Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Limitare abonamente nelimitat (Red) la 500 min nationale

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#19
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Mai bine lasati termenii din contracte scris cu arial de 8 sau cat o fi marimea si terminati cu evidentierea cat un bloc prin reclame intitulat nelimitat.

Logic si corect e sa spuneti cat este inclus sa nu fie loc de interpretari.

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009

View PostVodafone, on 10 aprilie 2016 - 15:02, said:

Salutare!

Informatia oferita de catre tine este incompleta. Voi copia mai jos detaliile, asa cum sunt mentionate in Termenii si conditiile generale.

Se considera utilizare rezonabilă de către Vodafone acea utilizare care nu încalcă oricare
dintre următoarele condiţii, în cursul unei luni de facturare:
- Numărul de minute al apelurilor iniţate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) nu depăşeste cu 500 numărul de minute primite;
- Numărul de SMS/MMS-urile iniţiate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) nu depăşeşte cu 200 numărul SMS/MMS-urilor primite;
- Traficul total iniţiat (compus din minute şi SMS/MMS-uri) în reţea şi în afara reţelei Vodafone (naţional şi internaţional) NU depăşeste 4.000 unităţi (minute si SMS/MMS-uri).

Se aplica doar pentru contractele incheiate dupa data aceasta.


Stiu, vazusem si eu :)

Dar mi se pare corect, daca deja suni prea des pe cineva fara sa fii sunat deja e o problema, de obicei de cuplu :lol:

#21
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Nu au facut decat sa le aduca la un nivel asemanator cu cele de la CartelaVerde, care e vanduta ca nelimitat, dar daca folosesti resursele te suspenda inainte sa se termine prima luna de utilizare.
Oricum si inainte nelimitatul Vodafone era limitat, testat Posted Image

#22
TitiCv

TitiCv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 11.06.2005
In romania nu exista abonament nelimitat la niciun operator.

La fiecare este nelimitat in limita de ....

Edited by TitiCv, 10 April 2016 - 15:13.


#23
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Postlex404, on 10 aprilie 2016 - 15:10, said:

Dar mi se pare corect, daca deja suni prea des pe cineva fara sa fii sunat deja e o problema, de obicei de cuplu Posted Image
De obicei in relatiile cu amantele, doar o parte suna, cealalta primeste... motivele le stim noi, barbatii Posted Image
In cea cu nevasta, nu ai nevoie de telefon asa mult Posted Image

View PostVodafone, on 10 aprilie 2016 - 15:02, said:

Se aplica doar pentru contractele incheiate dupa data aceasta.
Esti sigur ca se aplica doar pentru contractele incheiate dupa acea data?
Ca eu vad ca Vodafone a modificat TCG pentru PostPay, versiune in vigoare incepand cu data de 08/04/2016.
Ceea ce se intelege ca se aplica pentru toti utilizatorii PostPay, nu doar cei ce se aboneaza dupa data aceea.

#24
xevion_2008

xevion_2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.02.2008

View PostTitiCv, on 10 aprilie 2016 - 15:12, said:

In romania nu exista abonament nelimitat la niciun operator.

La fiecare este nelimitat in limita de ....

Da, doar ca inainte limita era undeva intre 3000-5000 minute nationale fara a primi aprluri din alte retele. Acum 500 este limita fara a primi apeluri din celelalte retele.

#25
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View PostVodafone, on 10 aprilie 2016 - 15:02, said:

Salutare!

Informatia oferita de catre tine este incompleta. Voi copia mai jos detaliile, asa cum sunt mentionate in Termenii si conditiile generale.

Se considera utilizare rezonabilă de către Vodafone acea utilizare care nu încalcă oricare
dintre următoarele condiții, în cursul unei luni de facturare:
- Numărul de minute al apelurilor inițate (către rețele naționale, internaționale sau roaming) nu depășeste cu 500 numărul de minute primite;
- Numărul de SMS/MMS-urile inițiate (către rețele naționale, internaționale sau roaming) nu depășește cu 200 numărul SMS/MMS-urilor primite;
- Traficul total inițiat (compus din minute și SMS/MMS-uri) în rețea și în afara rețelei Vodafone (național și internațional) NU depășeste 4.000 unități (minute si SMS/MMS-uri).

Se aplica doar pentru contractele incheiate dupa data aceasta.


Chiar nu vă este rușine să veniți cu limitele astea aberante după ce ați avut campania aia cu credit telefon? Huuuoooo.Posted Image

#26
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Eu din limitele de la Vodafone (inclusiv CartelaVerde) inteleg ca Vodafone furnizeaza comunicatii de tip walkie-talkie, push to talk.... sau ceva de genul.
Ca doar la tipul ala de comunicatii poti sa te incadrezi in limitele alea penibile.
Poate modifica si pe telefoanele vandute softul ca sa calculeze si sa te avertizeze cand esti aproape de limita, ca la date, unde poti seta sa te avertizeze cand esti la limita cu MB. Sa incepi sa dai bip-uri sa astepti sa te sune altul, nu cumva sa atingi limita.

Edited by vubiv, 10 April 2016 - 15:26.


#27
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Nu stiu cum zic unii ca si Digi are limita asta, e o prostie, nimeni nu are asa limita mica, stiu persoane care suna din Digi 2000 de minute pe luna si poate nu primesc nici 100, e un lucru normal, vodafone ne-a obisnuit cu smecheria si hotia.

Adica daca ai sunat 600 de minute si ai primit doar 50 gata, esti abuziv :w00t:

#28
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Doar nu ti-ai luat telefon ca sa vorbesti la el.
Vodafone sustine comunicarea fata in fata.

#29
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Dupa ce i-au înțepat pe ceilalți operatori cu campania disperaților, acum se pun la adăpost de eventualele promotii asemanatoare care i-ar putea afecta.

Oricum, sa se ducă dracu cu tot cu abonamentele lor inchipuite si cu tot felul de t.c. adăugate peste noapte.

Asa au procedat si cu abonamentele nelimitate de internet fix, la fel procedeaza si cu cele de voce........pentru că îsi permit sa ne calce pe cap fara sa aibă remușcări .


RUȘINICĂ, vodafone !

#30
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Super oferta Vodafone:

Vino in orice magazin Vodafone sau al partenerilor si profita acum.

Beneficiezi de:
- 500 de minute nationale lunar
- bonus 200 SMS-uri/MMS-uri nationale
- supernet nelimitat la viteza maxima

Totul la doar 86,13 euro si 0,97 euro/100 MB.

https://www.vodafone...perred89#red-89

Eu sunt primul care portez la ei, maine dimineata la 7 ma duc in fata magazinului sa prind oferta.

Edited by danutz1, 10 April 2016 - 16:00.


#31
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006

View PostVodafone, on 10 aprilie 2016 - 15:02, said:

Salutare!

Informatia oferita de catre tine este incompleta. Voi copia mai jos detaliile, asa cum sunt mentionate in Termenii si conditiile generale.

Se considera utilizare rezonabilă de către Vodafone acea utilizare care nu încalcă oricare
dintre următoarele condiţii, în cursul unei luni de facturare:
- Numărul de minute al apelurilor iniţate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) nu depăşeste cu 500 numărul de minute primite;
- Numărul de SMS/MMS-urile iniţiate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) nu depăşeşte cu 200 numărul SMS/MMS-urilor primite;
- Traficul total iniţiat (compus din minute şi SMS/MMS-uri) în reţea şi în afara reţelei Vodafone (naţional şi internaţional) NU depăşeste 4.000 unităţi (minute si SMS/MMS-uri).

Se aplica doar pentru contractele incheiate dupa data aceasta.

aveti in vedere implementarea unui "contor" pentru a nu intra in abatere ?

#32
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Un rezumat.
MinuteNationaleInitiate - MinuteNationalePrimite > 500 minute => BLOCARE
SMSNationaleTrimise - SMSNationalePrimite > 200 SMS => BLOCARE
Unitati (MinuteSauSMSInitiate National/Retea) > 4000 unitati (min/SMS) => BLOCARE

Ultima regula e cea mai interesanta, semn ca Nelimitatul Vodafone nu poate avea decat maxim 4000 unitati (SMS/min) indiferent ca sunt Nationale sau Retea.

Asteptam limitarea netului:
DownloadMB - UploadMB > 500 MB => BLOCARE

Edited by vubiv, 10 April 2016 - 16:07.


#33
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Mai avantajos e cartela.... :))

#34
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
da... de unde.
si alea sunt limitate in draci.

Edited by vubiv, 10 April 2016 - 16:06.


#35
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View PostVodafone, on 10 aprilie 2016 - 15:02, said:

Salutare!

Informatia oferita de catre tine este incompleta. Voi copia mai jos detaliile, asa cum sunt mentionate in Termenii si conditiile generale.

Se considera utilizare rezonabilă de către Vodafone acea utilizare care nu încalcă oricare
dintre următoarele condiţii, în cursul unei luni de facturare:
- Numărul de minute al apelurilor iniţate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) nu depăşeste cu 500 numărul de minute primite;
- Numărul de SMS/MMS-urile iniţiate (către reţele naţionale, internaţionale sau roaming) nu depăşeşte cu 200 numărul SMS/MMS-urilor primite;
- Traficul total iniţiat (compus din minute şi SMS/MMS-uri) în reţea şi în afara reţelei Vodafone (naţional şi internaţional) NU depăşeste 4.000 unităţi (minute si SMS/MMS-uri).

Se aplica doar pentru contractele incheiate dupa data aceasta.

@Vodafone : eu in prezent am la voi 3 abonamente Super Red : 2xSuper Red 49 + 1xSuper Red 32 in cazul meu ce termeni se aplica ca sa stiu daca maine fac o vizita la ANPC pentru ca nu am fost notificat in prealabil de aceasta schimbare...stii eu sunt mai greu de cap poate-mi explici si mie.

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu va ingrijorati, intotdeauna exista o solutie.
Tocmai s-a terminat campania Vorbesti, net si telefon primesti dar incepe una noua:
Esti sunat, poti sa suni.

Astfel intra in actiune DON-urile si ofertele cu minute nelimitate de la ceilalti.
Sa vezi atunci cum incep abonatii Vodafone cu RED-uri de zeci de euro sa se roage de prietenii din alte retele sa-i apeleze ca sa poate suna si ei.

Vino in cea mai tare retea, umilinta mai mare ca asta nici ca exista.

Edited by danutz1, 10 April 2016 - 16:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate