Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Os de peste in gat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016
Acum 3 saptamani am mancat niste peste si mi-a ramas un os in gat.Nu simt durere,nu inteapa,nu am probleme cu respiratul pur si simplu in simt ca e acolo.Am fost la 2 medici ORL niciunul nu l-a gasit,poate e mai jos,unul a spus ca va face puroi si va merge in organism iar celalalt a spus ca in 2 saptamani va putrezi si va disparea,au trecut 3 saptamani si nimic,inca e acolo.Ce ar trebui sa fac?Ar fi recomandat sa ma fac sa vomit ca sa vad daca iese?

Edited by JustSm, 15 April 2016 - 07:56.


#2
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Manaca paine foarte uscata.

#3
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 26.02.2010
Poate simți doar locul, rana, dacă ți-ar fi rămas, ți l-ar fi văzut și cu siguranță l-ar fi scos.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 JustSm, on 15 aprilie 2016 - 07:56, said:

Acum 3 saptamani am mancat niste peste si mi-a ramas un os in gat.Nu simt durere,nu inteapa,nu am probleme cu respiratul pur si simplu in simt ca e acolo.Am fost la 2 medici ORL niciunul nu l-a gasit,poate e mai jos,unul a spus ca va face puroi si va merge in organism iar celalalt a spus ca in 2 saptamani va putrezi si va disparea,au trecut 3 saptamani si nimic,inca e acolo.Ce ar trebui sa fac?Ar fi recomandat sa ma fac sa vomit ca sa vad daca iese?

Să vezi un doctor nu să postezi pe forum

#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ai ramas cu senzatia si sperietura, cum e si normal. Nu te mai gandi acolo si va trece. A fost probabil un os mic si fin, ca altfel era mai grav.

Ai fost la ORL si te-au lamurit!

Edited by arab, 15 April 2016 - 08:09.


#6
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Posibil sa fie doar paranoia si sa fii hipocondriac.
Incearca sa nu te mai gandesti ca e ceva acolo si o sa vezi ca nu o sa mai simti.

#7
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Bea cate un paharel de votca de 5 ori/zi sa dezinfecteze rana Posted Image

#8
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

 vubiv, on 15 aprilie 2016 - 08:15, said:

Posibil sa fie doar paranoia si sa fii hipocondriac.
Incearca sa nu te mai gandesti ca e ceva acolo si o sa vezi ca nu o sa mai simti.
Nu există cuvântul hipocondriac. Posted Image
Probabil ai vrut să spui ipohondru (https://dexonline.ro...nitie/ipohondru), care e cu totul altceva. Posted Image

Edited by stancosty, 15 April 2016 - 15:49.


#9
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016

 JustSm, on 15 aprilie 2016 - 07:56, said:

Acum 3 saptamani am mancat niste peste si mi-a ramas un os in gat.Nu simt durere,nu inteapa,nu am probleme cu respiratul pur si simplu in simt ca e acolo.Am fost la 2 medici ORL niciunul nu l-a gasit,poate e mai jos,unul a spus ca va face puroi si va merge in organism iar celalalt a spus ca in 2 saptamani va putrezi si va disparea,au trecut 3 saptamani si nimic,inca e acolo.Ce ar trebui sa fac?Ar fi recomandat sa ma fac sa vomit ca sa vad daca iese?

daca esti din Bucuresti poti merge in urgenta la spitalul Hociota - iti baga un furtun cu o camera pe gat si verifica daca ai sau nu os.
probabil aceasta procedura se face si la unele din spitalele de Urgenta judetene

#10
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 02.02.2007
,,daca 2 oameni iti spun ca esti beat, te duci si te culci" .. daca 2 doctori ti-au zis ca nu e nimic, cel mai probabil asa si este!
desi doctor care sa-ti spuna ca va putrezi osul din gat.. mai rar!

Edited by richi_e, 15 April 2016 - 22:41.


#11
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Chestia cu oasele de peste e nasoala ca pot fi transparente, ca urmare pot fi nevazute...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate