Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Ford Model T Pickup lemn

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostDany_Darke, on 19 aprilie 2016 - 18:58, said:

sa nu-mi zici ca esti din iasi. cam asa imi dai impresia

da, stiu, ca este si prin alte orase continetal-ul asta.

cu 3d-ul te pot ajuta si eu, de asta te-am si intrebat, pt ca ti-ar fi mai usor sa o construiesti cu un model in fata.

iar ca sa fie un ford t veritabil, poti face caroseria separat, iar sasiul separat. asa erau construite atunci.
Da din Iași sunt :)) m.ai mirosit bine. Ar fi genial daca ma poti ajuta, amicul meu tot imi promite de vreo cateva luni bune ca imi face dar na, munca multa, il inteleg si pe el

#20
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
stiu prea bine ce este in continental, am si eu cunostinte acolo. dar sa reenim la masinile noastre. daca ai planurile dupa care se pot face cateva schite, le poti trimite pt a incepe lucru.

e clar ca nu le pot face toate odata, insa usor usor, incropm proiectul si avem/ai un punct de plecare. decizia iti apartine.

#21
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Ma bucur ca gasesc si ajutor fizic, nu ma asteptam. In schimb speram sa gasesc pe cineva care a mai pus in practica macar cateva din ideile mele nastrușnice :))
Nu sunt sigur ca e ok ca proiectul sa fie la scara 1.1, totusi e o jucarie in primul rand.

#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
acum ce sa zic, e decizia ta in privinta scarii de realizare, insa se poate construi la scara, pe urma se poate micsora procentual.

#23
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostDany_Darke, on 19 aprilie 2016 - 20:43, said:

acum ce sa zic, e decizia ta in privinta scarii de realizare, insa se poate construi la scara, pe urma se poate micsora procentual.
Te referi la proiectul 3d presupun

#24
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai direct din 3d se poate face resize. e drept ca am facut in catia aceasta procedura, insa acest design, daca vrei ca sa-l fac, l-as face in SW, acolo nu am incercat resize pana acum, dar hai ca pun acu rapid sa incerc

#25
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Ok, astept :)

#26
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din pacate nu scaleaza si dimensiunile, doar modelul :(

#27
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
avand in vedere ca tu vrei sa o poti folosi si tu, ti-as sugera sa o faci la 1:1, pana la urma este o macheta, asa ca merita. fiind si un diy ....

#28
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Asa spun si eu, dar mai sunt si incoveniente. Ce fac daca pustiu vrea sa mearga in oras cu ea, nu e o tricicleta, o bicicleta samd
Nu am platforma la dispozitie :)))
Deci va putea fi folosita doar in jurul casei.

#29
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai asta e clar, daca lucrezi in domeniu auto, stii cum sta treaba cu certificarea, omologarea si restul. ma gandesc ca pe strazi mai ferite, nu se pune problema, insa doar sa nu iasa pe bulevard cu ea.

#30
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostDany_Darke, on 20 aprilie 2016 - 17:02, said:

pai asta e clar, daca lucrezi in domeniu auto, stii cum sta treaba cu certificarea, omologarea si restul. ma gandesc ca pe strazi mai ferite, nu se pune problema, insa doar sa nu iasa pe bulevard cu ea.
Eu stau in afara Iasului, o sa se plictiseasca repede sa se plimbe pe langa casa sau o sa vrea sa o arate prietenilor, colegilor de scoala din oras. De asta stau in dubii, dar trebuie sa ma hotarasc rapid, vara incepe si trebuie sa ma apuc de treaba.

#31
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
valea lupului? paun? tomesti?

studiaza foarte bine legislatia in cazul asta, dar fiind in trafic, nu cred ca sunt prea multe sanse sa poata circula.

#32
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Nu ma intereseaza sa mearga in trafic, nu are 16 ani si chiar daca avea nu il lasam cu asa ceva. Ma refeream la marime, cred ca sunt sanse sa merg pe ceva mai mic si sa fac doar loc la picioare mai mare pt mine.

#33
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai atunci aia  nu mai e macheta, e o copie malformata, sper sa nu te superi pt asta

#34
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Pai de ce malformata? Nu trebuie sa fie modificat designul ca sa fie loc mai mult pt picioare. Machetele nu trebuie sa fie neaparat la scara 1.1

#35
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
asa este, dar daca vrei sa faci o macheta asa cum terbuie, respecti cam tot ce a facut producatorul original. inclusiv proportiile

adica eu asa vad situatia, pana la urma e proiectul tau si il aci cum vrei.

din ce stiu, nici asa nu erau foarte mari, adica nu e cat o masina din zilele noastre, iar ca sa o mai si micsorezi ...

#36
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostDany_Darke, on 21 aprilie 2016 - 04:13, said:

asa este, dar daca vrei sa faci o macheta asa cum terbuie, respecti cam tot ce a facut producatorul original. inclusiv proportiileadica eu asa vad situatia, pana la urma e proiectul tau si il aci cum vrei.din ce stiu, nici asa nu erau foarte mari, adica nu e cat o masina din zilele noastre, iar ca sa o mai si micsorezi ...
Pai machetele mele din prima postare sunt malformate pentru ca nu sunt 1.1. Aici chiar nu pot sa fiu de acord cu tine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate