Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Folositi patine cu rotile ,sunt bune pentru incepatori ?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015

View PostCenusareasa000, on 05 aprilie 2016 - 15:30, said:

Pacat ca le-ai aruncat...

Ce fel de role se gaseau de cumparat inainte de '89?? si cat costau?

#20
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,724
  • Înscris: 10.12.2006
http://olx.ro/oferta...html#4e74350289

#21
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015

View PostMizu, on 05 aprilie 2016 - 15:53, said:


Fixate pe ghete ,nu se gaseau ,apropo ?

#22
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005

View Postunucelalalt, on 05 aprilie 2016 - 15:09, said:

Mie quadurile cum le spui tu mi se par mult mai nesigure si mai incomode . La cele in linie bocancii iti tin glezna mult mai fixa pe cand la quad trebuie sa fie mai lejere ca sa iti permita manevre concomitent cu pozitia pe un plan pe sol , suprasoliciti si obosesti gleznele si te poti paradi . Miscarile sunt aceleasi cu exceptia ca inclinarile stanga dreapta la quad le faci din glezna pe cand in linie rotilele permit inclinatia de pe sol fiind avantaj ca nu lucrezi glezna . Pe gheata la fel glezna este scutita de oboseala si solicitare , dovada ca poti face mai multe figuri .

După cum spuneam - fiecare cu ce s-a obișnuit.
Altfel quad-urile civilizate au pe axe un joc care îți permite să înclini talpa raportat la roți. La alea pe care le-am avut înclinarea tălpii rotea perechea de roți din față ceea ce schimba direcția de mișcare...

#23
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View PostCenusareasa000, on 05 aprilie 2016 - 15:46, said:

Ce fel de role se gaseau de cumparat inainte de '89?? si cat costau?
Cred ca 400 au fost in 73 sh de la un amic de-a lui papa in f buna stare germane , fara bocanci , numai curele ( gen alea de mai sus ). Preturile erau f mari pe atunci fata de valoarea reala , pe un ceas electronic nou am dat in 80-82 cu certitudine 800 de lei . Era o suma enorma pe un jaf mai panarama decat o chinazarie , juma de salar de ing. stagiar . Mai conteaza si zona pt ca eu in Iasi nu puteam lua la pret avantajos un rahat de afara ca aia din Banat de ex , erau diferente de preturi . Cine avea o masina de rasnit cafea ruseasca din excursie la Chisinau era neam de boier iar bisnitarii le dadeau scump. Biciclete mai la disctretie erau doar Tohanuri pt capisti , pt un Sputnik am dat in '75 pret 1575 lei + spaga 100 f putin ca era si tata in functie de om mic dar cautat de oricare facea un ceai pe aragaz.

Edited by unucelalalt, 05 April 2016 - 16:34.


#24
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015

View Postunucelalalt, on 05 aprilie 2016 - 16:32, said:

Cred ca 400 au fost in 73 sh de la un amic de-a lui papa in f buna stare germane , fara bocanci , numai curele ( gen alea de mai sus ). Preturile erau f mari pe atunci fata de valoarea reala , pe un ceas electronic nou am dat in 80-82 cu certitudine 800 de lei . Era o suma enorma pe un jaf mai panarama decat o chinazarie , juma de salar de ing. stagiar . Mai conteaza si zona pt ca eu in Iasi nu puteam lua la pret avantajos un rahat de afara ca aia din Banat de ex , erau diferente de preturi . Cine avea o masina de rasnit cafea ruseasca din excursie la Chisinau era neam de boier iar bisnitarii le dadeau scump. Biciclete mai la disctretie erau doar Tohanuri pt capisti , pt un Sputnik am dat in '75 pret 1575 lei + spaga 100 f putin ca era si tata in functie de om mic dar cautat de oricare facea un ceai pe aragaz.

Tocmai am vazut niste quad-uri cu aprox 400 de ron... daca tot vb de 400....

#25
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Bun , eu zic asa -Banui ca esti fata tanara = obligatoriu dotata cu entuziasm . Intre un Philips Fitz ( primul meu mobil 199...6 , 7 cred ) si un S6 ce ai alege ? Judeca- Daca te faci proprietar pe un set de patine oricare si nu te impaci cu ele care au sansa sa le zbori pe ceva bani sa recuperezi si sa iti dai sansa achizitionarii celuilalt tip , si care le cumperi pe viata ?

#26
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015

View Postunucelalalt, on 05 aprilie 2016 - 17:08, said:

Bun , eu zic asa -Banui ca esti fata tanara = obligatoriu dotata cu entuziasm . Intre un Philips Fitz ( primul meu mobil 199...6 , 7 cred ) si un S6 ce ai alege ? Judeca- Daca te faci proprietar pe un set de patine oricare si nu te impaci cu ele care au sansa sa le zbori pe ceva bani sa recuperezi si sa iti dai sansa achizitionarii celuilalt tip , si care le cumperi pe viata ?

Unele lucruri sunt mai bune in varianta retro Posted Image

Edited by Cenusareasa000, 06 April 2016 - 00:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate