Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cartele prepay pentru alarme

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Eu zic ca la un sms pe ora niciun operator nu-ti suspenda serviciile. Mai ales daca sunt sms-uri in retea. E o utilizare foarte rezonabila. E un lucru sa trimiti 800 in 5 minute si complet alt lucru 800 intr-o luna. Eu as incerca Cartela Verde in locul tau, cu toate restrictiile teoretice. Pentru o companie, cativa zeci de euro investiti de test sunt nimic. Alternativele inseamna de cel putin 5 ori mai mult.

#20
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Eu am spus pe pagina trecuta ca am testat CartelaVerde, si garantat are limitele cele mai joase.
Mai bine dai 5 euro pe luna la concurenta si ai garantat ceva, decat sa dai la CartelaVerde sa ai 6 luni "nelimitat" si dupa nici o luna de utilizare rezonabila/decenta sa te trezesti cu ea blocata.
Cred ca la SMS-uri Telekom castiga detasat ca pret, pentru ca au SMS gratuit in retea cat timp cartela e in perioada activa.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Initiatorul spune ca are de monitorizat cel putin 10 locatii. Daca intri in tratative operatorii vin cu oferte in aceste cazuri.

#22
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007

View Postvubiv, on 09 aprilie 2016 - 15:49, said:


Cred ca la SMS-uri Telekom castiga detasat ca pret, pentru ca au SMS gratuit in retea cat timp cartela e in perioada activa.

poti sa detaliezi putin cu "sms gratuit ... in perioada activa" ?

cat e perioada activa la o incarcare initiala de 5 euro cu extraoptiunea banuiesc de 4.95 euro?

#23
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Daca vei cumpara o cartela 5euro, aceasta va avea perioada activa de 2 luni. La reincarcarea cu 5 euro vei obtine de fiecare data 2 luni perioada activa in plus fata de ce ai deja.
Ei au o promotie in care iti ofera SMS/MMS/WhatsApp/Joyn in retea gratuit, chiar daca nu ai credit. Singura conditie e sa fii in perioada activa.
Vezi aici oferta prepay. Vad ca pe site in loc sa scrie WhatsApp au scris WhatsUp Posted Image

#24
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007
"Promoțional, până la 30 iunie 2016, indiferent dacă ai o extraopțiune activă sau credit disponibil, comunici nelimitat prin SMS și MMS în rețelele mobile Telekom Romania, prin joyn by Telekom și WhatsApp (pe durata promoțională a acestor aplicații), în perioada de valabilitate a cartelei."

pana la 30.06, adica o luna... dupa care o luam de la capat cu cautarile :)

#25
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Cred ca o prelungesc o data cu ofertele prepay... campania e inceputa de cel putin 1 an cred, si de fiecare data au prelungit perioada

Edited by vubiv, 11 April 2016 - 15:56.


#26
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Eu zic ca Lycamobile ar fi cea mai buna optiune.
Minutele si sms-urile sunt gratis si poate sa isi activeze si o extraoptiune de date daca are nevoie

Edited by vasilemadalincristian, 12 April 2016 - 00:12.


#27
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007
mai este valabila oferta?

"Oferta: Cu fiecare reîncărcare poți suna și trimite SMS-uri gratuit către Lycamobile România timp de 30 zile. Este necesar să ai disponibil €0.01.
Promoție in vigoare între 11/12/2014 și 31/10/2015."

ca sa ai sms gratuit in retea trebuie sa reincarci lunar, iar reincarcarea minima este de 3 euro. zic bine?

#28
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Da, dar cel mai bine suni la RC si ceri o oferta actualizata sau pe mail, cum vrei.

Poti sa le spui ce doresti si sa iti dea toate detaliile ofertei in functie de nevoile tale

Edited by vasilemadalincristian, 12 April 2016 - 12:26.


#29
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007
Am mers bine-mersi 2 ani si jumatate cu Cartela Verde, fara probleme!

doar ca...

"Cartela Verde va fi retrasa din piata incepand cu 1 octombrie 2018.
Ultima zi in care iti mai poti activa sau reinnoi oferte Cartela Verde, este 16 august 2018.
Dupa aceasta data, poti utiliza beneficiile ramase in cont in limita valabilitatii, sau daca ai credit disponibil in cont, vei putea comunica la tarifele standard de aici."

Mai aveti cunostinta de ceva asemanator? Retea GSM, nu 3g, nu 4g, doar sms-uri ( in jur de 50-100 / luna ) la un cost cat mai mic?

#30
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@spargebule, parca la Orange era un abonament M2M de 1 euro.. Intreaba la cei doi granzi - Orange si Vodafone daca au ceva disponibil doar pentru alarme. Trebuie sa aiba ceva.

#31
Andreea82_

Andreea82_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.01.2019
@spargebule, ati ajuns la vreo concluzie?
Sunt si eu interesata de achizitionarea unei cartele pentru SMS/Voce.
Nu reusesc sa ma lamuresc in schimb cu ce tip de cartela trebuie sa iau, modelul de alarma este HY-H7 iar in manual nu specifica daca functioneaza cu cartela 2G, 3G, 4G.

Am gasit faptul ca este Quad-band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) asta sa insemne ca suporta SIM 4G?
In cel mai rau caz, daca sa presupunem ca stie doar 2G cartelele 4G acopera si 2G?

#32
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Știe doar 2G, aia înseamnă quad band GSM.

Nu există cartele limitate pe o tehnologie. Cu excepția Digi, vezi ce opțiuni sunt.

#33
Andreea82_

Andreea82_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.01.2019
Merci. Deci pot lua un sim 4G care acopera si protocoalele anterioare (3 si 2G).
Cu M2M e ceata totala. In Victoriei, mi-au spus ca nu mai exista serviciul apoi in CallCenter mi-au spus ca pot accesa M2M dar in cadrul unei companii nu ca persoana fizica ... Unde este adevarul nu stiu, poate foloseste cineva si ma lamureste.

Raman pe Orange pentru ca au acoperire in zona in care sunt (cu alti operatori ex.Digi am dificultati). In schimb, pana la momentul asta, n-am reusit sa inteleg oferta lor. Ca idee, SIM-ul trebuie sa aiba Roaming ca sa poata transmite SMS pe un telefon care la momentul acela este in afara tarii sau telefonul ce primeste acel SMS trebuie sa aiba Roamig activ?

#34
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Cel care primește trebuie să aibă roaming

#35
Am3rycanu

Am3rycanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 30.06.2007
Salutare , si eu sunt interesat de abonament M2M de la Orange , care se pare ca ar fi singurul operator care incheie contracte cu persoane fizice ptr M2M , asta din ce mi s-a spus la call center . Dar la Orange Shop in Feeria , surpriza domnisoara mi-a taiat craca din start : Nu avem �� , ce sa mai cred ? Cine ne poate ajuta cu informatii concrete despre tarife ?

#36
Andreea82_

Andreea82_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.01.2019
@Am3rycanu interesant de vazut, am pus o intrebare.
Pana una alta, mi-am luat un SIM PrePay si vad pe parcurs ce se mai intampla.

Edited by Andreea82_, 19 January 2019 - 21:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate