Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte
 unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan
 ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...
 Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...
 

Huawei Y6

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
cimpianmarius

cimpianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.05.2013

View Postfilip.serban, on 05 decembrie 2016 - 11:39, said:

Am instalat CM12 de aici: https://goo.gl/u1nxqY

Pot spune ca e alt telefon, iar sunetul, atat pe difuzor cat si in casti, este de-a dreptul incredibil.
Ai avut probleme cu instalarea? Merge totul ok, rețele mobile și wifi? Ai reușit sa pui google services?

#38
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postcimpianmarius, on 05 decembrie 2016 - 16:06, said:

Ai avut probleme cu instalarea? Merge totul ok, rețele mobile și wifi? Ai reușit sa pui google services?

Am pus Google Services (dar nu tot) si totul a mers snur.
Astea sunt aplicatiile de la Google pe care le folosesc:
Calendar, Chrome, Clock, Google Fit, Gmail, Google Now, Google Keep, Messenger, Dialer, Google Photos, Google Play Music, Play Store si Youtube.

Mai mult, am si un smartwatch Moto360 conectat la el si merge fara probleme. Poate chiar mai bine decat cu softul stock. Bine, am mai putin de 24 de ore de cand il folosesc, dar merge fara probleme. Chiar si camera, desi, pe XDA precizeaza ca nu merge cu kernelul stock. Sunt sincer impresionat de cum merge.

Atentie, la deblocarea booloaderului pierdeti garantia.

#39
cnada21

cnada21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.01.2017
Buna ziua! As vrea sa achizitionez un telefon si nu ma pot decide intre huawei y6 si huawei y5 2. Multumesc si sper sa primesc un răspuns pentru dilema mea!


#40
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cauta altceva, serios. Au prea putin ram si prea putin spatiu de stocare pe partitia unde se instaleaza aplicatiile. In momentul in care se umple, se misca foarte rau. Incearca un Moto E4, macar ala are softul curat, nu incarcat cu toate gunoaiele Huawei.

Edited by filip.serban, 13 January 2017 - 18:38.


#41
cnada21

cnada21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.01.2017
In primul rand multumesc! Acum am un huawei y5 si pentru navigat pe internet, internet Banking si inca vreo doua aplicatii gen Bizyday mie mi-a fost suficient! Nu m-a dezamăgit! Acum este la sotie iar eu am un lumia 550. Trebuie sa aleg intre acestea doua (huawei y6 sau y5 2)pentru o prelungire la un abonament Telekom. Ar mai si un Allview X2 Soul Lite dar despre aceasta marca nu am auzit de bine!
Lumia este ok dar cam sărac in aplicatii.

#42
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Atunci mergi pe y5 II, y6 e groaznic de lent. Singura parte bună e că nu crapă, chiar dacă e lent.

#43
cnada21

cnada21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.01.2017
Multumesc! Daca bugetul alocat ar fi fost altul m-as fi uitat la un HTC dar de...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate