Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Spam pe yahoo mail

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007
Salut,
Am o adresa de yahoo pe care o folosesc de mai bine de 10 ani. De la o vreme am observat ca imi tot vin fel de fel de emailuri oarecum tintite dar sunt spam.  Deobicei este reclama la situri de magazine online , romanesti, la care nu m-am abonat niciodata. Ochelari de soare, parfumuri, mai nou unul cu "video uri virale".. am gasit butonul de "register as spam" si uneori am selectat block adress alteori block  domain. Cu toate astea continua sa vina spam aproape zilnic.
Pe conturile de gmail nu am probleme astea.  
Acum vreo 3 sau 4 ani, am.primit o notificare de la yahoo, in care eram anuntat ca s-a detectat o logare suspicioasa cu ip de Finlanda.  Am confirmat ca nu am fost eu. Am mai schimbat si parolele, etc.
Este ceva specific pentru yahoo, sau pur si simplu adresa mea de email a ajuns pe o lista pe care o folosesc cei care se ocupa de spamari, etc?


Am vazut ca spamul de la video virale este trimis de la [email protected] dar si de la [email protected], [email protected], [email protected]
Domeniile astea sunt gratis? Sau chiar isi pierde cineva timpul facd domenii zilnic care apoi vor fi blocate la un moment dat?

#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Domeniul .com nu e gratis. Daca foloseste un server propriu nu stiu daca poate fi blocat. (Cred ca se blocheaza hostingul, nu domeniul. Nu sunt sigur)
Adresa ta de email a ajuns pe o lista. Listele alea se cumpara sau se fura, si de obicei trec pe la foarte multi spammeri.

#3
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

 tfmercedez, on 02 aprilie 2016 - 02:28, said:

Este ceva specific pentru yahoo, sau pur si simplu adresa mea de email a ajuns pe o lista pe care o folosesc cei care se ocupa de spamari, etc?

Se stie doar ca spammerii sunt doar niste GUNOAIE, nu-i baga in seama,(DOAR DELETE) dupa un timp te vor lasa in pace...(am avut aceasta problema,am scapat de mai bine de 95% de GUNOAIELE de pe Yahoo)...sper ca in 6 luni sa ma lase in pace pt. totdeauna ultimii 3 jegosi ...Sfatul meu :DELETE si atat ...(altfel nu scapi de vanatorii astia de 0.00001 centi X spam-email)GUNOIERI DE C... BAFTA! (EVITA SITE-urile DUBIOASE!!!)

Edited by arisel, 02 April 2016 - 04:15.


#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu nu inteleg ce aveti cu spamerii care promoveaza diverse, inclusiv chestii gratuite, reduse sau moca. Pai nu fac ei un bine natiunii? De ce te-ai ridica impotriva lor, atat timp cat consideri ca nu-i normal sa platesti[diverse]?

Actiune-reactiune. Simplu...

 arisel, on 02 aprilie 2016 - 03:53, said:

Se stie doar ca spammerii sunt doar niste GUNOAIE,
SPAMerii au "clientii lor"... Posted Image Probabil niscaiva GUNOIERI care aduna GUNOAIELE trimise de ei? Probabil...

Eh, acum, nu putem sa consideram ca toti utilizatorii de Internet care primesc SPAM si care se plang de el ar fi niscaiva utilizatori care stau cu mana intinsa, la tot ce pica moca de pe unde apuca. Ar fi cam aiurea.

Pe alta parte, CLICK, MOCA, CRACK, HACK alea alea... na, chestiuni normale. Te bagi in din astea, accepti si SPAM. Target perfect.

Edited by dexterash, 02 April 2016 - 05:22.


#5
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Ai putea sa cauti butonul de dezabonare, daca-l au acele mesaje.

#6
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Da da... Da click pe dezabonare ca sa confirmi ca esti fraierul care a pus botu'...

Bumbuti mai sunteti... Cand ati descoperit Internetul? Acum vreo 6 luni in urma, in timp ce o ardeati cu filme online hd subtitrate moca si in reluare? :) Fara suparare...

#7
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Pe mine ma enerveaza aia care imi trimit mail sa imi prezinte "pastila minune". Da,  aia care iti mareste penisul in doar 4 zile. :lol:

Edited by baliosss, 02 April 2016 - 06:31.


#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007

 crocko.dilul, on 02 aprilie 2016 - 05:38, said:

Ai putea sa cauti butonul de dezabonare, daca-l au acele mesaje.

si daca nu-l au?

 baliosss, on 02 aprilie 2016 - 06:21, said:

Da,  aia care iti creste penisul in doar 4 zile. :lol:

reclama mincinoasa, nu tine decit 2 zile jumate ...;)

Edited by r_murphy, 02 April 2016 - 06:29.


#9
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.09.2010
Probabil, ai facut comanda on-line la vreun produs si aia ti-au "vandut" adresa de e-mail la prieteni. Asa patesc si eu cand cumpar de la parteneri ai unui foarte cunoscut site de comert electronic. Dezaboneaza-te si baga-i si la spam (partial) si scapi de neplaceri.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 tfmercedez, on 02 aprilie 2016 - 02:28, said:

Salut,
Am o adresa de yahoo pe care o folosesc de mai bine de 10 ani. De la o vreme am observat ca imi tot vin fel de fel de emailuri oarecum tintite dar sunt spam.  Deobicei este reclama la situri de magazine online , romanesti, la care nu m-am abonat niciodata. Ochelari de soare, parfumuri, mai nou unul cu "video uri virale".. am gasit butonul de "register as spam" si uneori am selectat block adress alteori block  domain. Cu toate astea continua sa vina spam aproape zilnic.
Pe conturile de gmail nu am probleme astea.  
Acum vreo 3 sau 4 ani, am.primit o notificare de la yahoo, in care eram anuntat ca s-a detectat o logare suspicioasa cu ip de Finlanda.  Am confirmat ca nu am fost eu. Am mai schimbat si parolele, etc.
Este ceva specific pentru yahoo, sau pur si simplu adresa mea de email a ajuns pe o lista pe care o folosesc cei care se ocupa de spamari, etc?


Am vazut ca spamul de la video virale este trimis de la [email protected] dar si de la [email protected], [email protected], [email protected]
Domeniile astea sunt gratis? Sau chiar isi pierde cineva timpul facd domenii zilnic care apoi vor fi blocate la un moment dat?

Aia cu ochelarii de soare primesc pe toate mailurile de doua ori am comandat de la ei si nu am ridicat nimic.
Solutia pe care am gasit-o a fost sa preiau prin pop3 mailurile de pe yahoo folosind contul de Gmail, pt ca are filtre antispam cu mult mai bune.

Edited by gumball3000, 02 April 2016 - 08:46.


#11
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Patesc exact la fel pe yahoo comparativ cu gmail.

#12
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007

 arisel, on 02 aprilie 2016 - 03:53, said:


Se stie doar ca spammerii sunt doar niste GUNOAIE, nu-i baga in seama,(DOAR DELETE) dupa un timp te vor lasa in pace...(am avut aceasta problema,am scapat de mai bine de 95% de GUNOAIELE de pe Yahoo)...sper ca in 6 luni sa ma lase in pace pt. totdeauna ultimii 3 jegosi ...Sfatul meu :DELETE si atat ...(altfel nu scapi de vanatorii astia de 0.00001 centi X spam-email)GUNOIERI DE C... BAFTA! (EVITA SITE-urile DUBIOASE!!!)
Deci, cu ani in urma ma uitasem la filmul ala cu denzel washington pilot alcoolic, in care avea ochelari de soare non stop, ca era mereu mahmur. Am cautat pe net sa vad ce ochelari avea actorul in film si gasesc modelul  ray ban.. what ever, la un magazin online. Nu mi-am facut cont nu am comandat nimic, si dupa cateva zile am inceput sa primesc spam cu ochelari de soare..

 crocko.dilul, on 02 aprilie 2016 - 05:38, said:

Ai putea sa cauti butonul de dezabonare, daca-l au acele mesaje.
De fiecare data dau dezabonare. Ba chiar am ajuns pe o pagina de sugestii si reclamatii odata, si am fost sunat de la un call center sa ma intrebe ce am reclamat la situl lor.

#13
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Aia cu dezabonarea poate fi si o capcana. Confirmi spammer-ilor ca adresa ta e o adresa valida. Apoi vei primi si mai mult spam, inclusiv de la altii.

#14
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Nu stiu cum, poate am avut noroc. S-a-ntamplat ca, de fiecare data cand m-am dezabonat mesajele s-au oprit. Oi fi avut eu noroc, copil fiind.

 dexterash, on 02 aprilie 2016 - 05:48, said:

Da da... Da click pe dezabonare ca sa confirmi ca esti fraierul care a pus botu'...

Bumbuti mai sunteti... Cand ati descoperit Internetul? Acum vreo 6 luni in urma, in timp ce o ardeati cu filme online hd subtitrate moca si in reluare? Posted Image Fara suparare...

 caiuscorneliu, on 02 aprilie 2016 - 11:16, said:

Aia cu dezabonarea poate fi si o capcana. Confirmi spammer-ilor ca adresa ta e o adresa valida. Apoi vei primi si mai mult spam, inclusiv de la altii.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate