Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Eliezer Residence - Drumul Taberei

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
BlueGoblin

BlueGoblin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2016
Salut!

Are cineva mai multe informatii despre Eliezer Residence?

M-ar interesa apartamentele de 4 camere la ei, insa exista unele neconcordante atat pe site-ul lor, cat si fata de ce posteaza pe facebook.
Pe site, la rubrica apartamentelor de 4 camere, exista schite pentru apartamente la etajele 1, 2, 3 si parter. In schimb la rubrica planurilor etajelor, nu vad niciun apartament de 4 camere.
Apoi, pe facebook au postat la un moment dat in iarna ca apartamentele cu 4 camere au suprafete de 150 mp + 100 mp de terasa, sunt 4 la numar si sa afla la etajul 4. Ceea ce nu corespunde in niciun fel cu schitele de pe site, care sunt 8 la numar, cu suprafete de 135 mp, incluzand balcoanele de cate 5-7 mp, la etajele parter-3.

Am incercat sa-i contactam pe facebook, unde scrie ca au un timp de raspuns scurt "Typically replies within minutes", dar nu ne-a raspuns nimeni de vreo 2 saptamani.

Ne incanta foarte tare localizarea, insa toate cele de mai sus nu prea le fac reclama, par neseriosi.

Daca stie cineva mai multe detalii, despre constructie, calitate, apartamente.. Nu am vrea sa programam o vizionare inainte sa mai auzim unele pareri.

Multumesc

PS: nu am postat linkuri pentru ca sunt utilizator nou si nu stiu daca forumul imi permite. Atat site-ul cat si pagina lor de facebook se pot gasi la un simplu search.

#2
ocj11

ocj11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 13.04.2016
Ai fost pe acolo? E o straduta extrem de ingusta; (practic nu incape decat o masina).

aaa, strada aia nu are niciun fel de trotuar; (asta daca te gandeai sa lasi copiii pe afara);

Edited by ocj11, 18 April 2016 - 14:16.


#3
BlueGoblin

BlueGoblin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2016
Nu am fost inca, nu.

Dar in pozele lor cu cladirea (daca chiar asa o urma sa arate si in realitate) am vazut ca au cate o curte mare cu alei si spatiu verde la ambele scari.

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cel mai bine mergi la fata locului
dupa cum par a fi interesati de clienti, probabil vei gasi si alti "leoparzi" dincolo de gard :)

#5
ocj11

ocj11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 13.04.2016
Sfatul meu e sa iti faci timp si sa te duci pana acolo; E o strada cu sens unic, pe care se intra din valea Cricovului si care dimineata se aglomereaza foarte rau; Apoi, strada e rupta complet, o rusine.

Despre constructie si bloc nu am ce sa iti zic, pentru ca nu stiu; Intradevar zona este bunicica. (mai ales daca termina aia vreodata metroul). dar, localizarea si incadrarea in spatiu e execrabila.
Aaaa, si daca te hotarasti sa cumperi acolo, nu uita: ia din prima doua locuri de parcare; Nu ai strada ca sa poti lasa masina acolo.

#6
gabisiri

gabisiri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2017
Salutare,

Am fost sa vedem apartamentele de la Eliezer residence si recunosc ca in afara de pret mi-a placut cam totul. Oare exista pe forum persoane care au cumparat deja de la acest dezvoltator? Daca da, ne puteti impartasii cateva opinii si pareri personale? Merita banii pe care ii cer pe un apartament?

#7
sheriff

sheriff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.09.2002
Va recomand sa aruncati o privire si la blocurile alaturate, cele de inaltime mica, construite de acelasi dezvoltator. Am stat in chirie cca 1 an intr-unul dintre blocuri, initial mi-as fi dorit sa cumpar, insa am renuntat. Uite de ce:
- canalizare facuta cu tevi de dimensiune mica si fara panta corespunzatoare, care se infunda si refula foarte usor
- tencuiala de fatada cazuta
- gresie de o calitate foarte proasta pusa la exterior
- subsolurile care se inunda la orice ploaie mai maricica (cica si hidroizolatie proastra si lipsa de capacitate de preluare a apei)
- infiltratii la terasele de la apartamentele de la etajele superioare
- cai betonate de acces care s-au macinat imediat din cauza calitatii sub-standard a betonului
Cam toate problemele de mai sus au fost remediate in principal din banii locatarilor din cele doua blocuri, dezvoltatorul refuzand in mod sistematic sa isi asume vreo vina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate