Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

O TEAVA RECTANGULARA

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,390
  • Înscris: 30.11.2005
Referitor la rezistenta:
de la depozit as mai cumpara cativa  metrii de teava rectangulara , cota mai mica , astfel incat sa intre intre  cele 2  segmente  mari .   bucati de 20-30cm . Apoi  sudura zdravana , asatfel incat cele 3  materiale sa "fuzioneze"

#20
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,590
  • Înscris: 31.01.2010
Nu este practic sa cumperi alta teava, cele mai mari sanse sint sa nu o gasesti pe dimensiune.
Se ia o bucatica de teava se 10-20cm si se taie pe 2 laturi incit sa iasa un profil care sa incapa in teava.
Ala se heftuieste bine si se foloseste ca placa de suport a baii incit sa iasa sudura cu penetrare 100% si ranforsare.

#21
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,390
  • Înscris: 30.11.2005
Eu mi-am confectionat o super  sapă (coada 'telescopică' ) pentru curățarea unui tub , ce se tot  infunda cu aluviuni . Lungimea  lui , cam  mare .. Am mers la un depozit si la rastelul cu  fieratanii teava  patrata ,  am inceput sa probez diferite cote. Cred ca  am  avut  noroc , pentru ca am  gasit 2 sectiuni ce intrau  'milimetric' una in cealalta . Trebuie sa mai merg  odata , de  data aceasta  imi trebuie pentru suportul la o umbrela diy
La lucrarea  initiatorului ,  este  greu de  introdus sectiunea ..

Edited by scub, 23 June 2022 - 21:20.


#22
sean70

sean70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 20.01.2014
Nu se rupe sudura la roluire dar e greu de manevrat teava de lungimea aia si iti pleaca din plan, se torsioneaza... In plus dimensiunea aia necesita o masina serioasa.

#23
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Topicul asta e un fel de gaura neagră a postărilor sau poiana lui Iocan? Care, unde, ce, cat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate