Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Nationala feminina de gimnastica rateaza Jocurile Olimpice

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Da de ce trebuie ca guvernul unei tari sa investeasca in gimnastica enorm?
De ce nu investeste in fotbal? Eu vreau sa investeasca la Rapid de exemplu.

Parerea mea este ca statu nu trebuie sa bage nici un leu in sportul de performanta.
Cine vrea sa faca sport de performanta sa faca pe banii lor.


Halep tot ce a castigat a bagat in buzunaru ei. De ce sa bage statu bani in tenis?
La gimnastica la fel, premiile le-au bagat sportivi in buzunarele lor.

#20
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postzzhunt, on 18 aprilie 2016 - 10:33, said:

Da de ce trebuie ca guvernul unei tari sa investeasca in gimnastica enorm?
De ce nu investeste in fotbal? Eu vreau sa investeasca la Rapid de exemplu.

Parerea mea este ca statu nu trebuie sa bage nici un leu in sportul de performanta.
Cine vrea sa faca sport de performanta sa faca pe banii lor.


Halep tot ce a castigat a bagat in buzunaru ei. De ce sa bage statu bani in tenis?
La gimnastica la fel, premiile le-au bagat sportivi in buzunarele lor.


tu bati campii cu gratie, daca ai vedea baza de pregatire de la Ciolpani ti-ai da cu tesla in OO, ai impresia ca oricine are puterea financiara sa investeasca in asa ceva? si gimnastica este si un sport unde sa investesti masiv, ca gimnastele sunt platite un pic mai prost decat Messi, din ce gauri iesiti voi astia ?

#21
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Ce penibila si Ponor asta, retrage-te mai fata ca te duci in 30 de ani aproape, chinezii modificau data nasterii a sportivelor, "imbatranindu-le", pentru a putea participa si noi venim cu baba asta de Ponor, cat de fomista sa fii fa Catalino? nu ajungeau cei 2000 de euro pe luna? mai voiai sa impusti o medalie sa sari de 10000 de lei lunar? Si Dragulescu ala la fel, maine poimaine face 40 de ani.

#22
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Da in ciclism de ce sa nu se bage bani?
Ca eu am vrut sa ma fac ciclism de performanta si nu mi-a dat nimeni nimic, fiecare isi platea

De ce sa dam la gimnastica?

Si dupa ce termina cu sportul sa le dam si un job caldut si renta viagera nu?

#23
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postzzhunt, on 18 aprilie 2016 - 10:43, said:

Da in ciclism de ce sa nu se bage bani?
Ca eu am vrut sa ma fac ciclism de performanta si nu mi-a dat nimeni nimic, fiecare isi platea

De ce sa dam la gimnastica?

Si dupa ce termina cu sportul sa le dam si un job caldut si renta viagera nu?

Dupa ce o sa aduci si tu cateva medalii de aur la ciclism sunt de acord sa primesti renta viagera, de ce nu te-ai facut sportiv ? a, da necesita efort, daruire, sa te privezi de discoteci, de fumat, de baut, de multe alte placeri lumesti.....da stiu, este greu, eu am vazut fetele in cantonamentele de pregatire de la Izvorani, si pot sa iti spun ca este un fel de armata,trezire la ora fixa, mic dejun, antrenament pe rupte, masa de pranz, somn de voie,antrenament iar,apoi  un pic de tv si seara devreme la culcare,fara sa aiba dreptul  iasa de acolo la plimbare si alte placeri

Edited by Platon, 18 April 2016 - 10:50.


#24
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Nu m-am facut ciclist ca toate costau si statu nu dadea bani nici macar de 1 cauciuc
Ce bine ar fi fost sa fi primit si eu bicla de carbon, echipament, abonament moka la o sala pt intarirea muschilor etc.

De ce trebuie ca statu sa bage bani la gimnastica  si la alte sporturi nu?

Eu vreau investitii ENORME  la ciclism, nu e tot sport?

Edited by zzhunt, 18 April 2016 - 11:02.


#25
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,086
  • Înscris: 09.01.2007

View Postzzhunt, on 18 aprilie 2016 - 10:21, said:

Si ce castiga tarile care au investit enorm concret?


Intrebare legitima. Direct nu castigi nimic, investesti.
Nici pe termen lung nu sare banul.

View Postzzhunt, on 18 aprilie 2016 - 11:00, said:

Ce bine ar fi fost sa fi primit si eu bicla de carbon, echipament, abonament moka la o sala pt intarirea muschilor etc.


Nu cred. Cei care sunt pusi pe treaba musca din piatra, conditiile doar ii catalizeaza.

#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

View Postalex1912, on 18 aprilie 2016 - 10:41, said:

Ce penibila si Ponor asta, retrage-te mai fata ca te duci in 30 de ani aproape, chinezii modificau data nasterii a sportivelor, "imbatranindu-le", pentru a putea participa si noi venim cu baba asta de Ponor, cat de fomista sa fii fa Catalino? nu ajungeau cei 2000 de euro pe luna? mai voiai sa impusti o medalie sa sari de 10000 de lei lunar? Si Dragulescu ala la fel, maine poimaine face 40 de ani.

Te pomenesti ca ti-o fi luat locul la nationala. Nu e ea de vina ca Romania a fost reprezentata de ea. Au fost cele mai bune gimnaste ale Romaniei printre care si ea.

#27
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
@Bursul
Clar nu, dar e o penibila fomista si ma bucur ca nu s-a calificat. Probabil si-a anuntat pensionarea deja pentru a primit cei 2 mii de euro inca din aceasta luna.

#28
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,086
  • Înscris: 09.01.2007
Primim oricum 1 loc pentru inidividual, nenominal, la Olimpiada.

Dragulescu e calificat automat avand locul 3 mondial, cum sa dai cu pietre in el ?

#29
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Pai cum sa nu dau? o face deplasarea pe banii ma-sii si n-am aflat eu inca.

#30
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

View Postzzhunt, on 18 aprilie 2016 - 10:33, said:

Da de ce trebuie ca guvernul unei tari sa investeasca in gimnastica enorm?
De ce nu investeste in fotbal? Eu vreau sa investeasca la Rapid de exemplu.

Parerea mea este ca statu nu trebuie sa bage nici un leu in sportul de performanta.
Cine vrea sa faca sport de performanta sa faca pe banii lor.


Halep tot ce a castigat a bagat in buzunaru ei. De ce sa bage statu bani in tenis?
La gimnastica la fel, premiile le-au bagat sportivi in buzunarele lor.

Se vede de la distanta ca esti microbist.Adica nu microbist,ci unul caruia doar fotbalul conteaza.

#31
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Rapidist chiar, astia-s cei mai "rai"..Posted Image

#32
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postocj11, on 18 aprilie 2016 - 07:29, said:

Catalina Ponor:

"A fost o zi trista pentru noi, din pacate Romania nu s-a calificat la Jocurile Olimpice. Este cu atat mai trist pentru mine cu cat am revenit in activitate tocmai pentru a participa la Olimpiada. Ei bine, nu s-a intamplat! Nu stiu ce va urma de acum, insa vreau sa le multumesc tuturor celor care m-au sprijinit. Le multumesc si brazilienilor care mi=au strigat numele. A fost cel mai frumos moment, am trait in sentiment pe care nu l-am mai simtit de mult timp. Am luptat pentru aceasta echipa pana la final si am vrut sa arat oricine poatre realiza ce isi propune.
Si, da, inca pot face gimnastica la nivel inalt in ciuda varstei pe care o am. Va multumesc inca o data pentru sprijin, a fost uimitor sa concurez la Rio"

Lasa, concurezi in 2020, la 33 ani si cu vreo 2 copii. Ce, te dai tu pe Chusovitina ?

#33
ocj11

ocj11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 13.04.2016
Din pacate pentru noi toti, faptul ca Ponor a ajuns  sa concureze reliefeaza si mai mult ce am zis mai sus; Copiii nu mai fac gimnastica; Baza de selectie se reduce si nu mai ai de unde aduce varfuri.
In acelasi timp acelasi lucru ne zice ca nu, nu e o intamplare ca nu ne-am calificat ci este rezultatul actiunilor noastre, ale Romaniei;
Va fi extrem de greu sa ne mai revenim vreodata. Parerea mea este ca acesta este doar primul pas catre disparitia totala e performaneti in gimnastica din Romania.

#34
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,086
  • Înscris: 09.01.2007
Spre deosebire de tenis, nu cred ca gimnastica permite aparitia unor campioni individuali.
Poate exceptii, pe cate 1 aparat, gen.

#35
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Pai cand tu, ca tara, investesti mai mult in renovarea cantinei Parlamentului decat ai investit in ultimii 10 ani in gimnastica, nu ti se pare normal ca mersul asta din inertie spre J.O. sa se opreasca la un moment dat?
Da, daca aveam cate 10-12 cluburi de gimnastica in tara, cu sali dotate corespunzator la parametrii olimpici, aceasta ratare a calificarii era un soc. Dar unde nu e, nici Dumnezeu nu cere! Sa nu uitam ca aria de selectie s-a restrans in fiecare an, aproape nimeni nu-si mai trimite copiii la gimnastica.

Edited by DeuxEx, 18 April 2016 - 12:42.


#36
ocj11

ocj11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 13.04.2016
Gimnastica, din punctul meu de vedere este doar varful icebergului. Din pacate in Romania, parintii nu isi mai dau copiii la niciun sport. (bine, cu anumite exceptii).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate