Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola Moto G4 & G4 Plus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1614 replies to this topic

#1567
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Număr versiune: OPJ28.111-22

#1568
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016

View Postmhanor, on 02 aprilie 2019 - 20:43, said:

Se poate aplica update-ul și la G4. Poate cineva face captură la url? https://www.androids...android-device/
Daca urmez pasii de aici voi putea face update la Oreo 8.1.0 si pe moto g4 simplu?

#1569
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Pașii erau pentru cineva care poate face update-ul și dorește să dea și altora URL-ul pentru a downloada update-ul.

#1570
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
dupa cest update la 8.1 atunci cand introduc jack-ul de la casti in telefon nu-mi mai arata "iconita" cu castile in bara de sus. Ele merg/se aud ok, dar nu-mi mai arata acea iconita de sus. Nu am gasit in tot meniul telefonului vreo setare pentru asa ceva. Cei care au android 8.1, voi aveti problema asta?

#1571
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Mda, nici la mine nu mai apare iconița pentru căștile audio la conectarea acestora. În plus, aplicația Twilight nu mai ține sub control ecranul deși funcționa perfect înaintea actualizării.
Luminozitatea a crescut față de nivelul avut în Android 7.

Edit: a dispărut System UI Tuner și nu mai vrea să se activeze, știe cineva cum se poate reactiva?

Edited by sisifjunior, 04 April 2019 - 16:29.


#1572
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Incearca sa tii apasat pe "rotita" de setup pana se invarteste. Ca sa mearga trebuie ca animatiile (Developer menu) sa nu fie pe 0.

#1573
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Mulțam de lămurire!

Aveam animațiile dezactivate, le-am trecut pe 0,5x și apoi am reușit să activez opțiunea System UI Tuner.
Se va poziționa în Setări/Sistem/System UI Tuner de unde alegem Bara de stare și acolo, surpriză, "Cască" este dezactivat. Apăsăm bifa și acum apare și iconița de căști la conectarea acestora.

Spor.

Attached Files


Edited by sisifjunior, 04 April 2019 - 22:22.


#1574
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Screen burn-ul își face de cap în versiunea 8.1 iar aplicația Twilight care rezolva problema în 7.0 nu mai are efect.
În afara unui custom kernel(care implică root) mai există vreo altă soluție, aplicație gratuită sau contracost?

#1575
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View Postsisifjunior, on 04 aprilie 2019 - 22:19, said:

Mulțam de lămurire!

Aveam animațiile dezactivate, le-am trecut pe 0,5x și apoi am reușit să activez opțiunea System UI Tuner.
Se va poziționa în Setări/Sistem/System UI Tuner de unde alegem Bara de stare și acolo, surpriză, "Cască" este dezactivat. Apăsăm bifa și acum apare și iconița de căști la conectarea acestora.

Spor.
Multam de sugestie. La mine a mers

#1576
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Nu ai probleme de screen burning? Sau ai ghost touch? Bateria e ok? La mine începe să se ducă mai repede.

#1577
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Incerc eu acum o actualizare OTA cu ce am gasit pe net. Revin  cu detalii. Moto G4 simplu fara plus.

#1578
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014

View PostEpidaurus, on 11 aprilie 2019 - 18:10, said:

Incerc eu acum o actualizare OTA cu ce am gasit pe net. Revin  cu detalii. Moto G4 simplu fara plus.

Actualizare reusita. Actualizat si cateva aplicati din care moto action cu mai multe setari.

Parca se misca un pic mai greu sau poate mi se pare.

Attached Files


Edited by Epidaurus, 11 April 2019 - 18:47.


#1579
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Bravo!Cum ai reușit!?

#1580
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Deci pasi sunt , sper sa va pun fisierul corect ca am avut mai multe incercari de fisiere OTA.

1. Setari - aplicatii-dreapta sus apasat cele 3 puncte - fisiere sistem si dat drepturi la fisier Actualizare Motorola  si la activare permisiuni dreptul la stocare.
2. Copiat fisierul OTA in radacina telefonului, nu pe card . Sa vad cum va pun fisierul si unde aici nu imi da voie sa atasaz este prea mare imi spune.
3. Setari - update si ar trebui sa inceapa actualizarea.

Edited by Epidaurus, 11 April 2019 - 19:25.


#1581
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
https://drive.google...iew?usp=sharing

Acesta este fisierul de copiat in radacina telefonului. Spor la instalat.

Edited by Epidaurus, 11 April 2019 - 20:07.


#1582
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Mâine o să încerc și eu! Mulțumim!Cum se comportă cu android 8, ți ai făcut o impresie pentru început?

#1583
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Are momente cand agata la defilarea prin meniu,setari etc. Poate umblu putin la setari - dezvoltator animatii. La restart a cerut sa aleg intre google launcher si moto launcher parca ii spune. Am ales moto. Cu toate ca am vrut sa incerc si vechiul google launchersi nu il mai instaleaza.

Edited by Epidaurus, 12 April 2019 - 08:22.


#1584
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 13.02.2014
Sunetul se aude mai încet la difuzor. Trebuie dat la maxim că sa auzi. Înainte pe 7.0 era undeva la jumate dat sunetul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate