Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DVR auto SilverCloud Voyager S1200 Full HD 1080p - Pareri, Testare, Suport tehnic

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat sistemului de supraveghere video in trafic  DVR auto SilverCloud Voyager S1200 Full HD 1080p:  suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor sau viitorilor utilizatori.
DVR auto SilverCloud Voyager S1200 Full HD 1080p cu display 3"
[ http://www.7q.ro/fisiere/Marcel/S1200/S1200-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.7q.ro/fisiere/Marcel/S1200/S1200-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.7q.ro/fisiere/Marcel/S1200/S1200-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.7q.ro/fisiere/Marcel/S1200/S1200-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.7q.ro/fisiere/Marcel/S1200/S1200-5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://download.mo.ro/leaflets/2746/rezolutie.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://download.mo.ro/leaflets/2747/ecran.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://download.mo.ro/leaflets/2748/unghi-vizualizare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://download.mo.ro/leaflets/2749/inregistrare-ciclica.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://download.mo.ro/leaflets/2750/conectica.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Inregistrare la rezolutie fullHD
Prin intermediul senzorului de 12MP incorporat, DVR-ul auto SilverCloud Voyager S1200 va inregistra imaginile din trafic cu o rezolutie fullHD.
Ecran LCD generos
DVR-ul auto SilverCloud Voyager S1200 este dotat cu un ecran LCD de 3 inch pe care puteti vizualiza imaginile din trafic in timp real sau revedea o intamplare inregistrata pe cardul de memorie introdus in acesta. (Cardul de memorie se achizitioneaza separat).
Unghi larg de vizibilitate
Unghiul de deschidere al lentilelor din dotarea DVR-ului auto SilverCloud Voyager S1200 este de 170 grade, ceea ca va ofera un camp mai larg de vizibilitate pentru a urmari intamplarile din trafic.
Inregistrare ciclica
Aceasta functie permite dispozitivului sa inregistreze evenimentele noi peste cele mai vechi inregistrate, astfel eliminand posibilitatea pierderii unui eveniment din trafic din lipsa spatiului de memorie pe cardul microSD.
Conectica
DVR-ul auto SilverCloud Voyager S1200 este dotat cu slot microSD in care puteti introduce un card de memorie de pana la 32GB pe care sa salvati inregistrarile din trafic. Pentru salvarea datelor si incarcare aveti la dispozitie mufa microUSB, iar daca doriti vizualizarea pe un televizor a inregistrarilor salvate, puteti conecta dispozitivul, printr-un cablu achizionat separat, la televizor prin mufa miniHDMI.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yhl_BvnDmVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Caracteristici generale
Rezolutie video maxima  Full HD
Ecran LCD  Da, 3 inch
Mod de functionare  Video/Foto/Playback
Unghi vizibilitate  170 grade
Format inregistrare  H.264 (.mov)
Format fotografiere  JPG
Cadre/sec  30/60
Memorie  Slot card micro SD; maxim 32 GB
Microfon  Incorporat
Inregistrare la miscare  Da
Transfer date  USB
Baterie  180 mAh
Inregistrare ciclica  Da
Autonomie baterie  10-15 min
Dimensiuni  100 x 54 x 12 mm / 105 g
Functii
Inchidere automata ecran  Da
Auto-oprire camera  Da
Vizualizare in timp real  Da
Formatare card  Da
Revenire la setarile din fabrica  Da
Imprimare data/ora pe filmare sau foto  Da
USB  microUSB
HDMI  mini HDMI
microSD  Da
Pechetul contine
Camera video cu inregistrare  Da
Cablu USB  Da
Manual de utilizare  Da
Incarcator auto  Da
Suport parbriz  Da

Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia si activitate pe topicurile dedicate Info Corner, Electrice, Electronice Audio Auto, si cu experienta in domeniu pastram oferta de a transmite GRATUIT orice  produs din cele de mai sus in teste pentru 2 saptamani, cu rugamintea ca dupa returnare sa posteze pe acest forum un review.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa le tina macar in teste, si de ce nu daca le place sa le achizitioneze cu o reducere de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori de Sisteme de Supraveghere video si Securitate.

Attached Files



#2
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Mai util ar fi fost o filmare pe timp de noapte, pe timp de zi toate camerele se descurca, filmarea pe timp de noapte face diferenta intre camere.

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Eu as fi f interesat de o solutie ptr supravegherea masinii in timp ce e parcata pe timp de noapte in special.

#4
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Urmeaza sa facem si o filmare pe timp de noapte si sa o postam aici.

Asteptam si solicitarile de testare din partea dumneavoastra intre timp.

#5
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 14.02.2006
Ce chipset are camera ? Are G-senzor ? Inregistrarea ciclica ce durata poate avea ? Poate inregistra si continuu pe card (daca da, cat) ? Se poate dezactiva sunetul la inregistrare ? Frame-ul de 60 cadre/secunda la ce rezolutie este disponibil ? Are HDR sau WDR ?
Multumesc. Considerati prezentul mesaj ca o posibila solicitare de testare, insa decizia o voi lua numai dupa lamurirea aspectelor mentionate.

#6
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Puteti descarca manualul produsului de aici pentru mai multe informatii.
Daca nu gasiti informatia dorita in manual, incerc sa va raspund cat pot de repede.

#7
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 14.02.2006
OK, multumesc !
Chipset : Novatek 96650. Are G-senzor (nu am gasit daca se poate seta sensibilitatea). Poate inregistra 92 min. pe card de 8 GB  (mai mult pe carduri mai mari); poate inregistra ciclic (nu am gasit insa daca are intervale setabile); nu am gasit daca se poate bloca manual inregistrarea curenta, in vederea protejarii la suprascriere. Nu am gasit daca se poate dezactiva inregistrarea audio in timpul inregistrarii video. 60 FPS disponibil numai pentru filmare HD. Nu HDR, nu WDR.
La aproape 1/2 din pret poate fi achizitionata camera Novatek G2W, online, din RO.
O zi buna !

#8
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Da se poate seta sensibilitatea la senzor. Vom adauga in manual si Meniul camerei detaliat, deoarece este necesar si util.
Se poate inregistra fara sunet ( exista optiune in meniu)
Are WDR ON/OFF;
Are optiune de setare a dimensiunii inregistrarii.

Am analizat si G2W, si se pare ca exista ceva diferente: 140 grade fata de 170 grade. ecran mai mic, Doar 30fps la filmare HD, diferente de design, si poate mai sunt si altele.  Bineinteles ca pretul este bun la aceste performante scrise pe internet.

Va ofer insa ocazia sa descoperiti toate functiile acestui produs testand-ul. Acesta este scopul acestui topic: obtinerea de informatii utile despre  produs direct de la posesori, sau de la cei care testeaza fizic produsul.

Astept solicitarile de testare prin mesaj privat.

#9
alexx22

alexx22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.03.2006
Este cam mare. Eu unul nu as lua asa ceva. Camera trebuie sa fie cat mai discreta nu sa imi obstructioneze vederea.
LE: suporta card de max 32. Putin pentru  inregistrari FHD. (Stiu de loop recording)

Edited by alexx22, 03 April 2016 - 12:53.


#10
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View Postalexx22, on 03 aprilie 2016 - 12:51, said:

Este cam mare. Eu unul nu as lua asa ceva. Camera trebuie sa fie cat mai discreta nu sa imi obstructioneze vederea.
LE: suporta card de max 32. Putin pentru  inregistrari FHD. (Stiu de loop recording)
Multumim pentru feedback. Parerea dumneavoastra este corecta, daca o raportam la un DVR auto fara display care poate fi ascuns fara nici o problema in spatele oglinzii retrovizoare.
Totusi in cazul de fata avem un DVR auto care are un display de 3'' care se adreseaza unei anumite plaje de clienti: cei care vor sa vada acest display, sa aiba acces vizual facil la el, si la meniuri/butoane.
Montarea lui exact sub oglinda retrovizoare mi se pare cea mai corecta. Daca ar fi sa eliminam obiectele care obstructioneaza privirea, ar trebui sa demontam si oglinda retrovizoare care este mult mai mare :)  ,  si de ce nu si GPS-ul care ne duce la destinatie.

La capacitatea de 32 se pot inregistra aprox 6 ore Full HD, si aprox 11 ore HD ( discutam de ore de condus aici ). Si mie personal mi se pare o plaja mica spre medie, si consider ca ar fi fost util macar suport pentru 64 GB. Daca e vorba de un sofer profesionist care conduce minim 8 ore pe zi este o perioada mica. Daca e vorba de un sofer obisnuit ce conduce 2-3 ore maxim pe zi e OK.

#11
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Am primit in teste DVR-ul (multumesc @Suport_PNI), si l-am folosit timp de 2 saptamani zilnic.
Avand in vedere ca ceea ce aveam pe masina era putin cam depasit, subiectul in discutie reprezinta o imbunatatire reala Posted Image
Cutia produsului este durabila (atat cat poate fi o cutie de carton), produsul in sine este bine ambalat, si protejat in interior:

Attached File  100_7710.JPG   253.75K   35 downloads Attached File  100_7711.JPG   209.6K   38 downloads

Continutul pachetului:

Attached File  100_7712.JPG   309.32K   43 downloads

DVR-ul in sine:

Attached File  100_7713.JPG   305.89K   45 downloads Attached File  100_7716.JPG   311.07K   99 downloads

La montaj, am folosit suportul cu ventuza al vechii camere, deoarece parbrizul este mai inclinat decat media, si respectivul imi permite o apropiere mai mare a camerei de parbriz. Nu este neapartat un punct slab, probabil ca pe majoritatea masinilor, suportul din pachet este ok.
Cablul alimentatorului este suficient de lung pentru a-l putea poza in asa fel incat sa nu se vada prin masina.

Solutia de montaj aleasa:

Attached File  100_7814.JPG   353.01K   113 downloads

Mai jos am imbinat intr-un clip cateva mostre de filmare in diferite conditii de lumina - zi, noapte, apus.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/463dVcampyg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce mi-a placut:
  • unghiul mare al lentilei
  • microfonul (imbunatatire substantiala fata de modelul detinut anterior)
  • calitatea video (la fel ca mai sus)
  • modul de prindere (filet) mult mai rigid decat modelul cu slot)
Ce mi-a placut mai putin
  • intr-adevar e o idee cam mare
  • dispunerea butoanelor pe partea de jos a DVR-ului - era mai ok pe margine, mi se pare ca-s mai la indemana asa
  • partile cromate ar putea sa fie inlocuite cu ceva mat (gri, negru), minimizeaza observabilitatea din exterior
In consecinta, mi se pare un produs ok, nu discut capitolul pret, acolo fiecare isi stie  ce si cum..
Eu am decis sa-l pastrez.

Edited by calinkgb, 16 April 2016 - 20:08.
typo


#12
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Poate functiona si pe acumulatorul intern?

#13
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Da, dar putin. Din cate am citit e de 180mA

#14
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Multumesc.

#15
altCristi

altCristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.09.2009
Salut. Ma intereseaza achizitia unei astfel de camere auto, la un pret decent. Mai este valabila oferta cu 1/2 din pretul de pe site-ul dat la inceputul thread-ului? Multumesc.

#16
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
Mai este valabila oferta ?

#17
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View PostAlex522, on 10 iulie 2017 - 16:05, said:

Mai este valabila oferta ?
In caz ca mai este cineva interesat , este valabila , revin cu review cand ajunge camera

#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Salutare initiator. As dori si eu un cod de reducere. Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate