Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Huawei P9 Lite

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3687 replies to this topic

#3655
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Da, cred ca nu am ce cauta pe acest topic. Trebui sa sa vad ca e si pt veriunea 2017 ;(

#3656
quesswho686

quesswho686

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 11.09.2016

View Postexcalibur29, on 02 iunie 2018 - 08:15, said:

Salut, întrebare: la P9 lite 2016 ii pot schimba doar sticla? Display-ul răspunde perfect la comenzi, doar sticla este fisurată.
Service-ul Huawei cică se schimbă cu tot cu display, costul nu merită reparația (aproape 500 lei), am mai găsit și la service-uri de cartier, in jur de 250-300 lei, iarăși parcă e prea mult. Deci, cine mă poate ajuta cu aceasta problemă? ��
Se schimba tot ansamblu,din pacate...Si eu l-am schimbat de vreo 2 luni,DAR am cumparat eu display-ul (120 lei din magazin online,iti dau link in privat daca vrei) si am mai dat la un tip (bun la toate,gen handyman) 50 lei sa-l monteze Posted Image  Ca la 300-350 lei am gasit si eu pe la service-uri,dar mi-am bagat picioarele...Chiar ma gandeam sa cumparar altul,ca la banii investiti in el cu display-ul mai bine imi luat nou! Posted Image

#3657
Quino

Quino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.01.2007
gunoi de telefon ca il arunc...
mai are cineva problema asta : semnal ful, telefon incarcat dar cand incearca cineva sa ma sune indica faptul ca este inchis/fara semnal ("abonatul apelat nu poate fi contactat"), eu pot sa sun fara probleme sau sa accesez netu. , toata traba asta e aleatoare, adica din cand in cand pot fi sunat/apelat .

Edited by Quino, 20 July 2018 - 14:55.


#3658
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Rețeaua este digi, cumva?

#3659
adrianmarian537

adrianmarian537

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.12.2017
e foarte  bun telefonul il folosesc si acum

#3660
MihaiiiGL

MihaiiiGL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2015
S-a facut update la android 8.0, aseara pe la 1 l-am primit 😎😎
Edit :acum am vazut ca asta e pentru vechiul p9 lite, my bad

Edited by MihaiiiGL, 21 July 2018 - 12:41.


#3661
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 19.05.2009
B504 update nou.parca merge mai rapid.

#3662
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
A incercat cineva un firmware custom?
De aici

http://www.meticulus...-honor.html?m=1

#3663
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 04.03.2016
ceva update-uri ? sau nu se mai acorda asa ceva ?

#3664
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 19.05.2009
Cred ca s-a terminat.ultimul era din iunie.

#3665
fofodo

fofodo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.09.2013
De cateva zile nu mai pot salva capturi de ecran si fotografii deoarece imi scrie 'memorie insuficienta". Am dat curatare, am sters cam tot ce nu era necerar din memoria interna si am acum doar 1.55 gb disponibil din 16gb, nu mai am ce sterge sa il mai golesc. nici acum nu pot salva o captura de ecran din cauza memoriei. Ce ar trebui sa ii fac? Sa dau o resetare la setari din fabrica ?

#3666
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Dă-i o revenire la setări din fabrica și pune versiuni mai vechi de aplicații.

#3667
Tyybi1

Tyybi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.08.2014
B504, un nou mic update privind securitatea Google, nimic interesant...

#3668
bitterr

bitterr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2010
acest update a schimbat si emui-ul era 5.0.2 acum e 5.0.3 acum se poate face captura de ecran tragand cu 3 degete in jos pe ecran din orice imagine la curatare de cookies apare mai frumos cu detalii in plus vede si ce aplicatii nu prea folosesti si iti sugereaza sa le stergi si or mai fi si alte noutati eu atat am vazut

#3669
nessum

nessum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.01.2007
Am facut si eu update-ul...mare gresala.
Acum telefonul se misca mult mai greoi iar camera foto pana e gata de actiune iti fuge subiectul din cadru.
Blitzul parca este mai slab.

Cred ca vor sa ne determine sa cumparam generatia urmatoare altfel nu imi explic de ce voit au lansat un up date care incetineste telefonul.
Oricum eu am versiunea de 16GB si zilnic trebuie sa sterg rezidurile sau mai grav sunt nevoit sa dezinstalez cate o aplicatie...de genul FB mess care mananca vreo 250 mb din si asa putina memorie.

Nu pot sa mult aplicatiile pe SD card. :(

#3670
bitterr

bitterr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2010
nessum dupa orice update sterge cache-ul din telefonul inchis tii apasat butonul de power si volum jos sau sus nu mai stiu incerci si tu se deschide meniul ala si stergi de acolo cacheul nu dai reset sau altceva eu asa fac de fiecare data la mine nu se misca mai greu si eu am tot p9 lite 2016 varianta cu 16 giga memorie interna....fiind memorie mica tin instalate doar aplicatiile care imi sunt necesare strict nu tin localizare activa nu tin nimic pe automat facebook doar messenger ptr restu folosesc facebook lite  nu folosesc drive foto gmail harti etc le tin dezactivate....ca oricum nu-mi folosesc

#3671
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 04.03.2016
@Bitter am incercat ce ai spus mai sus, dar nu am reușit să deschid telefonul cu acel meniu. Am incercat volum up+buton on, volum down+buton in, volum up+down+in și tot nu a mers.
Am dezactivat și eu aplicații ce nu le folosesc dar câteodată tot se mai simte ca merge mai încet ...
Tot p9 lite 2016 am :)

Edited by Ghiordi, 23 November 2018 - 17:21.


#3672
bitterr

bitterr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2010
nu am mai intrat pe aici uite eu am incercat acum ca sa stiu exact cum apesi tasta volum up aia de sus si butonu de power dar le tii apasate pana apare acel meniu nu le dai drumu cand apare sigla huawei....le tii apasat pana apare meniul ala apoi ai 3 chestii acolo te duci din tastele de volum pana la opriunea dorita apoi dai ok cu tasta power si cureti tot cacheul apoi tot din volum te duci la restart now si dai restart si gata

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate