Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Complexul Citta Residential Park (Piata Delfinului si Morarilor)

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 29.04.2006
din filmare se pare ca este compartimentat atat la interior cat si la exterior cu bca

#20
oprearobert

oprearobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2011

View Postalexx99, on 09 februarie 2017 - 10:06, said:

Raspuns simplu - NU.

Raspuns detaliat - se lucreaza la interior, ambele blocuri (din cate am inteles) vor fi predate in acelasi timp. Termenul initial de sfarsitul lunii martie pt intabulare inca e valabil. Am fost duminica trecuta si se lucra in mai multe zone...

Ni s-a comunicat ca termenul pt intabulare se prelungeste cu 2 luni.

#21
bogdan1208

bogdan1208

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2017
Ceva noutati despre complex? Au mai facut ceva?

#22
korn

korn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.12.2005
o zona care este ultra aglomerata va deveni si mai aglomerata. Multumim din suflet domnului Ontanu Niculae!

#23
smilecarli

smilecarli

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2017
Buna ziua,
am achizitionat un apartament 3 camere tip H pentru ca are bucatarie unde poti baga o mica masa.Predarea am inteles ca va incepe din mai dar eu mai pun o luna din obisnuinta.

Avantaje:
-locatie sector 2,est-centrala,aproape de scoli, licee, magazine,autobuz.
- mai potrivit pentru copii de scoala,liceu in comparatie cu Chitila,de exemplu, unde am vizionat un cartier foarte frumos, de calitate, preturi bune, dar ideal pentru familii fara copii care muncesc in zona de nord a Bucurestiului sau cu prichindei prescolari
-libertate de miscare pentru copii, bunici, nu depinzi tot timpul de masina,ai un autobuz,distanta15-20 de minute pana la metrou, taxi rapid si mai ieftin decat in Ilfov.
-dezvoltator serios,solid pe piata-Nusco, fara istorie negativa in spate.
-baia mica are cabina dus
-incalzire pardoseala si geamuri tripan
-compartimentare interioara BCA

Dezavantaje:
-bucatarie mica, din living se intra in ambele dormitoare,spatiu util mic.
-regim mare de inaltime
-soseaua Pantelimon ingusta si aglomerata

In concluzie nu poti cumpara in 100.000 euro tot ce iti doresti, trebuie sa prioritizezi in functie de necesitati.Am gasit in Bucurestii Noi apartamente la fel de mici, chiar ceva mai scumpe, din 2008, cu 2 bai.Recunosc ca am fost la o miime sa cumpar acolo dar a castigat dezvoltatorul si anul constructiei.
Am vizionat de asemenea blocuri construite sau in curs de construire de persoane fizice.Nu contest buna lor intentie, dar nu m-am putut risca sa dau 100.000 euro unei persoane fizice care la sfarsit sa zica "eu am terminat, la revedere", fara garantia ca plesneste teava de apa in casa sau curg calorifere in prima iarna.

#24
alexx99

alexx99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.10.2007
Termenul de intabulare a fost prelungit pentru perioada 1-20 iunie. Predarea ap. catre locatari (ma refer la receptia dpdv specificatii tehnice & dotarile ap.) se va face cel mai probail in perioada 20 aprilie - 15 mai. Au inceput sa amenjeze si locuri de joaca pentru copii, parcarile sunt intr-un stadiu avansat, mai sunt mici lucrari la intrarea in blocuri... in schimb au inceput sa creasca usor preturile - e normal, ma asteptam la asta.

Edited by alexx99, 20 April 2017 - 11:04.


#25
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Hai ba nene daca si-n capatu Pantelimonului tot 100ke...
Pe la 85ke mai ziceam...
Cu 100ke iei pe lana AFI/Poli ceva nou.

#26
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Am vazut si eu complexul cu pricina. Pare destul de ok, comparat cu altele in aceeasi bani. Mi s-a parut construit decent si finisat cat de cat ok.
Dupa ce l-am vizionat, mi-am dat seama ca nu prea isi merita pretul. Locatia parte buna insa ar trebui sa fie cu vreo 5000 eur mai jos pretul, din start.

Am vizionat 2 camere si 3 camere. Bucatariile ma dezamagesc pentru ca eu sunt genul care prefera bucatarie separat, nu open space.

@denisen, nu compara zona AFI/Poli ca nu e nici aia vreo mare fericire. Cand ai Iuliu maniu bara la bara pe 3 benzi... atunci sa vezi ce fericire e pe tine. Mie mi s-a parut mai ok localizarea asta fata de cea din zona de care zici. In plus, eu le vad cam la fel plasate compat cu marginea orasului.

#27
oprearobert

oprearobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2011
Din cate stiu eu nu exista bucatarie open space in acest cartier.

#28
chrisu009

chrisu009

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.02.2016
@paso87: Daca ziceai ca bucataria este prea mica (cel putin la 2 camere asa mi s-a parut mie) mai intelegeam.
Am fost si eu la vizionare acolo, atat pentru 2 cat si 3 camere, si nici unul din apartamente nu avea open space.

#29
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Da, aveti dreptate. M-am exprimat eu gresit cand am scris. Corect e ca sunt mult prea mici, nu open space.

#30
mariaiancu03

mariaiancu03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2017
Buna!

Am descoperit acum acest topic si m-am gandit ca as putea aduce si eu cateva lamuriri, poate ajuta.
Am facut in urma cu o luna promisiunea de vanzare-cumparare in acest complex pentru un apartament cu 2 camere tip E, in blocul B.
Este adevarat ca preturile sunt mari, insa pe langa plusurile mentionate in restul comentariilor, ceea ce m-a convins sa iau decizia a fost o discutie cu inginerul unei banci care cunostea proiectul "din fasa" ca sa zic asa, si care mi-a marturisit ca Citta este unul dintre cele mai bune proiecte finantate de banca respectiva. Calitatea foarte buna, structura buna, chiar nu au facut rabat de la materiale de calitate - cum spunea cineva mai sus-. Eu am considerat un aspect foarte important, avand in veder ca in ultimii ani apar dezvoltatori imobiliari ca ciupercile dupa ploaie, iar multi dintre ei nu au nici macar experienta in domeniu, ci doar bani.

Termenul de predare mentionat in antecontractul meu este de 30 iunie, insa sunt realista si nu indraznesc sa visez ca am sa ma mut mai devreme de august-septembrie. Blocurile sunt gata, insa dezvoltatorii sunt acum la mana statului cu apartamentarea, intabularea, calculele, etc.

Sper ca a fost de ajutor comentariul meu.
Spor!

#31
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Nu a fost! 😃

#32
korn

korn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.12.2005
sper sa va luati macar loc de parcare pentru ca nu mai gasim asemenea loc nicaieri in pantelimon.

#33
FluoridePoisoning

FluoridePoisoning

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.01.2016

View Postkorn, on 29 aprilie 2017 - 21:28, said:

sper sa va luati macar loc de parcare pentru ca nu mai gasim asemenea loc nicaieri in pantelimon.

Si eu recomand parcare pentru ca e bataie pe ele, mai ales iarna.

Ca update, s-a inceput receptia apartamentelor. Termenul de intabulare ramane tot in iunie.

Edited by FluoridePoisoning, 02 May 2017 - 11:19.


#34
ciocolata_amara

ciocolata_amara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2017
Buna,

Noi momentan locuim cu chirie intr-un bloc nou de aprox 1 an. Cand ne-am hotarat sa achizitionam un apartament, initial am dorit in bloc vechi din cauza problemelor de proiect ce exista in acest asa numit "rezidential".

Dupa ce am vizionat apartamente noi in zona Berceni si zona 1 Decembrie 1918, ne-am hotarat la un apartament in Citta Residence. A fost un proiect pe care l-am vazut de cand ridicau primele etaje si care mi-a placut. Stiind ca sunt foarte scumpe, initial nici nu am luat in calcul achizitionarea unui apartament aici.

Ideea e ca spre deosebire de alte apartamente, poate mai ieftine, dezvolatatorul este destul de serios si nu este la primul proiect. Zona este foarte buna, avand in vedere ca piata e la 2 pasi, magazine, banci, autobuze, tramvaie. Metroul e la 2-3 statii de mers cu autobuzul indiferent de directie (iancului si Titan). Exista si proiect pentru metrou cu statia la Delfinului, dar asta probabil se va intampla peste 20 de ani in cel mai bun caz :))

Am facut receptia acum 2 saptamani. Au fost cateva nereguli minore. O parte deja s-au rezolvat. Din pacate intabularea dureaza enorm: 20 iunie termenul maxim. Eu inca sper ca ma voi muta in iulie :)

Ca o mica paranteza pentru cei care spuneau ca pretul este mare: Apartamentele cu aceeasi suprafata din blocurile vechi in aceeasi zona sunt la preturi cu doar 2000-3000 euro mai putin (cel putin la pretul cu care am achizitionat eu) si fara posibilitatea unui loc de parcare personal (ca sa nu te bati cu vecinul la primarie). Am vazut toate apartamentele vechi din zona respectiva si nici unul nu merita pretul pe care il cereau.

#35
korn

korn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.12.2005
ti-ai facut cont special pentru lauda asta grozava! Blocul dvs a supraaglomerat o zona deja aglomerata. Daca vedeti unul cu o masina neagra si care nu va lasa neam sa intrati pe bd Chisinau la orice ora a zilei, sa stiti ca eu sunt. Este o porcarie ce se intampla in Bucuresti. Vom avea curand densitate de puscarie cu toate blocurile acestea ce se tot dau in folosinta si se construiesc.

#36
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Foarte bine ca se construiesc, e normal ca Bucurestiul sa se dezvolte!
Cat despre "la orice ora a zilei", ce anume vrei sa spui, ca blochezi toata ziua Bld Chisinau...ca sa ce?! Psihologii au un "diagnostic" pentru tendintele astea patologice. As miza pe o combinatie exploziva intre mania persecutiei, psihopatie si tendinte bipolare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate