Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Lenovo Vibe S1 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#109
4mike

4mike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2011
In final am reusit sa-i fac upgrade azi noapte. Are acum versiunea S1La40_300_170523_16G_ROW iar la Android e trecut tot 5.1, asa cum a spus Darkfear86.
Nu i-am spus sotiei de upgrade de dimineata, tocmai ca sa fie o evaluare cat mai impartiala in cursul zilei. Si mie si ei ni se pare ca merge putin mai sprinten. Ramane sa vedem intr-un tur de anduranta de macar o luna daca face probleme si care ar fi acelea.

Chestia veche cu aprinsul din senin al ecranului iar in fundal nebunia cu "Unmount sd card" apoi in 3 secunde "Mount sd card" nu i se mai intampla de dinainte de update de cand am pus in telefon un card microSD Samsung de 8GB clasa 4. Se pare ca nu se intelegea omeneste cu 2 carduri de 16GB: un Samsung EVO 16GB portocaliu si un Kingstone 16GB clasa 4. Ramane sa-l urmaresc cum se comporta in timp cu asta de 8GB.

O seara frumoasa si multumesc pt raspunsurile primite, care m-au ajutat!

#110
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Tocmai si a spart sotia ecranul la lenovo...pare numai touchscreenul afectat. Stiri cumva se poate schimba usor...e nevoie de service ? Am mai operat un Lumia 820...displayul...

#111
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
I-am luat azi soției un s1 lite sh, alb și în stare bună. Deocamdată sunt mulțumit de el, chiar și camerele par ok, la prima vedere. De mișcat, se mișca ok, nu mi s-a părut lent, deși telefonul meu e xiaomi mi5. Soția e foarte plăcut impresionată.

#112
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
are camera foarte buna... (pentru pretul si vremea lui)
esti sigur ca nu l-ai luat de la depanero?

Edited by arg, 11 October 2017 - 14:32.


#113
phoenixcrazy89

phoenixcrazy89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.12.2010
Stiti cumva la modelul asta cum se poate face root?

#114
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
L-am luat de la cineva din Bârlad. Nu știu istoricul...

#115
popitagora

popitagora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2009
Hai salut !
Dețin și eu modelul din August 2016. Pot sa spun că în mare parte sunt mulțumit de el. Camera totuși de pe spate face poze in ceata uneori daca este lumina slabă dar asta cred că se întâlnește și la telefoane de top.
    De ceva timp insa (juma' de an :))) ) cam face figuri bateria, mai exact telefonul se stinge chiar și la 40% nivel al bateriei daca nu are semnal, ... Și nu prea are mai mereu la tara in curte   Problema cu semnalul ar putea fi și lipsa acoperirii DIGI dar, problema de stins cred că este a telefonului.
Ar mai fi o chestie : încărcarea greoaie ( 2,5-3 ore uneori ) și descărcare rapida , tot cam pe acolo   daca este butonat pe net, Facebook , YouTube , filme , muzica etc.
Nu știu ce să îi fac, l-am resetat uneori la setările din fabrică dar diferența în bine este ușor sesizabila.
Ar putea fi de la baterie ?  Aplicația Ampere spune că bateria este sanatoasa, prostiile alea de aplicații gen Check Batery mi-au găsit sectoare stricate pe care, chipurile, le-au remediat.
Softul este ultima versiune 20170523.
Ce as putea sa fac, dacă îl duc la garanție nu am alt telefon 14 zile în n loc  și nu sunt sigur că îl repara   Mă gândeam că ar mai putea fi mufa de alimentare care mi-a stricat câteva cabluri de le-a băgat piciorușele înăuntru.  
O parere, va rog.
Mulțumesc.

#116
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
se da un s1 lite.
propitaru a facut upgrade la soft, ca urmare telefonul era aproape blocat, mai nimic nu mergea.
i-am facut un hard reset, merge, atat ca nu are sonerie la apel. in setari, daca vrei sa intri la sonerii, te informeaza cu parere de rau ca setari s-a oprit.
am vreo solutie sa pun afurisitele alea de tonuri?
daca nu gasesc certificatul de garantie de la rds, se poate trimite direct la lenovo? pe site zice dupa serial ca mai are 290 zile garantie.

#117
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
L-am dus la rds, omul de la garanții a mai trimis un teanc de telefoane la ei, cu aceeași problema.

#118
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
A venit și răspunsul de la depanero, nu se poate repara, se schimba, am acceptat un moto x4. Cum naiba au reușit cu un upgrade de soft sa buseasca hardware un telefon?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate