Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Probleme CodeBlocks

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
IonutBora

IonutBora

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.04.2016
Buna ziua, am o problema cu CodeBlocks. Cand deschid CodeBlocks, si incep un nou proiect , imi apare respectivele linii de cod cu Hello World, si la compilare nu da nicio eroare, dar cand vreau sa afisez "Hello World", mi se deschide consola, cu liniuta sus, si complet goala, iar daca dau inca o data compilare imi apar doua erori, una ca nu pot sa accesez fisierul c, si alta cu return exit. Nu imi afiseaza nimic. Am facut si un nou Empty File, si scriu un cod simplu gen: printf("Gata!"); return 0; , la compilare nu imi da nicio eroare, dar la afisare, nu apare nimic. Poate cineva sa stie care e problema ?

#2
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

View PostIonutBora, on 20 aprilie 2016 - 17:04, said:

Buna ziua, am o problema cu CodeBlocks. Cand deschid CodeBlocks, si incep un nou proiect , imi apare respectivele linii de cod cu Hello World, si la compilare nu da nicio eroare, dar cand vreau sa afisez "Hello World", mi se deschide consola, cu liniuta sus, si complet goala, iar daca dau inca o data compilare imi apar doua erori, una ca nu pot sa accesez fisierul c, si alta cu return exit. Nu imi afiseaza nimic. Am facut si un nou Empty File, si scriu un cod simplu gen: printf("Gata!"); return 0; , la compilare nu imi da nicio eroare, dar la afisare, nu apare nimic. Poate cineva sa stie care e problema ?

tu probabil ai luat varianta asta

Quote

codeblocks-16.01-setup.exe
dezinstaleaza-o si

instaleaza varianta asta

Quote

codeblocks-16.01mingw-setup.exe

http://www.codeblock...nloads/binaries

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Si ce ai vrea sa se intample? Codul se executa (afiseaza) si programul se termina/se inchide. Poate ar trebui sa umbli la modul in care se comporta programul...

#4
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Mergi la setarile compilatorului si pune ca sa se reseteze la setarile initiale.

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
CodeBlocks utilizeaza cb_console_runner.exe pentru a rula aplicatiile, nu e vorba ca nu apuci sa vezi ce afiseaza programul tau

#6
Jko4r

Jko4r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 22.09.2011
Foloseste GNU GCC Compiler, descarca MinGw de pe google si instaleaza-l .

#7
IonutBora

IonutBora

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.04.2016
Am instalat varianta asta : codeblocks-16.01mingw-setup.exe, si problema este aceeasi

#8
martonwass

martonwass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.04.2013

View PostIonutBora, on 20 aprilie 2016 - 19:55, said:

Am instalat varianta asta : codeblocks-16.01mingw-setup.exe, si problema este aceeasi
Dezactiveaza antivirusul  . Si eu patesc la fel deorece imi vede orice program ca un virus. (Folosesc BitDefender)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate