Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

Samsung Galaxy J7 (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#163
roschky

roschky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.09.2011
Am facut si eu update la nougat si imi place. se misca mai rapid. dar am o chestie care nu imi place cand apelez imi apare culoarea visiniu. la inceput nu era  dar parca s-a blocat pe culoarea asta. stie cieva cum scap de ea? sau cum o schimb? Am dat si resetare  si iar ramane visiniul asta.
Multumesc!

#164
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postroschky, on 13 noiembrie 2017 - 12:35, said:

Am facut si eu update la nougat si imi place. se misca mai rapid. dar am o chestie care nu imi place cand apelez imi apare culoarea visiniu. la inceput nu era  dar parca s-a blocat pe culoarea asta. stie cieva cum scap de ea? sau cum o schimb? Am dat si resetare  si iar ramane visiniul asta.
Multumesc!
Culoarea se schimba in functie de wallpaperu setat pe ecranu de deblocare. In functie de culoarea predominanta a wallpaper-ului se schimba si culoarea la imaginea de apelare.
Dar daca vrei sa-ti predomine o anumita culoare trebuie sa salvezi contactu in memoria telefonului iar apoi selectezi iconita cu camera foto si pui o poza cu o culoare preferata. Trebuie sa faci la toate contactele astfel incat sa ti ramana mereu culoarea preferata la apelare. Ori sa schimbi doar poza de la ecranu de deblocare si va ramane astfel la toate contactele fara sa le mai salvezi in memoria telefonului samd.

Edited by MembruAnonim, 13 November 2017 - 13:20.


#165
roschky

roschky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.09.2011

View PostAndrei-90, on 13 noiembrie 2017 - 13:05, said:

Culoarea se schimba in functie de wallpaperu setat pe ecranu de deblocare. In functie de culoarea predominanta a wallpaper-ului se schimba si culoarea la imaginea de apelare.
Dar daca vrei sa-ti predomine o anumita culoare trebuie sa salvezi contactu in memoria telefonului iar apoi selectezi iconita cu camera foto si pui o poza cu o culoare preferata. Trebuie sa faci la toate contactele astfel incat sa ti ramana mereu culoarea preferata la apelare. Ori sa schimbi doar poza de la ecranu de deblocare si va ramane astfel la toate contactele fara sa le mai salvezi in memoria telefonului samd.

Multumesc!

#166
gimivasile

gimivasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.08.2009
un firmware stock pt Romania este sau international ?ca nu gasesc .mm sau nougat. , telefonul il am de la telekom dar cred ca e liber de retea .
sau un backup  unde as putea gasi?

Edited by gimivasile, 13 November 2017 - 20:31.


#167
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stie cineva cum se poate dezactiva optiunea quick decline messages atunci cand esti sunat? Am cautat mai peste tot prin setari dar nu am gasit. Ori chiar nu au implementat optiunea asta.

#168
iulythierry

iulythierry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.08.2011
sa de-a dracii in el.dupa update la 7 bateria se incarca greu.aveti idee cum se face revenire la android 6?

#169
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postiulythierry, on 14 noiembrie 2017 - 15:10, said:

sa de-a dracii in el.dupa update la 7 bateria se incarca greu.aveti idee cum se face revenire la android 6?
Am observat si eu asta.. doar ca la mine dureaza cu 30-35 min mai mult fata de 6 si il incarc de la 20 pana la 90 %. Asa l am incarcat intotdeauna. Initial se incarca in 1h 30min iar acum dureaza 2h si 5 min. In cat timp se incarca la tine?

#170
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Buna seara. Vin cu urmatoarea problema : am un j7 model 2016, am o cartele telekom pe el dar nu vede 4g deloc. Nici in oras cand am fost la Germanos si am schimbat cartela nu-mi vedea 4G. Care ar putea fi problema?

#171
pardailan

pardailan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.02.2010

View Postblanaru_mihai, on 18 noiembrie 2017 - 19:35, said:

Buna seara. Vin cu urmatoarea problema : am un j7 model 2016, am o cartele telekom pe el dar nu vede 4g deloc. Nici in oras cand am fost la Germanos si am schimbat cartela nu-mi vedea 4G. Care ar putea fi problema?
da-i un factory setting. daca tot nu vede 4g ... la service.

#172
roschky

roschky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.09.2011
Salut. se poate scoate ceasul de pe ecranul de blocare?
Multumesc

#173
pardailan

pardailan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.02.2010
Volte, VoWifi ceva ..., pe J7 2016 la Digi? Stie cineva ceva?

#174
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Nu se stie nimic.
Am vazut o lista cu telefoanele ce este posibil sa primeasca Android 8 oreo si era in lista si telefonul nostru. Nimic confirmat inca de Samsung.

#175
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Cum pot activa VoLTE (Orange RO) pe J7 2016? Precizez ca telefonul nu e achizitionat de la operator, ci din Metro Romania.
Multumesc!

#176
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006
Buna
Am un j7 2017 blocat pe un cont gmail si nu il mai stim iar dupa reset imi cere sa ma loghez pe contul vechi ,nici cartele sim nu o ma am , Cum pot pune firmware ? Nu gasesc pe sammobile pt acest model sa il pun cu odin (J710FXXU3BQI7)  . Apreciez daca ma poate ajuta cineva pana luni sa nu il trimit in service. multumesc

#177
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Azi am primit un update, e destul de mare ~300mb.

#178
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Am instalat si eu acel update. Aduce ceva nou?

#179
pardailan

pardailan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.02.2010
Am senzatia ca imi tine bateria ceva mai mult. Oricum imi tinea f mult bateria, nici nu-mi mai dau seama ... :)
Altceva ... n-am observat nimic schimbat.

#180
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Actualizare de securitate probabil

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate