Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Crearea unui Footer - HTML si CSS Tutorial intermediar

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DONROB3R7

DONROB3R7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2016
Salut,numele meu este Robert .
Am realizat un mic tutorial despre  cum sa creezi  un  
footer in HTML5/CSS3 , poate ajuta pe cineva multumesc .


Crearea unui Footer - HTML si CSS Tutorial intermediar

link youtube .

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Salut, foarte frumos. Din pacate aici o sa ti se spuna ca e de cacat ca stiam si noi si ca lasa-ne bă. Cred ca e mai indicat sa gasesti un site de tutoriale...

#3
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostdreaQ, on 13 aprilie 2016 - 15:09, said:

Salut, foarte frumos. Din pacate aici o sa ti se spuna ca e de cacat ca stiam si noi si ca lasa-ne bă. Cred ca e mai indicat sa gasesti un site de tutoriale...
Eu o sa spun acceptabil, nici intr-un caz "foarte frumos". Nu vad prin ce e deosebit, sint perioade mari de tacere in care nu explici nimic, si stilul de a vorbi nu tine audienta engaged, nu e pt oricine a face tutoriale.
Nu mi-a placut nici indentarea ulterioara... de ce nu de la inceput?
Ai fi putut incepe prin a prezenta videoul anterior (hint, hint: autopromo) si ce s-a invatat in el, legi actualul video de el cumva, apoi la sfarsit recapitulezi ce am invatat in videoul respectiv, si spui ce vom invata in urmatorul...

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
sunt o gramada de tutoriale pe net, dar spor la treaba

#5
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postmaxtron_69, on 13 aprilie 2016 - 16:46, said:

Eu o sa spun acceptabil, nici intr-un caz "foarte frumos". Nu vad prin ce e deosebit, sint perioade mari de tacere in care nu explici nimic, si stilul de a vorbi nu tine audienta engaged, nu e pt oricine a face tutoriale.
Nu mi-a placut nici indentarea ulterioara... de ce nu de la inceput?
Ai fi putut incepe prin a prezenta videoul anterior (hint, hint: autopromo) si ce s-a invatat in el, legi actualul video de el cumva, apoi la sfarsit recapitulezi ce am invatat in videoul respectiv, si spui ce vom invata in urmatorul...

Foarte frumos gestul, initiativa cum vrei sa-i spui. Nu vorbim depre tehnica sau bun-gust. Imi place ca in Romania daca nu faci nimic esti ok. Daca incerci sa faci orice ti se da in cap....ia uite-l p'asta... Posted Image

Edited by dreaQ, 14 April 2016 - 08:52.


#6
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostdreaQ, on 14 aprilie 2016 - 08:51, said:

Foarte frumos gestul, initiativa cum vrei sa-i spui. Nu vorbim depre tehnica sau bun-gust. Imi place ca in Romania daca nu faci nimic esti ok. Daca incerci sa faci orice ti se da in cap....ia uite-l p'asta... Posted Image
P'asta... deci tu esti multumit cu orice, numai sa fie facut ceva? Vestitul "lasa ba ca merge asa" romanesc?
Facem autostrazi si drumuri, extrem de proaste si care nu se incadreaza in normele europene pt a fi numite autostrazi, dar sa multumim si sa taiem panglici.

De ce nu vorbim despre tehnica ? E un tutotial care se vrea despre tehnica.

Nu stiu ce vrei sa zici cu "bun-gust". Insa nu stiu de ce hotarasti tu despre ce anume vorbim...

Vad ca ai si o atitudine pro cenzura. Si nu iti plac criticile... omul invata din critici. Daca tu vrei sa ridici osanale si atat, e problema ta, dar vad ca nu ai facut nici asta, doar te-ai apucat sa ma cenzurezi pe mine... :)

Dintre mine si tine, eu l-am ajutat cu siguranta mai mult.

#7
DONROB3R7

DONROB3R7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2016
Salut,am aruncat o privire prin mesajele primit si am
realizat un nou tutorial cred ca de data asta este mai bine :)
Multumesc pentru sfaturi( Maxtron_69,DreaQ,Cristirg) .


Curs Html Pentru Incepatori -01-Introducere

link youtube .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate