Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Limitare abonamente nelimitat (Red) la 500 min nationale

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#37
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
@Vodafone...tot din TCG-ul vostru :

"13.1 Vodafone îşi rezervă dreptul de a modifica unilateral clauzele contractuale, inclusiv taxele şi
tarifele pentru orice serviciu oferit, în situaţiile care depind de tendintele pieţei, dezvoltări tehnologice,
schimbări ale parteneriatelor cu terţii sau de situaţii cu potential risc financiar ori alte situații similare
care conduc la un dezechilibru economic între părți. Astfel de modificări se vor realiza cu informarea
Clientului, cu cel puţin 30 de zile înainte de operarea modificării, conform legislației specifice
comunicațiilor electronice."

Sursa : https://www.vodafone...set/v185328.pdf

Avand in vedere ca nu am fost informat cu 30 de zile inainte despre aceasta modificare considera ca cele 3 abonamente vor fi reziliate via ANPC.

#38
xevion_2008

xevion_2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.02.2008

View Postdanutz1, on 10 aprilie 2016 - 16:19, said:

Nu va ingrijorati, intotdeauna exista o solutie.
Tocmai s-a terminat campania Vorbesti, net si telefon primesti dar incepe una noua:
Esti sunat, poti sa suni.

Astfel intra in actiune DON-urile si ofertele cu minute nelimitate de la ceilalti.
Sa vezi atunci cum incep abonatii Vodafone cu RED-uri de zeci de euro sa se roage de prietenii din alte retele sa-i apeleze ca sa poate suna si ei.

Vino in cea mai tare retea, umilinta mai mare ca asta nici ca exista.


Tare asta ! =))))

#39
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Incepe Campania inainte de Paste.
Vorbesti, Minute Naţionale de la Vodafone Primeşti.

•Utilizatorii Vodafone primesc gratuit 1 minut national pentru fiecare minut primit din alte retele naţionale.
•Utilizatorii altor reţele de telefonie mobilă primesc gratuit 1 minut naţional pentru orice apel efectuat către un număr din reţeaua Vodafone România pe numărul asociat.

“Este un moment revoluţionar pentru piaţă de telecomunicatii: Vodafone oferă tuturor utilizatorilor Vodafone din România, gratuit, posibilitatea de a valorifica timpul petrecut vorbind la telefon prin acumularea de minute naţionale atunci când sunt apelaţi din alte reţele naţionale în limita a 10.000 minute nationale / lună.
Spre exemplu, orice utilizator Vodafone care este apelat de către un prieten din altă reţea va primi gratuit 1 minut national / minutul primit, la fel cum orice utilizator care apelează, din altă reţea, un număr din reţeaua Vodafone va primi şi el tot 1 minut national / minutul efectuat pe numărul asociat”

Edited by vubiv, 10 April 2016 - 16:36.


#40
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004

View PostVodafone, on 10 aprilie 2016 - 15:02, said:

Salutare!

Informatia oferita de catre tine este incompleta. Voi copia mai jos detaliile, asa cum sunt mentionate in Termenii si conditiile generale.
......
Se aplica doar pentru contractele incheiate dupa data aceasta.
Esti sigur nu mai cred nimic cand este vorba de voi.
Totusi intreaba un superior chiar 2 sau mai sigur 3 si astept confirmare ca se aplica doar pentru abonamentele incheiate dupa data de 7 sprilie 2016.

#41
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
in noile conditii un abonament "nelimitat" nu merita mai mult de 3-4 euro

Edited by abit, 10 April 2016 - 16:40.


#42
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Va veni cu rectificare ca a gresit si se aplica tuturor contractelor.

#43
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postvubiv, on 10 aprilie 2016 - 16:34, said:

Incepe Campania inainte de Paste.
Vorbesti, Minute Naționale de la Vodafone Primești.

•Utilizatorii Vodafone primesc gratuit 1 minut national pentru fiecare minut primit din alte retele naționale.
•Utilizatorii altor rețele de telefonie mobilă primesc gratuit 1 minut național pentru orice apel efectuat către un număr din rețeaua Vodafone România pe numărul asociat.

“Este un moment revoluționar pentru piață de telecomunicatii: Vodafone oferă tuturor utilizatorilor Vodafone din România, gratuit, posibilitatea de a valorifica timpul petrecut vorbind la telefon prin acumularea de minute naționale atunci când sunt apelați din alte rețele naționale în limita a 10.000 minute nationale / lună.
Spre exemplu, orice utilizator Vodafone care este apelat de către un prieten din altă rețea va primi gratuit 1 minut national / minutul primit, la fel cum orice utilizator care apelează, din altă rețea, un număr din rețeaua Vodafone va primi și el tot 1 minut national / minutul efectuat pe numărul asociat”
Cum?

Trimis de pe al meu VF-795 folosind Tapatalk



#44
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Postabit, on 10 aprilie 2016 - 16:40, said:

in noile conditii un abonament "nelimitat" nu merita mai mult de 3-4 euro
Adevarat, ca ofera maxim 4000 de unitati CVT (min/sms nationale/retea)

#45
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Am sunat acum sa anunt rezilierea celor 3 contracte pe care le am la Vodafone,am si inregistrat convorbirea,operatoarea de la *222 ma asigurat ca noile prevederi se aplica doar abonamentelor / contractelor semnate dupa data de 7/04/2016.

#46
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Mda, na ca nu scap asa usor de ei. :)

Edited by xymzar, 10 April 2016 - 16:51.


#47
sailor082

sailor082

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.02.2006
Cred ca usor-usor ne punem la rand la ANPC . Ce mizerii. Din prima zi din cand m-am portat la Vodafone am avut doar necazuri cu semnalul, cu calitatea lui. Luasem un iphone 6s si in permanenta pierdeam semnalul dupa convorbiri.Ba ca e din telefon, ba ca de la retea doar -doar cu greu au recunoscut intr-un tarziu ca exista o incompatibilitate intre retea si terminalele iphone 5s-6-6s. Culmea !!!! Si cand l-am cumparat mi-au spus ca e cea mai buna alegere.Binenteles la cati banii a fost.
Eram in dubii daca sa mai raman sau sa inchei anticipat contractul cu dansii dar nu mai e loc de indoieli.Si eu am incheiat( portat 3 abonamente Super Red) si pe toate le mut/inchei iar  daca vor taxe de "justa despagubire" ne vedem in instanta fara doar si poate.Si eu am timp.

#48
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View Postanarchy78_ro, on 10 aprilie 2016 - 16:15, said:

@Vodafone : eu in prezent am la voi 3 abonamente Super Red : 2xSuper Red 49 + 1xSuper Red 32 in cazul meu ce termeni se aplica ca sa stiu daca maine fac o vizita la ANPC pentru ca nu am fost notificat in prealabil de aceasta schimbare...stii eu sunt mai greu de cap poate-mi explici si mie.

View Postanarchy78_ro, on 10 aprilie 2016 - 16:27, said:

@Vodafone...tot din TCG-ul vostru :

"13.1 Vodafone îşi rezervă dreptul de a modifica unilateral clauzele contractuale, inclusiv taxele şi
tarifele pentru orice serviciu oferit, în situaţiile care depind de tendintele pieţei, dezvoltări tehnologice,
schimbări ale parteneriatelor cu terţii sau de situaţii cu potential risc financiar ori alte situații similare
care conduc la un dezechilibru economic între părți. Astfel de modificări se vor realiza cu informarea
Clientului, cu cel puţin 30 de zile înainte de operarea modificării, conform legislației specifice
comunicațiilor electronice."

Sursa : https://www.vodafone...set/v185328.pdf

Avand in vedere ca nu am fost informat cu 30 de zile inainte despre aceasta modificare considera ca cele 3 abonamente vor fi reziliate via ANPC.

View Postanrchy78_ro, on 10 aprilie 2016 - 16:41, said:

Am sunat acum sa anunt rezilierea celor 3 contracte pe care le am la Vodafone,am si inregistrat convorbirea,operatoarea de la *222 ma asigurat ca noile prevederi se aplica doar abonamentelor / contractelor semnate dupa data de 7/04/2016.


@Vodafone : vreau un raspuns oficial pe hartie,pe langa inregistrarea telefonica...maine iti trimit un numar de fax...in cazul in care nu primesc raspuns oficial trimit contractele la ANPC.

Edited by anarchy78_ro, 10 April 2016 - 17:11.


#49
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postlex404, on 10 aprilie 2016 - 14:45, said:

eu folosesc cam 700 de SMS-uri pe zi Posted Image

Foarte interesanta afirmatie.

700 de sms intr-o perioada de 24 de ore inseamna unul la 2 minute.
700 de sms intr-o perioada de 16 ore (ca nu esti  robocop, trebuie sa dormi) inseamna unul la 1:20 minute.
700 de sms intr-o perioada de 8 ore (considerand prin absurd ca ai un job sau mergi la vreo scoala) inseamna un sms la 42 de secunde.

Mai taie din coada vulpii.

#50
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postvubiv, on 10 aprilie 2016 - 16:34, said:

Incepe Campania inainte de Paste.
Vorbesti, Minute Naționale de la Vodafone Primești.

•Utilizatorii Vodafone primesc gratuit 1 minut national pentru fiecare minut primit din alte retele naționale.
•Utilizatorii altor rețele de telefonie mobilă primesc gratuit 1 minut național pentru orice apel efectuat către un număr din rețeaua Vodafone România pe numărul asociat.

“Este un moment revoluționar pentru piață de telecomunicatii: Vodafone oferă tuturor utilizatorilor Vodafone din România, gratuit, posibilitatea de a valorifica timpul petrecut vorbind la telefon prin acumularea de minute naționale atunci când sunt apelați din alte rețele naționale în limita a 10.000 minute nationale / lună.
Spre exemplu, orice utilizator Vodafone care este apelat de către un prieten din altă rețea va primi gratuit 1 minut national / minutul primit, la fel cum orice utilizator care apelează, din altă rețea, un număr din rețeaua Vodafone va primi și el tot 1 minut national / minutul efectuat pe numărul asociat”

E oficial. A inceput campania "Vorbesti, minute primesti"

Attached File  promotie-Vodafone.png   61.22K   197 downloads

#51
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View PostGroot, on 10 aprilie 2016 - 17:08, said:

Mai taie din coada vulpii.
Poate are omul un handicap verbal si este nevoit sa comunice doar prin SMS-uri, si cum acum pe smartphone-uri SMS-urile apar ca pe chat si sunt usor de urmarit, se trimit sms-uri scurte si des.

Edited by vubiv, 10 April 2016 - 17:16.


#52
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostGroot, on 10 aprilie 2016 - 17:08, said:


Foarte interesanta afirmatie.

700 de sms intr-o perioada de 24 de ore inseamna unul la 2 minute.
700 de sms intr-o perioada de 16 ore (ca nu esti  robocop, trebuie sa dormi) inseamna unul la 1:20 minute.
700 de sms intr-o perioada de 8 ore (considerand prin absurd ca ai un job sau mergi la vreo scoala) inseamna un sms la 42 de secunde.

Mai taie din coada vulpii.
Daca trimiti un SMS mai lung, se fac si 2/3. Plus SMS in grup.

Da, nu chiar 700. Dar trimit destul de des SMS-uri in grup de 18 oameni

#53
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Am verificat si eu acum Cost Controlul....se pare ca pana acum am vorbit de pe abonamentul meu 653 de minute international pe mobil si am data de facturare pe 20...sunt curios daca au sa ia vreo masura...

#54
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
mie Orange in 2014 mi-a blocat simul pentru 250 sms-uri trimise de Craciun, ideea e ca m-am prins tirziu ca nu trebuie sa folosesc diacritice
astfel incit cele 250 sau transformat in 1250 sms-uri

Edited by abit, 10 April 2016 - 17:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate