Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Limitare abonamente nelimitat (Red) la 500 min nationale

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#379
tony1976

tony1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.05.2013
Despre  limita  celor  500 de minute  e vorba la Red 10 fara telefon care mi s-a oferit la retentie. La portare se poate sa nu fie limitarea.  
Eu la portare in Vodafone am avut alte clauze la folosirea in mod fraudulos a retelei: 5000 de minute + totalul convorbirilor in alte retele sa fie < 60%.

Aici e vorba ca mint oamenii in fata, defapt au fost amendati de ANPC dar ce folos.

Cam asta e tratamentul oferit clientilor existenti. Mie mi-au zis  direct ca portarile trebuie sa fie mai agresive,
Ii inteleg si pe cei de la vodafone: sunt angajati si ei si probabil au target  nr de portari nu  pastrarea clientilor.

#380
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Si la portare se aplica aceleas limitari.

#381
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Salut

Pana la urma a fost cineva limitat?
Ma intereseaza ca as vrea sa portez un numar
Va multumesc

#382
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
N-am auzit sa dea relama ca ar fi blocat pe cineva. Probabil cei care vorbesc mult, primesc indeajuns de multe telefoane sa nu intre sub incidenta plafonarii. Cel putin asa e la mine. Am o diferenta de 2-300 de minute intre receptionate si initiate (in alta retea vorbind). La ultima factura (dea din februarie) aveam vreo 600 minute date, si vreo 300 si ceva primite. Probabil majoritatea sunt pe acolo.

Dar merita sa mai iei nelimitat? Eu unul as opta pentru un abonament cu maxim 1.000 de minute (in retea n-are sens discutia, toti ofera nelimitat) si sa am traficul de date ceva mai mare. Depinde ce nevoi ai.

#383
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View PostPololica, on 27 martie 2017 - 11:20, said:

N-am auzit sa dea relama ca ar fi blocat pe cineva. Probabil cei care vorbesc mult, primesc indeajuns de multe telefoane sa nu intre sub incidenta plafonarii. Cel putin asa e la mine. Am o diferenta de 2-300 de minute intre receptionate si initiate (in alta retea vorbind). La ultima factura (dea din februarie) aveam vreo 600 minute date, si vreo 300 si ceva primite. Probabil majoritatea sunt pe acolo.

Dar merita sa mai iei nelimitat? Eu unul as opta pentru un abonament cu maxim 1.000 de minute (in retea n-are sens discutia, toti ofera nelimitat) si sa am traficul de date ceva mai mare. Depinde ce nevoi ai.
Sa stii ca bine zici o sa ma gandesc si la ce ai sugerat in postare mi ar fi suficiente vro 1500 min  nationale
Multumesc de sfat o zi frumoasa sa ai !!!!

#384
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pai vezi ca au 2 abonamente de genul asta CVT 6 (la 8€ tva inclus) si CVT 8 (la 10€) cu 1.500, reapectiv 2.500 unitati nationale (minute, sms, MB). La astea se adaugă, separat, 2.000 sau 4.000 MB de internet. Sunt struto-camila: atât abonament (contract pe 1-2 ani, fidelizare cu puncte, reducere la telefon), dar si cartela (nu faci cost suplimentar dupa ce termini unitatile nationale ai nici nu poti suna la servicii cu supra taxa fără sa reincarci cu credit). Acum daca se oferă la fidelizare sau nu abonamentele astea nu stiu. Dar sa le ai in vedere.

#385
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
Termenii generali sunt aceeasi? Inca e de actualitate clauza idioata cu 500 minute?

#386
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Se pare ca da. Totusi, vorbim de abonamente destinate persoanelor fizice, nu juridice. Nu ca tin cu ursul din padure, dar daca traiesti din vorbitul la telefon (ai afacere), iti iei abonament business. "Nelimitatul" e pentru cei care le place cuvantul. Iti garantez ca, daca ai avea 5-6.000 minute/sms-uri, nu cred ca le-ai depasi. Nici in firma la mine nu se consuma mai mult de 6.000 minute (si alea la gradamada, si suntem vreo 70 de persoane).

#387
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View PostPololica, on 18 aprilie 2017 - 08:54, said:

Se pare ca da. Totusi, vorbim de abonamente destinate persoanelor fizice, nu juridice. Nu ca tin cu ursul din padure, dar daca traiesti din vorbitul la telefon (ai afacere), iti iei abonament business. "Nelimitatul" e pentru cei care le place cuvantul. Iti garantez ca, daca ai avea 5-6.000 minute/sms-uri, nu cred ca le-ai depasi. Nici in firma la mine nu se consuma mai mult de 6.000 minute (si alea la gradamada, si suntem vreo 70 de persoane).
Eu am firma și totuși sunt pe prepay

#388
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Topicul are "Dedicatie speciala" pentru abonamentele Red PF. Conditiile pentru cartela sunt astea, scrie ceva pe la art 11 legat de utilizarea rezonabila.

#389
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,353
  • Înscris: 03.04.2004
Tind sa cred ca la o optiune pe Prepay de genu' 2000 ce vrei nu cred ca te limiteaza nimeni avand in vedere ca ai un numar limitat (2000 de minute nationale sa zicem, daca nu folosesti sms sau net deloc) de unitati pt a vb, ar fi prea de tot.
Sorry de off-topic.

#390
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Si la abonamentele cu limitari (cele vechi Easy sau Smart, cat si cele noi CVT6 sau 8) nu (cred ca) intra in incidenta asta, intrucat nu sunt nelimitate (dupa ce vorbesti resursele, ori incarci/platesti consumul, ori se inchide robinetul la retele nationale). Cel putin asa e la mama soacra. Am luat un abonament CVT 6 si, la terminarea unitatilor, nu a mai putut apela in afara retelei.

#391
za-uan

za-uan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 16.02.2016
Si deci la un Red 14 sa zicem, din minutele alea "nelimitate"" cate minute pot sa initiez fara sa primesc pana imi taie, ce vor ei ?.

#392
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In principiu 500, dar depinde. Daca e ocazionala depasirea (adica doar o luna, doua), nu cred ca te taie. Sincer vorbind, chiar nu primesti apeluri din alte retele?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate