Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sanse recuperare bani de la chiriasi neseriosi

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#91
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Postneur0, on 08 aprilie 2016 - 09:16, said:

Ce ai pățit tu de la avocați, stat, magistrați și poliție, că văd că ești tare necăjit și supărat pe ei?
L-au impidicat sa fure si sa fie pe barosaneala. Posted Image

Edited by vubiv, 08 April 2016 - 09:20.


#92
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 01.12.2005
Sursa la ceea ce am zis e codul civil, sau mai bine zis, noul cod civil. Contractul incheiat intre parti e perfect valabil si fara a fi inregistrat la ANAF. Numai ca, in situatia in care chiriasul nu-si plateste chiria, sau daca vrei sa il dai afara si il notifici in scris (sau asa cum ati convenit in contractul semnat) SI CHIRIASUL isi baga picioarele (nu vrea sa plateasca sau nu vrea sa evacueze imobilul dupa termenul de preaviz), procedura care trebuie urmata este (mult) mai greoaie, in cazul in care contractul nu e inregistrat la fisc.

#93
dragos.popa

dragos.popa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.06.2006
Buna seara am si eu aceeasi problema cu niste chiriasi vezi aici- http://forum.softped...chirie-nepltit/ ( firma de fapt ) dar am impresia ca deja au schimbat denumirea firmei mai pot face ceva pentru recuperarea datoriilor  , plus ca citind acest topic am observat ca nu am luat in calcul si distrugerea propietatii ( pereti loviti si zgariati , pardoseala deteriorata , usa noua nouta zgariata etc...din fericire am poze innainte de a inchiria ) ii pot forta cumva sa repare sau sa ma despagubeasca pentru stricaciuni?

Alta intrebare a mea este daca il pot da in judecata  pe administratorul acestei firme  pentru abuz de incredere si inselaciune as avea castig de cauza ?

   Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

#94
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Subiectul e mai vechi, Andi, cum ai rezolvat pana la urma?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate