Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Program recuperare parola fisier office

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
Buna ziua! Va rog, daca stie cineva vreun program (free), sau un link de recuperare parola fisier excel. Am un fisier si am uitat parola. Am cautat pe net dar nu am gasit ceva care sa si mearga. Va multumesc!

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu exista gratis, nu sta nimeni cu server de 1000+ euro online ca sa-ti sparga tie gratis parola pt excelul in care ai consumul la apa.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Plus ca asta cu "recuperarea parolelor" e cu dus si intors.
Poate fi fisierul tau si atunci ai fi indreptatit sa aflii, dar acelasi soft poate fi folosit si de cineva rau intentionat. Asa ca sanse mici sa primesti un raspuns pe forum.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Daca ai pus o parola "strong" din vreo 20 caractere alfanumerice la deschidere, doar prin brute force pe un PC puternic vei reusi (saptamani, luni sau chiar ani pot trece).
In trecut am rulat un program 3 saptamani non stop pt o parola din 10 litere.

https://howsecureismypassword.net/

Edited by dorin_2k, 14 April 2016 - 12:57.


#5
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
Va multumesc pentru raspunsuri! Parolele sunt pe un fisier access si unul excel 2007. O sa mai caut. O zi buna tuturor!

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
OFFTOPIC: :)
Anaaremere123 * 15
It would take a computer about
169,140,725 NONAGINTILLION YEARS
to crack your password


Anaaremere123 * 16
It would take a computer
FOREVER
to crack your password


Erau, parca, si programe la care puteai pune caractere fixe, astfel incat sa nu caute ca nebunu ani intregi.
Cat de valoroasa e informatia din document astfel incat sa merite ca un calculator sa mearga non stop o perioada? Mai punem problema cu picatul de curent sau cu bulitul calculatorului respectiv.

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Ar exista rainbow tables, procesare pe baza de CUDA, dar cred ca deja e SF pentru initiator. Cat de important este respectivul document?

Edited by Ann0nyym0us, 14 April 2016 - 13:58.


#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 vasileraz, on 14 aprilie 2016 - 11:59, said:

Buna ziua! Va rog, daca stie cineva vreun program (free), sau un link de recuperare parola fisier excel. Am un fisier si am uitat parola. Am cautat pe net dar nu am gasit ceva care sa si mearga. Va multumesc!

       In primul rand, nu trebuia sa uiti parola.
       Programul cu pricina poti sa ti-l faci si singur. Exista programe de automatizare. Problema e ca o sa dureze la infinit. Pana afli parola intri la andropauza.
    Daca totusi tu esti cel care a pus parola cu pricina, poti sa folosesti un dictionar de parole.
     Altfel, in alfabet sunt vreo 54 de litere, 10 cifre. Te las pe tine sa calculezi cate combinatii sunt posibile pentru o parola de 8-10 caractere.




#9
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
Buna !  Am gasit aceasta adresa, http://www.freewordexcelpassword.com/ sa vad ce pot face. Va salut!

#10
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007
Advanced Office Password recovery

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 vasileraz, on 15 aprilie 2016 - 14:28, said:

Buna !  Am gasit aceasta adresa, http://www.freewordexcelpassword.com/ sa vad ce pot face. Va salut!

Cu Celeronul tau de acasa, sigur ai sa reusesti sa afli parola in vreo 5-10 ani.

#12
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009
[ http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2012/12/radeon_city.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru spart parole se folosesc GPU...si nu CPU, iar sint unii care pun si 25 GPU intr-un PC

http://blog.elcomsof...-cracking-tool/

O parola de 8 charactere se sparge in mai putin de o ora!

Edited by matheszabi, 12 September 2016 - 18:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate