aici discutăm critici contra lor.
Dacă vrei să-i lauzi, ai un topic specializat, unde poți să le compui și ode în metri antic.  Dacă ești înzestrat ai putea să le dedici și un imn.

#25
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015

 tomaso, on 21 aprilie 2016 - 18:09, said:

Rămâne să vedem ce spune instanța.   Poate că-i dă un an cu suspendare.   Cine știe?

Pai 1 an cu suspendare inseamna VINOVAT.
Chiar si amenda penala inseamna VINOVAT.
Deci ? Care-i treaba ca-i da 1 an cu suspendare ?

Edited by alin8999, 21 April 2016 - 18:14.


#26
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
A, ok. Puteti sa-mi stergeti postarile. Scuzati.
Nu vroiam nici sa-i laud si nici sa-i critic. Imi spuneam parerea.

Edited by Petrecristi, 21 April 2016 - 18:15.


#27
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015
Nu credeam ca o sa-l vad vreodata pe Tomasso ca face front comun cu Sucre si alti fani antena 3 :D
Si el imi spunea mie ca m-am schimbat :D

Foarte amuzant topicul asta :D

Mai urmeaza sa-l vedem pe Baseecu in platou cu Ciuvica, Gadea si Mircea Badea injurand DNA-ul :D

#28
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

 tomaso, on 21 aprilie 2016 - 17:28, said:


Mie, de exemplu, mi se pare că DNA-ul a devenit o instituție scăpată de sub control, care acționează abuziv, care se implică în politică și care este condusă de o persoană cu moralitate îndoielnică.


Am aceeasi senzatie. Actioneaza hei-rupist si populist. Nu ca n-ar avea si performante notabile, dar in domeniul asta trebuie lucrat "fin".

#29
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015

 Egalul, on 21 aprilie 2016 - 18:15, said:

Nu credeam ca o sa-l vad vreodata pe Tomasso ca face front comun cu Sucre si alti fani antena 3 Posted Image
Si el imi spunea mie ca m-am schimbat Posted Image

Foarte amuzant topicul asta Posted Image

Lasa ca deocamdata ei sunt pe minus.
Dovezi abuzuri 0, numai vorbe multe.

Le-am zis sa se duca cu informatiile de abuz sa faca plangeri penale.
Tu nu vezi ca nu face unu' nimic. Numa' propaganda pe forum, doar pt asta sunt bune "informatiile" lor legate de abuz.

Daca eram moderator ii zburam pt troleala, pe tomaso primul.

Edited by alin8999, 21 April 2016 - 18:17.


#30
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

 Egalul, on 21 aprilie 2016 - 18:16, said:

Nu credeam ca o sa-l vad vreodata pe Tomasso ca face front comun cu Sucre si alti fani antena 3 Posted Image


Dar nu cred ca e asa. Faptul ca nu are incredere in DNA e singurul capitol la care-i de acord cu cei amintiti de tine.

#31
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Egalul, on 21 aprilie 2016 - 18:15, said:

Nu credeam ca o sa-l vad vreodata pe Tomasso ca face front comun cu Sucre si alti fani antena 3 Posted Image
Si el imi spunea mie ca m-am schimbat Posted Image

Foarte amuzant topicul asta Posted Image

Deci să înțeleg că dacă nu-mi place Luluța, dacă nu-mi place Coldea, dacă nu-mi place să preaslăvesc organele,  este indubitabil că țin partea A3.
Nu?

Ok.
Atunci cum rămâne cu cei care mestecă propaganda A3 zi de zi, dar se declară dușmanii A3?

#32
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

 alin8999, on 21 aprilie 2016 - 18:12, said:

Uite ca sa fiu ontopic, singura critica adusa DNA-ului este ca a strigat media pe tara la rata de achitari.
La nivel national este de 2%, DNA a avut 7%. ( 2015 )
Totusi nimeni la nivel oficial, ma refer UE, MCV, SUA, nimeni nu este ingrijorat de acest 7%.

Si asta e o problema. N-ar trebui sa aiba atatea achitari. 7% e  mult de tot. Acceptabil ar fi fost 0.7%.
Daca au si arestari preventive urmate de achitari, e chiar aiurea.

Edited by ipopovici11, 21 April 2016 - 18:22.


#33
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015

 ipopovici11, on 21 aprilie 2016 - 18:17, said:


Dar nu cred ca e asa. Faptul ca nu are incredere in DNA e singurul capitol la care-i de acord cu cei amintiti de tine.
Nu are incredre in DNA sau ii apara pe Base si Nuti ?
E o mica-mare diferenta.
Eu unul as fi ipocrit sa spun ca DNA e bun doar cand ancheteaza PSD-isti

#34
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 alin8999, on 21 aprilie 2016 - 18:16, said:

Daca eram moderator ii zburam pt troleala, pe tomaso primul.

Deci dacă nu ești admirator al DNA,  rezultă că ești troll?

#35
Egalul

Egalul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,570
  • Înscris: 21.07.2015

 tomaso, on 21 aprilie 2016 - 18:18, said:


Deci să înțeleg că dacă nu-mi place Luluța, dacă nu-mi place Coldea, dacă nu-mi place să preaslăvesc organele,  este indubitabil că țin partea A3.
Nu?

Ok.
Atunci cum rămâne cu cei care mestecă propaganda A3 zi de zi, dar se declară dușmanii A3?
Nu am zis asta, pur si simplu mi se pare amuzant sa faci front comun cu Sucre :D
Iar propaganda antena 3 nu stiu care e, nu am televizor si nici posturi romanesti :)

#36
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015

 tomaso, on 21 aprilie 2016 - 18:22, said:

Deci dacă nu ești admirator al DNA,  rezultă că ești troll?

Eu spun ca "abuzurile" alea care zici tu ca au loc nu te duci sa le pui la dispozitia organelor abilitate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate