Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Complexul Citta Residential Park (Piata Delfinului si Morarilor)

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
ciocolata_amara

ciocolata_amara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2017
Stați liniștit.  Se pare că domnul are o problema personala cu mine și asta fără să ma cunoască.
La un alt post m-a jignit gratuit...  Din păcate mulți se dau zmei in mediul online

#38
uxd08

uxd08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.05.2007
Buna ziua,

Stiti cumva care este structura intregului complex? A vizitat careva blocurile deja construite si poate sa ofere informatii legate de:
1. Parcare subterana - exista sub bloc? Subsol -1/ Subsol -2? Ajunge liftul pana la -1 / -2? Sau parcarea nu este accesibila decat iesind afara?
2. Boxa - cati metrii patrati? Ce tip? La ce nivel? Accesibila cu liftul de pe scara?
3. Contractul de Enel/ Gaz/ Apa va fi individual? Exista contoare de gaz/ curent/ apa pe fiecare scara/ bloc in parte? Sau se calculeaza la comun pentru intreg complexul?
4. Paza complexului cum este gandita? Pe fiecare bloc? Pe intreg complexul? Bariera la intrare?

Multumesc,
G

#39
ciocolata_amara

ciocolata_amara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2017
Buna

 uxd08, on 29 mai 2017 - 10:00, said:

1. Parcare subterana - exista sub bloc? Subsol -1/ Subsol -2? Ajunge liftul pana la -1 / -2? Sau parcarea nu este accesibila decat iesind afara?
Parcarea este subterana cu 1 nivel. Liftul ajunge pana in subsol la parcare. Blocul A si B au subsol comun

Quote

2. Boxa - cati metrii patrati? Ce tip? La ce nivel? Accesibila cu liftul de pe scara?
Boxele sunt f putine si sunt ca niste custi, adica nu au decat 1 perete, maxim 2 daca e pe colt. Sunt facute din grilaj si au de la 1,5 m2 pana pe la 3-4. Acestea se gasesc la subsol.

Quote

3. Contractul de Enel/ Gaz/ Apa va fi individual? Exista contoare de gaz/ curent/ apa pe fiecare scara/ bloc in parte? Sau se calculeaza la comun pentru intreg complexul?
Din cat am discutat si inteles, fiecare apartament are contract individual pentru cele de mai sus. Nu stiu exact daca cheluileile blocului se vor calcula pe fiecare bloc in parte sau in pereche (A si B, C si D)

Quote

4. Paza complexului cum este gandita? Pe fiecare bloc? Pe intreg complexul? Bariera la intrare?
Exista bariera la intrare. Nu stiu cum va fi cu paza. Probabil asociatia de locatari va hotari.

Edited by ciocolata_amara, 29 May 2017 - 21:05.


#40
uxd08

uxd08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.05.2007
Multumesc de informatii!
Ce stiti despre data de finalizare bloc C si D?

Mai exista apartamente disponibile in blocurile A si B? Dar locuri de parcare la subteran? dar la suprateran?


#41
mariaiancu03

mariaiancu03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2017
Buna! Din cate stiu, blocurile C si D au termen de finalizare 30.06.2018.
Mai multe info despre apartamentele ramase in A si B si despre parcari poti afla daca suni, nu am idee. Acum doua saptamani insa le-am vazut stand la un targ de imobiliare si am intrebat care este gradul de ocupare in primele blocuri si mi-au raspuns 70%. Probabil inca mai sunt apartamente libere.

Spor!

#42
Allexander

Allexander

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.04.2008

 mariaiancu03, on 31 mai 2017 - 10:25, said:

Buna! Din cate stiu, blocurile C si D au termen de finalizare 30.06.2018.
Mai multe info despre apartamentele ramase in A si B si despre parcari poti afla daca suni, nu am idee. Acum doua saptamani insa le-am vazut stand la un targ de imobiliare si am intrebat care este gradul de ocupare in primele blocuri si mi-au raspuns 70%. Probabil inca mai sunt apartamente libere.

Spor!
Salut,
Aseara gradul de ocupare comunicat era de 85% pt faza 1. Apartamente de 3 camere mai au disponibile doar 4 ( 1 tip H si 3 tip J ).

#43
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
S-a gandit cineva la harta de hazard seismic a Bucurestiului
Pe noi cei din Pantelimon nu ne avantajeaza chiar deloc

#44
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 13.08.2015
H cu 3 camere in citta analizate de un arhitect:
http://www.piatradec...tta-delfinului/

#45
uxd08

uxd08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.05.2007
- Preturile sunt negociabile? Si daca da, in ce marja si in ce conditii?

- Cine a semnat Antecontractul/ Promisiunea de vanzare - ce alte documente a primit/ studiat/ analizat astel incat sa aiba o opinie clara a ce cumpara? Ma refer la Acte de proprietate/ Avize / Aurorizatii / Releveu/ etc....Sau toate acestea vor fi disponibile doar la CVC-ul final?

- Exista un notar agreat de NuscoCitta sau se poate alege unul de comun acord?

Edited by uxd08, 01 June 2017 - 04:16.


#46
GXZ95

GXZ95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.04.2015

 val18, on 31 mai 2017 - 22:51, said:

S-a gandit cineva la harta de hazard seismic a Bucurestiului
Pe noi cei din Pantelimon nu ne avantajeaza chiar deloc
https://youtu.be/YKoXcF9WPc8?t=2m47s

Edited by GXZ95, 01 June 2017 - 12:19.


#47
FluoridePoisoning

FluoridePoisoning

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.01.2016
Salut,

Am primit o instiintare prin care eram informati ca blocurile A si B au fost ipotecate la OTP (probabil pentru a le contrui pe cele din faza a doua).

Are cineva detalii despre situatii de acest gen? Ce probleme pot aparea?

#48
FluoridePoisoning

FluoridePoisoning

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.01.2016
Exista si un grup pe facebook pentru (viitorii) proprietari: https://www.facebook...06631409738217/

#49
Alex2018

Alex2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.06.2017
toti peretii sunt din BCA... exteriori si interior. BCA de diverse grosimi.... la cati bani cer pe 1 apartament, nici nu ma gandeam sa nu fie din caramida porotherm....
chiar imi placea si blocul si zona dar BCA-ul ala imi da mult de gandit

#50
cristiandediu

cristiandediu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2017
Salutare,
Tocmai ce am achizitionat si noi un apartament cu 2 camere tip F datorita compartimentarii pe placul nostru. M-am gandit sa postez aici o lista cu avantaje si dezavantaje, ajutand si pe altii sa ia o decizie. Sper ca va fi de folos...

Incepem cu ce ne-a atras, nu? Avantaje:
- locatia super faina: aproape de scoli pentru cel mic, licee, banci, supermarket, magazine, autobuz si metrou relativ aproape (2-3 statii de autobuz distanta, dar cam asa e peste tot). .
- fiind un fan al tenis-ului inrait, atat eu, cat si pustiul meu vom merge la terenurile de tenis de langa arena nationala (asta a fost un plus destul de mare pentru noi).
- dezvoltatorul este un tip serios si destul de cunoscut pe piata. Pareri destul de bune.
- neavand masina momentan, dar in planurile apropiate, ne bucuram de statiile de autobuz si metrou din vecinatate.
- terasa, micuta, dar existenta..sotia si-a dorit-o foarte mult.
- baia in imediata vecinatate a dormitorului
- incalzire in pardoseala, aer conditionat, geamuri tri-pan
- intrarea direct in living da un look spatios.
- bucataria este legata de terasa, realizand o aeresire mai buna

Continuam cu dezavantajele:
- regim cam maricel de inaltime, dar ne vom obisnui
- pe viitor, cand vom achizitiona si o masina, traficul de pe Pantelimon va fi groaznic
- bucatarie cam mica si ne-ar fi placut open space, dar este ok si asa.. nu le putem avea pe toate.
- pretul putin mai piperat, dar eu zic ca a meritat.

Cam astea ar fi..ce ne-a ajutat si pe noi foarte mult in alegerea facuta a fost site-ul lor destul de bine realizat, in special turul virtual 3D (sper sa va ajute...https://nuscocitta.ro/). Am avut o imagine destul de detaliata inca dinainte de a vedea apartamentele in persoana si ne-a ajutat sa luam o decizie mai rapida, fara prea multe batai de cap (in special, din partea sotiei Posted Image ). Daca aveti intrebari va mai pot ajuta cu niste raspunsuri.

Edited by cristiandediu, 11 August 2017 - 10:28.


#51
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Reclama!!!

#52
uxd08

uxd08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.05.2007
Buna ziua,

ce noutati mai aveti despre acest complex?

1. A inceput sa se semneze CVC-ul final? A inceput sa se populeze complexul?
2. Cum a decurs procesul de semnare/ plata/ scoatere ipoteca OTP?
3. Legat de contractele de Enel/ Gaz/ Apa/ Paza/ etc - care este forma finala? Au fost trecute in CVC? Au mai fost costuri adiacente in acest sens?

Am inteles ca in releveul oficial apare o diferenta in minus de metrii patrati utili fata de oferta/dimensiunea prezentata pe site/oferta.... ceea ce automat dezavantajeaza clientul cu sume considerabile in EUR :(((

Toate bune

#53
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008
Chiar sunt curios cum vor decurge lucrurile aici. In primavara, am fost interesat sa cumpar aici dar cei de la vanzari s-au dat la "fund" si nu m-au ajutat asa cum am promis initial. Mi s-au parut usor rigizi si reticenti la intrebarile si cererile pe care le aveam.
Cererile constau in dovezi legate de calitatea lucrarii (pe care o laudau foarte mult).

Zona e destul de ok dar aglomerata dar decenta, avand destule facilitati. E dezavantajos ca nu ai transport in comun foarte rapid. Ca sa ajungi la metrou, ai de asteptat minute bune... din cauza aglomeratiei.

#54
gianitoboc

gianitoboc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2018
Buna ziua,

In cazul in care mai sunteti activi pe acest topic, as avea si eu o intrebare.
Pentru blocurile din faza 1, care a fost termenul initial de predare si la ce data a fost facuta in cele din urma predarea?
Intreb pentru ca anul trecut am achitat avansul pentru un apartament cu 2 camere pentru blocurile ce urmau sa fie construite , avand data de predare 30 iulie ( acest termen a fost prelungit pentru Octombrie si se pare ca va fi prelungit din nou pentru luna Decembrie 2018).

Va multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate