Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Recomandare platforma site magazin online!

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Buna seara,
Vreau sfatul vostru pentru o platforma pt un site web magazin online care va cuprinde produse si prezentarile produselor.
Ce platforma gratuita recomandati?
Momentan nu am pretentia sa existe si un sistem de comanda automat doar produsele si  prezentarea lor insotita de pret.
Ce a-ti putea recomanda WordPress?
Exista teme gen magazin online?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Daca nu vrei sa bagi bani multi atunci alege WP, pentru OpenCart si Prestashop trebuie sa bagi ceva bani, mai ales la partea de seo.
WP e destul de usor de administrat si modificat + la partea de module gasesti foarte multe gratuite.
Uite aici teme cu plata: http://themeforest.n...press/ecommerce
Gasesti si teme gratuite: https://colorlib.com...rdpress-themes/ + altele, cauta pe Google "free wordpress ecommerce theme".

Edited by tigerheart, 06 April 2016 - 19:03.


#3
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Si la partea de template ma refer sa arate ca un magazin online se poate gase ceva gratuit?
Am gasit pe internet o platforma opencart.com si zice ca este gratuita dar in ce sens trebuie bagati bani?

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
De ex., pentru Opencart un modul de seo costa... 90-99$ :) pe WP il iei gratis.
Mentenanta e mai "grea" pe OC fata de WP unde poti actualiza foarte usor o tema, un plugin sau platforma.

#5
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Atunci voi merge pe Word Press am mai lucrat cu el si ma descurc.
Stiti vreo tema frumoasa pentru un magazin online?
Daca in timp doresc sa introduc comanda online se va putea pe aceasta platforma?

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Pe WP doar instalezi WooCommerce si ai deja partea de magazin realizata. Ca sa apara doar preturile si informatiile, fara posibilitatea de comanda atunci trebuie sa il pui in modul catalog. Poti face asta cu un plugin - https://ro.wordpress...e-catalog-mode/ - sau unele teme permit asta din setari.

#7
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Si inca ceva mai intreb.
Daca eu ma apuc sa lucrez pe un webhost de test la inceput si dupaia vreau sa ma mut pe webhostul calumea care va gazdui si doemniul magazinului pot sa ma mut?
Adica pe primul webhost voi lucra si voi construi dupaia fac backup dar ce fac de ex ca la noul webhost voi avea date de acces noi la baza de date si vor trebui actualizate in platforma asta se poate modifica dintr-un fisier anume din backup sau?

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
E destul de simplu, ai toate informatiile pe site-ul WP: https://codex.wordpr...oving_WordPress - "Changing Your Domain Name and URLs"

#9
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Multumesc de asistenta.
O sa revin in cazul in care intampin probleme.

#10
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Faci backup SQL si aia e.
Daca spui ca ai mai lucrat cu Wordpress ar trebui sa stii cum se face.

#11
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am gasit de ex aceasta tema https://wordpress.org/themes/shopping/ dar cand dau la live demo imi apare simplu fara produse acele produse cum se adauga in pagina?

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
WooCommerce se ocupa de ce tine de partea de magazin.

#13
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Adica voi descarca acest plugin https://wordpress.or...ce-catalog-mode ?

#14
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Pentru inceput:
- instalezi WP + tema dorita;
- instalezi WooCommerce si apoi il configurezi;
- instalezi YITH WooCommerce Catalog Mode daca vrei modul catalog, sa nu mai existe optiunea de comanda;

#15
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
ms

#16
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Eu iti recomand Prestashop. Are in el tot ce iti trebuie.

#17
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ma ajutati cu ceva?
Am finalizat intreg site-ul si am facut backup la FTP+baza de date.
Iar acum am incarcat continutul pe un new webhost si am numai erori in pagina ce e de facut sper ca nu am pierdut totul.
Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/home/u358805174/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php) is not within the allowed path(s): (/home/u339887051:/tmp:/var/tmp:/opt/php-5.5/pear:/usr/local/bin) in /home/u339887051/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65
Warning: include(/home/u358805174/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/u339887051/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65
Warning: include(): Failed opening '/home/u358805174/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php-5.5/pear') in /home/u339887051/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65
Warning: include_once(): open_basedir restriction in effect. File(/home/u358805174/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php) is not within the allowed path(s): (/home/u339887051:/tmp:/var/tmp:/opt/php-5.5/pear:/usr/local/bin) in /home/u339887051/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Warning: include_once(/home/u358805174/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/u339887051/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Warning: include_once(): Failed opening '/home/u358805174/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php-5.5/pear') in /home/u339887051/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Si pagina arata nasol.
[ http://s31.postimg.org/4ldebx9ff/site_warning.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Am editat numele bazei de date si parola sa fie aceleasi dar degeaba,sper ca ma ajuta cineva ca imi pare rau ca am muncit mult la el.

#18
THEBADASS

THEBADASS

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 146
  • Înscris: 18.01.2016
Eu recomand opencart.com sau daca vrei mai elaborat magento.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate