Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Lenovo Vibe S1 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#1
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015
Cum nu am vazut inca un topic despre acest telefon (poate este sub alta denumire) m-am gandit sa deschid eu unul,  sunt foarte interesat de acest telefon.

4G TDD, 2600 MHz, banda 38
3G
Altele: Design Ergonomic cu spate curbat, GPS , Wi-Fi
Baterie: 2700 mAh
Cameră: 13 MP PDAF, Cameră frontala 8 MP cu Flash Frontal
Ecran: 5” IPS
Memorie RAM: 2 GB
Memorie internă: 16 GB
Procesor: Octa Core 1.3 Ghz
Rezolutie ecran: 1920 x 1080 px
SAR: 0.694 W/kg
Sim: Dual SIM
Sistem operare: Android 5.1, Lollipop
Timp in convorbire: pana la 960 min
Timp in stand-by: pana la 225 ore

Cel putin pe mine ma cam deranjeaza acea baterie,  dar totusi astept sa va dati si voi cu o parere.

P.S: Nu a mers sa pun poze..

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
[ https://pbs.twimg.com/media/CYCfDE9UoAAn0aL.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
"I-auzi braul" , nu merge sa pui poze, "i-auzi bre, la acest Posted Image uom " @Bebeciune23
http://www.gsmarena....1_lite-7850.php

E un rahat pictat acest  telefon deja depasit moral!

Attached Files


Edited by Teophileos, 02 April 2016 - 09:20.


#3
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015
Am inceput acest topic de pe versiunea mobila si nu merge..  Totusi nu stiu eu cum.

#4
HYAT30

HYAT30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2009

 Bebeciune23, on 02 aprilie 2016 - 09:25, said:

Am inceput acest topic de pe versiunea mobila si nu merge..  Totusi nu stiu eu cum.



La lenovo pe site zice ca are baterie de 2800 mah

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Promitator.
Acopera tot LTE-ul romanesc si nu numai.
4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 7(2600), 5(850), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300), 41(2500)

Bateria vad ca este incorporata.
Oare slotul cardului de memorie este ijndependent de SIM 2?

#6
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015

 MembruAnonim, on 02 aprilie 2016 - 19:07, said:

Oare slotul cardului de memorie este ijndependent de SIM 2?
Din pacate nu o sa mai ai 2 sim-uri daca alegi sa ai card. Deci daca nu vrei card, ai 2 sim-uri. Pe mine unul nu prea ma deranjeaza avand in vedere ca am doar un sim. Telefonul ma cam incanta. Dar nu prea gasesc cuvinte "minune"  pe nicaeri care sa ma convinga ca este intradevar promitator.

#7
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

 Bebeciune23, on 02 aprilie 2016 - 20:35, said:


Din pacate nu o sa mai ai 2 sim-uri daca alegi sa ai card. Deci daca nu vrei card, ai 2 sim-uri. Pe mine unul nu prea ma deranjeaza avand in vedere ca am doar un sim. Telefonul ma cam incanta. Dar nu prea gasesc cuvinte "minune"  pe nicaeri care sa ma convinga ca este intradevar promitator.
E la inceput de drum...
Si eu am aflat astazi de el,
continui sa caut detalii despre el,
imi place varianta albastra.
As dori sa stiu daca are LED-ul pt. notificari, protectie Corning Glass, suport OTG.
Ma nemultumeste faptul ca bateria e nedemontabila...

http://www.go4it.ro/...s-2016-14955158

Edited by Tony44, 03 April 2016 - 19:17.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ciudat ca nu poate fi folosit Sim 2 in acelasi timp cu cardul de memorie. Au si modele mai vechi care au aceasta posibilitate. AR mai fi o chestie legata de 3G/4G, probabil doar pe SIM 1 se poate..

#9
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
Inca nu se cunosc toate detaliile...
Ce mai apreciez la acest model spre deosebire de modelele mai vechi, este faptul ca au plasat portul micro USB in partea de jos a telefonului.
Cele cu portul in parte de sus sunt extrem de incomode mai ales ca aproape toate cablurile micro USB cu care vin telefoanele la pachet sunt scurte, groase si țepene.
Avantajul intervine atunci cand continui sa stai pe NET s-au vorbesti la telefon in timp ce telefonul este la incarcat.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie imi pare mai comod fix invers, mufa micro usb pentru cablul de date si incarcare sus, tocmai din motiv de butonare.

#11
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014
http://www.gadgetlab...te-interesante/

#12
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
2700 MAH? :-D Poate daca era un Android nativ. Asa nu.

#13
stefanxxx2

stefanxxx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 01.02.2015
L am cumparat eu.mqi detin un lg g3 si pot face o comparatie chiar daca fac parte din game diferite de pret.ECRAN.LG g3 quad hd.. Lenovo..ful hd..sunt mult mai incantat de lenovo,culori mai vibrante..aproape suprasaturate.unghiuri mai bune ca la lg g3..luminozitate in soare net superioara lenovo. In soft se misca mai bn lenovo...lg g3 are sacadari dese...per total utilizarea lui lenovo e mqi plqcuta..mult mai lina.Performanta...clar lg g3..aici ma refer la jocuri si teste sintetice.BATERIE..CATEGORIC lenovo...ii da clasa .o sa atasez si poze cu sot ul celor 2.camera frontala de 8mp e f reusita..cea de pe spate de 13mp  sub cea a lui lg g3 cu mult

Attached Files


Edited by stefanxxx2, 03 May 2016 - 10:37.


#14
stefanxxx2

stefanxxx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 01.02.2015
Am uitat sa spun ca are led de notificari..castile sunt ieftine si proaste..se incarca in aprox 1h 45min

#15
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Ceva husa interesanta ati găsit pe undeva? Vreau ceva flip, mai eleganta. Are gorilla glass 3 pe ecran?

#16
boshimanu

boshimanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.03.2009
sincer, m-am saturat de carcotelile astea romanesti...ca ala e nu stiu cum ca nu are aia, dar daca are aia, n-are daialalta...fratilor..vreti avioane, luati-va.....
Am acest telefon de 5 zile , l-am folosit si pe jocuri, si ptr poze, selfiuri, net, vorbit mult.
bateria tine cat poate sa tine , la 2700 Mamp. ( credeti ca nu vreau ceva care sa ma tine 1 sapt, sa uit sa-l incarc?)   in anumite jocuri se incinge in spate, dar na, e normal... e subtirel fata de alte telefoane.
fotografiile sunt bune la 13 mp si ai si posibilitatea sa faci claritate pe ecran( mi-a folosit in special la munte unde sunt schimbari de luminozitate gen cer si padure). sunetul se aude bine. am android 5.1...nu stiu daca or sa-l faca cu android 6..dar daca cineva are 6-ele rog pareri.
daca vii de la un telefon de top normal ca ti se pare naspa. pana acuma sunt multumt ptr ceea ce face si ce vreau sa fac cu el. raspunde rapid la comenzi, nu s-a blocat deloc, nu folosesc programe de end tasking....doar ce are din softul original. nu am umblat in el sa dezactivez nika....si nu stiu ce bloatware are.

#17
lag3rmax

lag3rmax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2008
Salut!

Dintre telefoanele Lenovo Vibe S1 Lite si Allview X3 Soul Lite pentru reteaua digi care merita cumparat?

#18
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Lenovo Vibe S1 Lite

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate