Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Huawei P9 Lite

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3687 replies to this topic

#3565
Tyybi1

Tyybi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.08.2014

View Postbobyploiesti, on 07 ianuarie 2018 - 19:47, said:

Stie cineva cum se pot pune poze la contacte?
Trebuie să ai contactele în memoria telefonului, nu pe cartelă.

#3566
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Le am pe cartela,ai dreptate,cum pot sa le bag si in telefon,dar sa ramana si pe cartela?

#3567
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Contacte - Mai mult - Import/export - import din SIM. Mai apoi, din același submeniu Mai mult, alegi Afișare preferințe și setezi să arate doar contatele din telefon.

#3568
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Update nou b390

#3569
useralex

useralex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 27.11.2006

View Postmandrku, on 26 decembrie 2017 - 11:36, said:

Folositi bumpere ? Sa incercati sa rulati GPS-ul si fara bumper. Cred ca ecraneaza usor.
Am testat in toate felurile, am curatat orificiile de microfon si difuzoare s.a.m.d.
Nu inteleg ce legatura ar avea gps-ul totusi.....

#3570
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016

View Postillegal_operations, on 09 ianuarie 2018 - 15:12, said:

Update nou b390


Ceva despre Volte,vowifi?

#3571
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Nu.

#3572
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postillegal_operations, on 09 ianuarie 2018 - 15:12, said:

Update nou b390

L-am primit si eu azi

#3573
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016
Am primit și eu acu 5 minute acest update ..
Despre ce este vorba ??

#3574
darkss

darkss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 02.06.2014
Update securitate ..

#3575
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
Inainte de update(B390) am experimentat probleme cu FB Lite si Tunein. Cand faceam update-ul am primit un apel de la cineva care.... coincidenta, avea probleme cu o tableta Huawei Medipat T3 8 inch. I-a zis sa se uite daca nu cumva are vreun update nefacut. Zicea ca nu-i merg iconitele de la jocuri si sa descarcat mult bateria.

Edited by 2003spirit, 16 January 2018 - 20:47.


#3576
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016
In martie stiu ca va fi un update disponibil pentru p9 lite mini pentru Volte,vowifi ... oare va fi si pentru p9 lite ?

#3577
cristi_nazarov

cristi_nazarov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.01.2018
Salutare, am si eu o dihanie de Huawe P9 Lite,dual sim, versiune 2016 desi e cumparat in martie 2017 de la Media Markt,Germania (stiu ca nu e varianta 2017 ptr ca nu are spatele de sticla).
Varianta junghiului e urmatoarea:
Sim 1 Telekom si sim 2, Lyka,Belgia
Nr model     Huawei VNS-L31
Nr versiune       VNS-L31C432B380
Versiune EMUI      5.0
Versiune Android     7.0
Nivel corectie de securitate Android   5 aprilie 2017.

Bun , acestea fiind spuse sa incepem injuraturile :) :)   :
.-dupa ce am luat telefonul la o luna mi-a venit instiintare de up-date de soft, la care am dat acccept, iar de atunci si pana in ziua de azi nu mi-a venit nici un up-date de nici un fel, de soft, de siguranta,etc...Am un prieten cu acelas junghi cu care ma mai consult si care imi spuna ca pe tot timpul anului a primit de toate,probabil o fi fost cuminte :) si eu nu, dar mie nimic.De cateva ori a verificat si el telefonul meu si a spus ca e in regula, dar nu e....
-am o problema cu, contactele pe care le bag in telefon, le am in lista apeluri cu nume cu tot, daca am fost sunat sau am primit mesaje, dar daca acestea nu sunt eu nu le gasesc in agenda la cautare !Verificat toate setarile cu telefonul prietenului,identice, doar la mine face asa.....
-scriu mesaje iar dupa un anumit numar de caractere, aleator niciodata identic, se transforma in mesaj multimedia.Sterg utima litera si normal ar trebui sa revina doar ca de multe ori trebuie sa sterg o propozitie intreaga...Renunt si ma intreb de ce am un var asa frumos pe perete si nu putea fi simplu, din beton.....
-de o saptamana,ultima gaselnita : cand primesc apel sau sun, telefonul suna de maxim 5 ori,in jur de 15 secunde dupa care se aude clasicul:abonatul nu poate fi contactat.Cand primesc apel, aproape ca nu apuc sa scot telefonul din geaca, dar cu toate astea vad scris:apel de la X, a sunat 25 sau 28 de secunde... Wattttt????De o ora fac "masuratori" si clar, telefonul suna 15 secunde,dupa care se opreste!!Sun ,prietenul, eternul al lui nu face si de cateva zile are un nou up-date, doar eu nu....
Intrebare: exista alta rezolvare in afara clasicului ciocan sau eventual senila de la buldozer?Am incercat sa-i dau up=date, sa caute el dar zice ca nu gaseste nimic disponibil, asa ca nu stiu ce sa fac.Poate fi ceva din setari??Stiu ca la un moment daca aveai mesageria vocala activa se ptea seta sa sune de 3,5,7 sau n ori si apoi intra casuta vocala, dar eu nu am asa ceva activat..Ar fi o varianta sa-l duc la service, dar ce fac fara el cat sta acolo, mai ales ca am doua simuri active???
Sa mai zic de final si ce parere am de model si cat il iubesc ?? :)  Stima.

#3578
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Acolo n-aveti service la o ora ??
Macar sa vada care-i problema ...

#3579
cristi_nazarov

cristi_nazarov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.01.2018
Pai tocmai asta e spilul ca...din doua persoane cu stagii vechi pe ,P9 ca al meu, butonat de la a la z telefonul meu, nici unul nu gaseste nici o diferenta intre al lui si al meu la setari, doar ca ...al meu "face" al lor nu....Ce o fi? O sa ma duc de luni la cei care l-am cumparat sa vad ce zic...
De curiozitate, problemele expuse de mine apar doar la al meu, sau a mai patit cineva? Stima.

#3580
VirusFM

VirusFM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.09.2014
Când cumperi telefonul branduit, update-ul nu mai ține de cei de la Huawei, ci de providerul de la care l-ai cumpărat. Huawei trimite update-ul către firma respectivă, acea firma umblă în el pt personalizări și altele și de acolo sunt problemele semnalate de tine si pe care alt prieten al tău nu le are (asta in cazul in care nu îl aveți de la același provider). E valabil pt orice operator.

#3581
Tyybi1

Tyybi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.08.2014
Cred că și tata de 50 de ani reușea să se prindă de chestiile întâmpinate de tine, @cristi_nazarov, el tot Huawei având.

#3582
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

View Postcristi_nazarov, on 20 ianuarie 2018 - 21:38, said:

Salutare, am si eu o dihanie de Huawe P9 Lite,....................... am de model si cat il iubesc ?? Posted Image  Stima.
In primul rand tre calcat cu roata de Sprinter V6.....ca sa iasa demonii din el...ciocan sau buldozer,n-are efect !!!Posted Image
In al doilea rand,sigur telefonul are o problema de soft, am si eu un P9 lite,2016,folosit rar pe post de tel (slujeste credincios ca Gps cu IGO,Google maps si Waze)dar nu prezinta nici un simptom din cele descrise de tine mai sus,chiar merge impecabil,inclusiv amprenta.
Du-te cu el la garantie.

Edited by cruiser71, 21 January 2018 - 08:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate