Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Nationala feminina de gimnastica rateaza Jocurile Olimpice

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

Vizualizare mesajtoto_riina, pe 18 aprilie 2016 - 08:34, a scris:

Nu puiule, locul nostru e acolo sus, intre elite, si am demonstrat asta in ultimii zeci de ani! Asa ca nu-mi spune tu mie ca acolo ne este locul (adica jos), doar pentru faptul ca am esuat o singura data! Ca simti tu nevoia sa cauti un tap ispasitor, e problema ta!

In trecut au demonstrat ca locul lor e in elita. Acum au demonstrat ca locul lor e in fata televizorului. Simplu. Acum sint slabi rau, sint acolo unde merita.

#38
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

Vizualizare mesajalex1912, pe 18 aprilie 2016 - 11:14, a scris:

@Bursul
Clar nu, dar e o penibila fomista si ma bucur ca nu s-a calificat. Probabil si-a anuntat pensionarea deja pentru a primit cei 2 mii de euro inca din aceasta luna.

Stii tu ca-i fomista? Vorbesti aiurea...ai  impresia ca acolo vine oricine (inclusiv Ponor) vrea si da cu pumnu-n masa si intra in echipa ca asa vrea ea? Da' ce, e dupa ea? E decizia exclusiv a antrenorului baiete, daca antrenorul a considerat ca Ponor mai poate face performanta si e mult mai buna decat celelalte junioare, stie el ce stie! Si Ponor a luat atatea medalii pt. Romania, nu e un nimeni in drum s-o judeci tu! Ce daca concureaza pana la 30 de ani, daca e buna, n-are voie sau cum? Ii impui tu limita? Am pierdut pt. ca am avut accidentate doua fete de baza, nu pt. ca a concurat Ponor!

#39
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajalex1912, pe 18 aprilie 2016 - 11:14, a scris:

@Bursul
Clar nu, dar e o penibila fomista si ma bucur ca nu s-a calificat. Probabil si-a anuntat pensionarea deja pentru a primit cei 2 mii de euro inca din aceasta luna.

Ponor tocmai a luat medalie de aur la barna la Mondiale. La barna, nene! Si voi o faceti fomista. Posted image Numai experti pe forumul asta.

#40
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015

Vizualizare mesajBursul, pe 18 aprilie 2016 - 16:13, a scris:

Ponor tocmai a luat medalie de aur la barna la Mondiale. La barna, nene! Si voi o faceti fomista. Posted image Numai experti pe forumul asta.
Esti penibil, ce mondiale visezi? nu a fost campionat mondial, a fost asa ceva pentru batrane cred. Intereseaza-te pana sa vorbesti aiurea.

@Toto
Deocamdata rezultatele din aceste calificari imi dau dreptate mie, fomista asta a nenorocit munca unei copile ce munceste de cativa ani pentru aceasta olimpiada, ea a stat cativa la iubi in Puerto Rico si a primit 2k de euro pe luna, si si-a dat ea seama prin vara anului trecut ca mai are chef de o olimpiada. Penibila se pensioneaza iar si revina triumfatoare spre sfarsitul lui 2019 sa anunte ca revine in sala de gimnastica. Si in gimnastica asta exista o anumita varsta propice performantei, daca in 2004 cand ea avea 17 ani se trezea una de 28 sa o scoata din lot nu mai castiga vreodata vreo medalie olimpica, pana la urmatoarea se lasa pentru ca nu era incurajata de vreo performanta.

#41
ocj11

ocj11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 13.04.2016
as prefera ca discutia sa ramana totusi in niste parametrii legati de performanta, rezultate si consecinte.

Nu ma intereseaza Ponor in special;

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-a vazut si lipsa celei mai bune fete de la noi, Larisa Iordache, care a fost accidentata. Nici celelalte, care s-au confruntat cu accidentari pana sa inceapa turneul preolimpic, nu au fost in forma fizica optima. Apoi mai este si problema banilor. La noi s-a facut pana acum performanta pe burta goala, cum s-ar spune. Talente avem o gramada, dar nu avem banii echipei de gimnastica a SUA.

Edited by MembruAnonim, 18 April 2016 - 20:14.


#43
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Cateva articole din presa internationala pe aceasi tema.
Romania fails to qualify full team in women's gymnastics for Rio Olympics

Romania Olympic gymnastics streak ends

Romania’s female gymnastics team misses Olympic qualification for first time in 48 years

Triumph for Brazil and disaster for Romania in Rio 2016 artistic gymnastics qualifier

World's longest gymnastics Olympic medal streak is over as Romania fail to make Rio


Cateva comentarii de pe Twitter:

Citat


Holly Kathleen Hall ‎@hollykhall
Hard to imagine women's Olympic gymnastics without Romania, but they will not be there for the first time since 1968. Wow.

Citat

Libbie Bulmer ‎@Libbiebulmer
Can't believe Romania have failed to qualify a team for the Rio Games, it just won't be the same #gymnastics

Citat

F. Elizabeth ‎@Brrreathless
What is Olympic gymnastics without team Romania ?! I'm so sad they did not qualify at the test event in Rio

Ce am fost si ce am ajuns. Daca nici in gimanistica nu ne-am mentinut... :(

#44
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,558
  • Înscris: 24.01.2014
si daca castiga CE pe echipe din iunie? atunci ce, nu vor invita campiona europeana sa participe la JO? nu prea cred. eu as vrea sa vad ca se va face tot posibilul sa se castige CE si cine stie ce se poate intampla mai departe.

#45
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
E normal. Ce baze de antrenament au unii si ce avem noi.

#46
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
La nu mai stiu ce campionat mondial sau jocuri olimpice, nu mai retin exact, dar ale noastre erau tari, Ponor a luat aurul la sol, cu Oana Ban argint. Ponor a concurat a 7-a si a luat cea mai mare nota. Jubila, sarea in sus. Cand Alexoi a intrebat-o dupa daca a avut emotii, a spus ca nu, ca stia ca Oana Ban (care era langa ea) e asa... mai slabuta. Ei uite, acum Ponor a ajuns cea slabuta.

#47
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
nu ma mir ,absolut DELOC
toate scolile sunt inchise si  pazite de gardieni din fosta militie comunista .
am fost ieri cu 6-7 copii sa joace un fotbal in curtea scolii la care invata si am fost dati afara intr-un stil de am ramas perplex ,gardianul a chemat pana si politia sunand la 112 pentru a ne da afara de pe terenul de fotbal din curtea scolii
dupa aia ne miram ca sunt obezi ,stau la mek si sunt sedentari .
pe vremea mea stateam 5-6 ore in curtea scolii la fotbal,tenis etc etc
vor veni vremuri si mai grele in gimnastica si nu numai

#48
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cine-s hantrenori?
Tot Bellu cu Bitang?
De ce?

Edited by don_dannielo, 19 April 2016 - 06:41.


#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Vizualizare mesajdon_dannielo, pe 19 aprilie 2016 - 06:41, a scris:

Cine-s hantrenori?
Tot Bellu cu Bitang?
De ce?
Si-au dat demisia amandoi, prin februarie, si au activat ca voluntari. Bellu este in pensie de doua luni.

#50
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
J.O. la gimnastica fara Romania sunt ca un Campionat Mondial de fotbal fara Brazilia...

#51
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007

Vizualizare mesajdon_dannielo, pe 19 aprilie 2016 - 06:41, a scris:

Cine-s hantrenori?
Tot Bellu cu Bitang?
De ce?

NU mai sunt demult antrenori.
Pacat ca nu au plecat la timp pe contracte grase, sa-si asigure pensia.

#52
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

Vizualizare mesajDeuxEx, pe 19 aprilie 2016 - 11:14, a scris:

J.O. la gimnastica fara Romania sunt ca un Campionat Mondial de fotbal fara Brazilia...

Lasa ca nici fara Olanda la europene nu mi-e rusine.

#53
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

Vizualizare mesajviks, pe 19 aprilie 2016 - 06:36, a scris:

nu ma mir ,absolut DELOC
toate scolile sunt inchise si  pazite de gardieni din fosta militie comunista .
am fost ieri cu 6-7 copii sa joace un fotbal in curtea scolii la care invata si am fost dati afara intr-un stil de am ramas perplex ,gardianul a chemat pana si politia sunand la 112 pentru a ne da afara de pe terenul de fotbal din curtea scolii
dupa aia ne miram ca sunt obezi ,stau la mek si sunt sedentari .
pe vremea mea stateam 5-6 ore in curtea scolii la fotbal,tenis etc etc
vor veni vremuri si mai grele in gimnastica si nu numai


#54
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Romania's Olympic gymnastics failure: where did it all go wrong?

http://www.theguardi...lympics-failure

'Shocking Downfall' for the Country That Gave Us Nadia

http://www.newser.co...e-us-nadia.html

Si ceva istorie....

List of Olympic female gymnasts for Romania

Gymnastics events have been staged at the Olympic Games since 1896.[1] Romanian female gymnasts have participated in every Olympic Games since 1952 except for 1968.[2] A total of 74 female gymnasts have represented Romania. Romanian women have won 62 medals at the Olympics – 12 in team all-around, 11 in individual all-around, 10 in balance beam, 13 in floor exercise, 11 in vault, and 5 in uneven bars. The medals include 24 golds.[3] Romania has medaled in the team all-around in every Summer Olympics since 1976, winning golds in 1984, 2000, and 2004.[2]

https://en.wikipedia...sts_for_Romania

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate