Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Deadpool 2

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,636
  • Înscris: 07.10.2005
A aparut trailerul oficial. Abia astept sa-l vad, primul a fost bestial!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D86RtevtfrA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
wanilia144

wanilia144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.03.2018
Sa ne bucuram de el zic .

Ca Deadpool 3 nu o sa mai fie asa matur si distractiv avand in vedere ca franciza apartine de acum incolo  lui Disney.  


Fie va fi ultimul film Deadpool, fie va aluneca spre penibilism  ca sa fie vizionabil de  SJW-isti care nu suporta glumele ofensatoare si de copii retarzi care au crescut doar cu Avengers.

Edited by wanilia144, 30 March 2018 - 04:36.


#21
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005

 wanilia144, on 30 martie 2018 - 04:36, said:

copii retarzi care au crescut doar cu Avengers.
Să nu-i neglijăm pe cei crescuți cu Hannah Montana, Violetta, Soy Luna...

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

 wanilia144, on 30 martie 2018 - 04:36, said:

Ca Deadpool 3 nu o sa mai fie asa matur si distractiv avand in vedere ca franciza apartine de acum incolo  lui Disney.  

MARVEL e detinuta de Disney de 9 ani deja - cam toate filmele din seria curenta au fost facute dupa achizitie - ca sa recuperze si Disney din bani. Inclusiv primul Deadpool.
Ca ptr unele personaje s-a acordat franciza altor companii ca sa faca filme - cum a fost Spiderman sau Deadpool - e partea a doua - Disney deine Marvel deci si drepturile pe ele - nu detine franciza ci ei o acorda altora. Ei nu au nevoie de franciza.
Cea mai mare problema a fost la Spiderman unde s-a acordat o exclusivitate pe 10 ani ptr filme, dar care s-a rezo;vat deja.
Primul Deadpool a fost facut in cncordanta cu noua serie de filme, iar dupa incetarea contractului de franciza Disney a specificat ca nu se va interveni asupra caracterului - va ramane tot 18+ la limbaj si violenta. Si oricum ideea e a unei trilogii - la fel ca ptr toate filmele din serie.

#23
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
abia astept sa apara

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Sincer nu stiu cat de bun ar fi, ptr ca de la Avengers - Ultron au cam luat-o in jos. Primul deadpool si Dr Strange au fost niste surprize placute, celelalte insa au fost slabe rau.

#25
ad3ds

ad3ds

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.05.2018
lol, nu e 3D

#26
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
L-am vazut aseara si pot spune ca este mai bun decat prima parte ceea ce se intampla destul de rar. Deadpool 2 este o portie de ras zdravana!

#27
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
E bun film, pacat ca e plin de rahaturi LGBT-iste...

#28
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018
Muuult mai bun decât primul. Mult, mult mai bun.

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 DaniJ90, on 23 mai 2018 - 16:40, said:

E bun film, pacat ca e plin de rahaturi LGBT-iste...
poate nu ai observat dar isi bate banana de acele rahaturi

#30
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

 MarianG, on 24 mai 2018 - 19:59, said:

poate nu ai observat dar isi bate banana de acele rahaturi
E primul film cu super-eroi gay, ca si cuplu...

#31
FrankPrice

FrankPrice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 18.05.2018
O analiza din sectiunea de comentarii de pe  Cinemagia:

Quote

Sa fie oare acesta inceputul declinului moral al lui MARVEL (bineeee, inceputul a fost cu Black Panther, un mega bore fest)? Unul dintre filmele mele preferate si unul dintre anti-eroii mei preferati au fost transformati intr-o masina de propaganda PC/SJW/Feminist bullshit. O data cu schimbarea directorului Tim Miller si achizitia 21st Century Fox de catre antichristul Disney s-au schimbat multe in anatomia lui Deadpool. Dupa succesul lui in 2016, toti au vrut o felie din placinta cu bani si galeata de atentie asa ca au facut ce au stiut ei mai bine. Au stricat o franciza perfect functionala si amuzanta.
Cum?
1. Punem un obez fara charisma si fara talent de actor intr-unul din rolurile importante si ne plangem ca nu se face casting cu oameni grasi (printr-un joc de cuvinte pare ca grasul ii ameninta cu moartea pe toti cei care nu fac casting de obezi). Cine ar plati sa vada un gras din asta pe ecran? Pe bune... hai sa nu ne mai cacam pe noi. Toti vor sa vada ceva frumos. In plus nu e normal sa promovezi obezitatea si sa spui ca e ok. Nu, nu e ok. In primul rand nu este sanatos si in al doilea rand e neplacut sa vezi 3 tone de slanina alergand pe tot ecranul. Dar bine ca il avem acum pe Deadpool sa ne spuna cum sa gandim. Este un fel de gardian al nedreptatilor sociale, un fel de mamaie de la tara care ne cearta ca suntem toti albii niste rasisti.
2. Negasonic Teenage Warhead se transforma intr-o lesbiana. Stiam asta din primul film dar acum trebuie sa ne arate explicit, poate nu am inteles. Are si o prietena asiatica foarte draguta. Evident, PC principle Deadpool ne face inca o lectie de morala in care ne spune, ca unor copii, ca e ok sa fie asa si ca suntem toti niste nenorociti daca nu gandim ca el. Nimic de zis, exceptand tonul superior si indemnul de a fi de acord cu el indiferent. Pentru ca asa e noua moda.
3. Dopinder. Daca in primul a fost chiar amuzant, in asta este de-a dreptul enervant. Iti vine sa arunci cu ceva in el, numai sa taca. In plus avem o alta lectie despre rasism atunci cand asculta maneaua aia ordinara si Cable ii spune sa opreasca mizeria. Domnul PC-Deadpool il numeste rasist pe Cable si lasa frumusetea muzicii diverse cultural sa continue.
4. Domino. Mi s-a parut ca de la aparitia ei, a furat tot show-ul. Si nu in sensul bun. Marvel a renuntat sa ramana fidel personajelor din benzile desenate si implicit fanilor care le cumpara revistele. Domino era o tipa de un alb-palid cu parul negru si o pata neagra pe un ochi. Ei, ce sa vezi: acum e o tipa neagra cu parul maro si o pata alba pe ochi. Dupa aparitie ei, mi s-a parut ca Deadpool era cam in plus pe acolo. Aproape ca imi era mila de el. Devenise cam inutil. Nici nu il mai vedeam prin scenele de actiune. Doar atunci cand incasa pumni.
5. Echipa stransa de Deadpool. Numai barbati albi, un negru si Domino. Toti albii mor in niste scene groaznic de injositoare in cel mai urat mod posibil, mai putin negrul care e lovit de o masina. Ceva banal. Tipul cu mustata era in plus pe acolo, nu avea nicio putere. Cam asta e tendinta catre white males in mai toate filmele. Cei mai prosti sau cei mai nenorociti. Acum e ok sa faci misto de aceasta categorie si esti incurajat dar daca cumva te atingi de vreun stereotip care nu e barbat si alb atunci esti un rasist. As fi vrut sa vad acelasi tratament si pentru ceilalti indiferent de sex si culoare.
6. Faza cu picioarele de bebelus. Am vrut sa rad dar nu am putut. Ceva nu a mers. O jumatate de adult care atinge o jumatate de copil pe picioare. Hmmm... sugereaza ceva ce nici nu vreau sa imi imaginez. Iar CGI-ul era de tot cacatul.
7. Poantele. Fortate, grabite. Incercau prea mult sa impresioneze. Prea multe referinte la filme consacrate si prea mult fredonat din cacatul ala de Frozen by Disney. Pur si simplu se potrivea ca nuca in perete. Asta se intampla cand tii cont de sfatul unor dobitoci care nici macar nu reprezinta majoritatea fanilor acestui gen de filme.
8. X-Force. Pentru ca X-Men e prea misogin. Wtf is up with that shit?
Pacat. Mare pacat. Singurele faze la care am ras cu adevarat au fost cele dupa credite. In rest, o mare aiureala.
Publicul nu mai stie sa citeasca printre randuri, s-a invatat sa primeasca aceeasi mizerie reincalzita. Nu va place? Oricum tot aia primiti, pentru ca putem si pentru ca voi veti continua sa cumparati cacaturile noastre indiferent. Cam asta e politica. Iar audienta ce face? Mai nimic. Se duce acolo in speranta ca va avea parte de 2 ore de relaxare a mintii dupa ce a muncit ca un bou toata luna pentru un patron(sau multinationala) care nu e interesat decat de profit. Si ce primeste? Morala sociala despre cum nu existe suficienta "diversitate" in filme.
Aici mai sunt de mentionat si copiii care inghit pe paine astfel de lucruri fara a filtra informatia transmisa. Publicul tinta, usor impresionabil. Usor de manipulat si inoculat.
Acum voi nu va suparati pe mine si nu o luati personal. Pana la urma fiecare face cum crede el ca e mai bine. Asta e parerea mea personala si nu oblig pe nimeni sa inghita pe nemestecate ceea ce spun eu. Poate ca am dreptate, poate ca nu. Numai timpul ne va spune. Cert este ca busola morala a inceput sa indice Nord in loc de Sud si invers. Si acest lucru pare normal pentru unii. Oare ce s-ar intampla cu pamantul daca s-ar inversa polii? Dar mai bine hai sa vedem, pentru ca deja avem tehnologia sa facem acest lucru. De ce sa mai asteptam? Posted Image

Edited by FrankPrice, 24 May 2018 - 21:47.


#32
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 DaniJ90, on 24 mai 2018 - 20:48, said:


E primul film cu super-eroi gay, ca si cuplu...
'primul' dupa 2000, dupa 2010, dupa 2015?
Au mai fost filme.

#33
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

 MarianG, on 25 mai 2018 - 03:40, said:

'primul' dupa 2000, dupa 2010, dupa 2015?
Au mai fost filme.
https://www.express....e-Warhead-Yukio

#34
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

 DaniJ90, on 23 mai 2018 - 16:40, said:

E bun film, pacat ca e plin de rahaturi LGBT-iste...
De ce nu vă înfiinţaţi voi homofobii un studio de producţie cinematografică?

#35
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

 Mi_Rebelle, on 25 mai 2018 - 20:04, said:

De ce nu vă înfiinţaţi voi homofobii un studio de producţie cinematografică?
Eu nu am treaba cu ei atata timp cat nu imi sunt bagati pe gat cu forta si exact asta se intampla acum...

#36
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

 DaniJ90, on 26 mai 2018 - 23:08, said:

Eu nu am treaba cu ei atata timp cat nu imi sunt bagati pe gat cu forta si exact asta se intampla acum...
Nici producătorii n-au treabă cu preferinţele tale. Dacă te deranjează, evită filmul.

Exemplu personal: Black Panther, o prostie, nu vreau să mi se bage afrocentrisme pe gât, astfel nu m-am dus la film. Soluţia e simplă şi la îndemâna oricui... :console:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate