Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

cancer stomac

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
pavelionela

pavelionela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.04.2016
Tatal meu, in varsta de 65 de ani, a fost operat de cancer de colon in vara lui 2014, au fost gasiti polipi si o tumoare pe colon. Dupa operatie timp de 6 luni a urmat tratament de chimioterapie cu capacetabina. Acest tratament nu i-a fost de ajutor. A acuzat dureri in zona abdominala, fiind operat s-a descoperit stomacul invadat. A fost necesara micsorarea stomacului si taierea unei parti din intestin. A avut timp de 3 luni anus contra naturii. In decembrie 2015 a suferit cea de a 3 a operatie, a fost prins intestinul subtire, astfel scapand de anusul impotriva naturii. La nici 2 luni de la operatie se simte balonat, intestinele ii bolborosesc, acuza dureri, nu poate sa doarma decat pe spate. Este crunt, suferinta lui este cumplita pentru noi cei din familie…Tot in vara lui 2015, intamplator am descoperit boala Paget, acuzand dureri de spate. Dureri pe care le are si in prezent. Fosfataza era 4000 in iunie 2015, iar dupa perfuzie cu Aclasta, fosfataza in decembrie 2015 era 200. Dupa rezultatul unui RMN facut in luna februarie 2016 in zona abdominala am descoperit o tumora pe peritoneu de 6 cm si metastaze osoase T1 si T2.  
A slabit foarte mult si pe zi ce trece slabeste mai mult. Are in prezent pana in 50 kg...om care avea peste 70 de kg la o inaltime de 1.80.
Am incercat diverse tratamente naturiste, pana acum s-a simtit rau, nu i-au priit. Il frigeau, am incercat tincturi, clar nu sunt pentru el, pentru o problema de stoma, pastile de orice tip (astragalus, agaricus, etc) le-am luat, nu am facut decat rau, pentru ca fiind o boala de stomac nu poti sa iei un pumn de pastile. Digestia lui este foarte grea. Varsa verde, are scaun, desi saracul timp de 20 de zile nu a avut. Medicul naturist de acum, imi spune ca sunt toxinele si ca starile lui de acum sunt urmele chimioterapiei. Ca voma vedre, arsurile sunt cauzate de chimio. Desi el chimio a facut in urma cu 2 ani. E posibil?
As vrea sa stiu daca cineva care a avut cancer la stomac s-a vindecat?! Problema lui este stomacul, acea tumora de pe peritoneu ii apasa pe stomac si intestinul subtire. Ce tartamente naturiste exista?

[email protected]
0742 642 849
multumesc! sanatate multa!

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 09:18, said:

As vrea sa stiu daca cineva care a avut cancer la stomac s-a vindecat?!
Ce tartamente naturiste exista?
Cancer metastazat :(
Nu vreau sa fiu dur, insa nu are rost sa va faceti iluzii...

#3
pavelionela

pavelionela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.04.2016
am auzit de persoane care au fost in metastaza..cand medicii i-au trimis acasa, aveau culoare verde a pielii daca ma intelegeti si s-au vindecat. insa, au avut la colon, plaman etc. deci, ceva ma face sa cred ca exista si nu imi pierd speranta. da, sunt constienta in ce stadiu este, insa speranta moare ultima si tind sa cred ca exista pe lumea asta persoane care totusi s-au vindecat. aceasta boala este pe pamant de zeci de ani. lasand medicina asta de 2 lei care iti recomnada o operatie si o chimiterapie care te baga in pamant mai repede.
are organismul puternic, in ciuda durerilor, el lupta. a avut zile cand manca 2 lingurite/zi. acum, Slava Domnului, mananca si 1 2 boluri de mancare. nu stiu daca a auzit cineva de terapia cu oxigen lichid. asta facem in prezent si noni esentiale (sirop, dar nu cel uzual din plafar care are o tona de zahar si/sau alte fructe). suntem datori sa incercam ORICE.

Edited by pavelionela, 12 April 2016 - 09:34.


#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Da pe google Dr. Calin Marginean si suna-l.

#5
pavelionela

pavelionela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.04.2016
s-a vindecat cineva la Dr. Calin Marginean de cancer de stomac? cunoasteti dvs? tare mult as vrea sa discut cu o persoana vindecata de cancer de stomac.

#6
vermicultor

vermicultor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 28.03.2016
Ionela, studiaza totul relationat cu acest aliment ! ... foloseste Google Chrome, iti traduce instant !
eu consum asa ceva de 10-12 ani, in doze mici ! ... normal se foloseste preventiv, dar se pare ca are in compozitie anumiti antioxidanti si proteine complexe care pot lupta cu celulele canceroase ! ... dar inainte de toate, trebe sa fi realista, tatal tau are metastaza ! ... este oarecum tarziu ! ... imi pare rau !
L.E. deoarece sunt sunt constient ca exista o suprapopulare a planetei, sunt constient de agricultura industriala, de profitul care primeaza securitatii alimentare,  de yo unu' sunt convins ca marea majoritate dintre noi vom muri de cancer !

Edited by vermicultor, 12 April 2016 - 10:20.


#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007
Oricum nu rezulta clar daca e vorba de cancer primar gastric (si nici de care tip: adenocarcinom, limfom etc) sau daca e vorba de o metastazare a cancerului initial de colon. Inclin sa cred ca e vorba de a doua varianta.

Edited by Karhu, 12 April 2016 - 10:11.


#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ionelo , toti am pierdut pe cate cineva drag din cauza cancerului . Asta este ...a fost descoperit tarziu. Daca nu pleca din colon , cu operatie , radioterapie , modificare a modului de hranire ...poate o mai ducea. Asa , nu are nici o sansa. Sorry ...pregatiti-va pentru ce va urma . Nu o sa fie placut .

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 09:36, said:

s-a vindecat cineva la Dr. Calin Marginean de cancer de stomac? cunoasteti dvs? tare mult as vrea sa discut cu o persoana vindecata de cancer de stomac.
Are pe siteul lui niste inregistrari pe care esti invitata sa le urmaresti, el zice ca a avut rezultate bune cu cancerul dar o sa-ti ceara analize si detalii mai intai ca sa vada daca mai exista vreo sansa. Deci bolnavul trebuie sa indeplineasca niste conditii, nu-l poti lua de pe patul de moarte sa-l mai vindeci. Ai ceva de pierdut daca il suni sau ii trimiti un email?

#10
pavelionela

pavelionela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.04.2016
Mi-au explicat medici ca au gresit cand au operat. culmea in cancer nu trebuie sa operezi. absurd totusi nu? marea medicina care se bate cap in cap. sunt perfect constienta ce va urma, si el si eu si familia. dar, chiar si asa, ma repet, incer ORICE. nu vreau sa am regrete mai tarziu. sunt datoare sa incerc orice pentru a il salva.
cancerul in contact cu aerul se multiplica. deci cand a facut prima operatie in 2014 la colon, nu trebuia sa o faca. si acum il aud pe medic, ce bine ca ati venit din timp (stadiul 1) este ca si vindecat. trebuie sa faceti chimio pentru a nu recidiva. gresit...dupa 6 luni (timp in care NICI un RMN, CT, ecograf, endoscopie, colonscopie) nu a descoperit o tumora de marimea unei VERZE care localizata pe stomac, atentie nu in interior. acum, zonele operate sunt PERFCT curate, stomacul colonul. la RMN facut in februarie 2016.

multumesc. sigur ca nu am. vroiam doar sa stiu rezultatele lui. daca stiti dvs concret (exemplu cu un nume, nr de telefon al unui pacient vindecat).

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,548
  • Înscris: 07.02.2003

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 09:33, said:

am auzit de persoane care au fost in metastaza..cand medicii i-au trimis acasa, aveau culoare verde a pielii daca ma intelegeti si s-au vindecat.
N-am auzit de asemenea cazuri.

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 10:26, said:

Mi-au explicat medici ca au gresit cand au operat. culmea in cancer nu trebuie sa operezi. absurd totusi nu?
..//..//..
cancerul in contact cu aerul se multiplica. deci cand a facut prima operatie in 2014 la colon, nu trebuia sa o faca.
Se multiplica oricum, daca nu se opera oricum tot acolo ajungea.

#12
pavelionela

pavelionela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.04.2016
am intalnit eu o astfel de persoana, care traieste si acum. s-a vindecat de 7 ani de zile de cancer la plaman si colon. tratamnet cu tincturi. cu acelasi tratamnet s-a vindecat o persoana de 18 ani de zile de cancer la rinichi si plamani. dar...nu am gasit de stomac

#13
vermicultor

vermicultor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 28.03.2016
probabil ca niciunul din acestia nu a fost in metastaza ! ...

#14
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 10:26, said:

culmea in cancer nu trebuie sa operezi.
Asta e o ineptie care nu ar avea ce cauta pe aria de medicina :nonobad:

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 10:29, said:

tratamnet cu tincturi.
Smecherii pt jupuit banii de pe creduli...

#15
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Si tratamentul cu chimio ce rezultate mărețe a avut? Înainte de toate, trebuie sa ai credință că poți sa treci peste acest hop în viață.

#16
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

 pavelionela, on 12 aprilie 2016 - 10:26, said:

Mi-au explicat medici ca au gresit cand au operat. culmea in cancer nu trebuie sa operezi. absurd totusi nu? marea medicina care se bate cap in cap. sunt perfect constienta ce va urma, si el si eu si familia. dar, chiar si asa, ma repet, incer ORICE. nu vreau sa am regrete mai tarziu. sunt datoare sa incerc orice pentru a il salva.
cancerul in contact cu aerul se multiplica. deci cand a facut prima operatie in 2014 la colon, nu trebuia sa o faca. si acum il aud pe medic, ce bine ca ati venit din timp (stadiul 1) este ca si vindecat. trebuie sa faceti chimio pentru a nu recidiva. gresit...dupa 6 luni (timp in care NICI un RMN, CT, ecograf, endoscopie, colonscopie) nu a descoperit o tumora de marimea unei VERZE care localizata pe stomac, atentie nu in interior. acum, zonele operate sunt PERFCT curate, stomacul colonul. la RMN facut in februarie 2016.

multumesc. sigur ca nu am. vroiam doar sa stiu rezultatele lui. daca stiti dvs concret (exemplu cu un nume, nr de telefon al unui pacient vindecat).
Poate vrei sa spui ca celulele canceroase care duc lipsa de oxigen se multiplica . In prezenta oxigenului cancerul dispare , la fel este important PH sa fie alcalin . Eu de 2 ani gasesc pe net tratamente de la vitamina C si B17 pana la terapia Gerson ( se face si in Ungaria) la uleiul terapeutic de canabis ( nu ulei de canabis , ala e altceva ) , este in farmacii legal din 2013 dar pret cam piperat . Majoritatea terapiilor naturiste nu au ca tinta un anumit tip de cancer ci se auda ca au succes in mai multe si chiar in metastaze .
   Am multe surse de astfel de terapii , nu stii care poate fi mai eficient in cazul tau , poti doar sa studiezi si sa alegi singura . Eu am facut doar chimioterapie cu oarecare succes pt ca alta solutie nu am . Am incercat cu doctorii alte variante dar nu m-au luat in serios si singur nu am cum sa le pun in practica .
   Daca vrei iti dau cateva surse .

#17
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
Bai, cum puteti sa fiti asa de duri? Posted Image
Voi cum va-ti simti sa va zica cineva ca una dintre cele mai dragi persoane nu va mai trai mult...?


Nu de alta dar si mie mi-a murit tatal de cancer... si cand am aflat ca are metastaza parca mi-a dat cineva cu o piatra in cap.. slabisem in 5 zile vreo 10 kg.

#18
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015

 DraculescuDraculescu, on 12 aprilie 2016 - 11:10, said:

Bai, cum puteti sa fiti asa de duri? Posted Image
Duri ?
Anumite forme de cancer inplica dureri . Durerei atat de mari incat legislatia permite administrarea de droguri mult mai tari decat morfina .
Stii cum doare sufletul familiei unui asemenea bolnav , daca situatia materiala nu permite procurarea medicamentelor respective ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate