Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Tesla Model S facelift

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1052 replies to this topic

#757
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View Postro_explorer, on 18 iunie 2018 - 10:51, said:

Va tot cacati pe voi aici cu autobuzele electrice. Cati dinte voi, iubitorii de diesel, mergeti zinlic cu autobuzul la munca? ... Hai sa vad ... ala eu. ala eu ? .... Nu? Nici unul ... ca sa vezi.

Blondule, vezi ca e cam nasol cand incepi sa pui intrebari si sa raspunzi singur. :))))

Eu in Romania m-as duce cu busul zilnic, dar prin grija autoritatilor, nu prea pot. Pentru ca autobusele sunt pline ochi, trebuie sa te inghesui, consumul de sapun e pe modul "economy" deci, intr-un cuvant, conditiile de calatorie sunt inumane. Daca ar fi curat si decent, daca ar avea frecventa mare transp. in comun, NICIODATA nu as merge cu masina in centru. Nu sunt masochist.

#758
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View Postunbrutus, on 18 iunie 2018 - 11:56, said:


ti-am mai zis, incearca sa aduci si ceva argumente in discutie. Daca nu esti capabil, nu te baga in discutie.
A repeta acelasi lucru fara argumente, ca o placa stricata, nu aduce nimic in discutie.
Faptul ca tie TI SE PARE ca detii adevarul absolut te face se pare sa te enervezi pe cei care iti spun ca te inseli, si de aici postarile tale inutile.
Incearca sa postezi cu calm argumente. Oricum aici e offtopic discutia pe care o tot duci tu. Insa deja ai primit suficiente argumente si dovezi ca nu ai dreptate.


Nu am adus argumente fiindca mi s-a parut ca afirmatiile mele despre cat de periculoase sunt guvernele scapate de sub control sunt mai mult decat evidente.

Acum, daca tu compari criza din 2009 (despre care e de dezbatut oricum cine a produs-o si cine a accentuat-o) cu sute de milioane de morti (literal) produse in mod direct de guverne (multe dintre ele din tari avansate si civilizate, vezi Germania si URSS, partial China) secolul trecut inseamna ca ai o scara de valori cel putin ciudata.

In fine, eu ma opresc aici.

#759
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
În caz că ați uitat care e subiectul.


Attached File  Tesla-model-s-retail-dealership-boutique-store.jpg   235.31K   10 downloads

#760
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
O problema cu bateriile dupa cele 2 accidente. Se arata clar in articol cum una sa reaprins, iar alta a fumegat inca mult timp.
Ce inseamna sa dai f.usor masini care accelereaza f.puternic.

https://www.google.c...rwards.amp.html

"According to the report, firefighters were initially able to extinguish the blaze, but the battery reignited as removal crews were loading it onto a truck and it needed to be put out again. It started burning a third time when it reached the storage yard, requiring fire crews to be called to the location to extinguish it.

The recurring fires are similar to what happened after another fatal Tesla crash in Mountain View, Calif., in March, when the battery pack of a Tesla Model X was seen smoking hours after the accident in a storage lot and again caught fire there five days later.

Tesla has not yet commented on the Fort Lauderdale NTSB report. CEO Elon Musk called Reilly’s family after the accident, which the company said “has been a close friend of Tesla for many years."

Ca de obicei tesla nu stie ce sa comenteze.
Oare cat e de poluant fumul produs de compusii chimici din baterii?

Edited by Torquemada-666, 27 June 2018 - 08:25.


#761
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
La fel de poluant ca cel din rafinăriile de petrol? 😁

#762
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Astea se vor verzi, adica 0. Se vor .....

#763
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Si tu ce te vrei? #troll

#764
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Torque, dar oare tu când mori și putrezești în pământ, ce gaze emani? Or fi toxice? Ma întreb...

#765
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Aia mergeau cu aproape 180km/h intr-o zona cu limitare de 50km/h... A lovit parapetul cu peste 140km/h. Nu stiu ce ar mai fi de discutat.

Paul Walker a lovit cu o viteza mai mica, masina tot asa, a luat foc.

https://www.bbc.com/...canada-25224762

#766
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postfigo1988, on 27 iunie 2018 - 12:05, said:

Aia mergeau cu aproape 180km/h intr-o zona cu limitare de 50km/h... A lovit parapetul cu peste 140km/h. Nu stiu ce ar mai fi de discutat.

Paul Walker a lovit cu o viteza mai mica, masina tot asa, a luat foc.

https://www.bbc.com/...canada-25224762

Pai Tesla stie doar acceleratie de 1s prezentata pe cap de afis. Da publicului sute de cai, ca asta e ecologia adevarata.
La asa prezentare, asta culege. Oare bateriile aunt asa periculoase si dupa accident? E grav.

#767
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Cine a zis ca Tesla face ecologie? Tot trolii au spus-o si bat apa in piuă ca de fapt polueaza si ea... misiunea Tesla este accelerarea adoptiei mașinilor electrice, ceea ce reuseste cu brio.

#768
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Pai atunci dupa tine, la ce sunt bune masinile electrice fate de celelalte? Ce beneficii au?
Nu zi de cuplu, ca a trait omenirea si fara cuplul unei electrice si va trai si de acum inaite daca va fi nevoie.

Cu reducerea poluarii o dadeau ecologistii de cabaret. Acum nu mai este? E gata?

Oricum nu stiu ce asteptari poti avea de la o masina produsa la cort.

Edited by Torquemada-666, 27 June 2018 - 13:07.


#769
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Masinile electrice reduc poluarea, e un lucru stiut, dar numai pe aici se trezeste cate un frustrat sa conteste asta si sa afirme ca sunt degeaba, ca nu au poluare zero.
Alte chestii interesante pe care le fac masinile electrice sunt reducerea dependenței de mafia petrolului si un TCO mai redus pentru clienti.

#770
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostTorquemada-666, on 27 iunie 2018 - 13:04, said:

Pai atunci dupa tine, la ce sunt bune masinile electrice fate de celelalte? Ce beneficii au?

Sunt mai ieftin de operat decat alternativele. Cat consuma un 340i si cat consuma un Model 3? Ca bani ma refer.

#771
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
Masinile electrice reduc poluarea...dar ne ard buzunarele :)
Tesla S arata dragut, am vazut una prin Bucuresti. Dar inca este prea scumpa pentru noi muritorii. Performantele sunt remarcabile, e plin youtube de filme cu liniute. Dar dupa ceva metri parcursi se taie. O sa se rezolve si asta sigur. Intotdeauna este un inceput. La toate

#772
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Cam grava situatia. Bateria sa reaprins, iar pompierii trebuie sa consume cantitati de spuma colosale, ca sa stinga o masinuță.

https://www.greencar...ash-ntsb-report


https://www.google.c...-florida-crash/

Edited by Torquemada-666, 28 June 2018 - 07:20.


#773
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View Postcipi_v, on 27 iunie 2018 - 13:45, said:

Performantele sunt remarcabile, e plin youtube de filme cu liniute. Dar dupa ceva metri parcursi se taie. O sa se rezolve si asta sigur. Intotdeauna este un inceput. La toate

Asa e, intotdeauna un inceput. In cazul unor găselnițe, chiar si un sfarsit rapid. Posted Image

#774
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Azi am prins una din urmă.
M-am trezit cam tărziu să filmez, asta e.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B4wwFI7ncoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate