Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Traktor Kontrol S2...imposibil sa lucreze.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
nicu-cnn

nicu-cnn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.12.2010
Va salut cu respect si va multumesc pentru tot ceea ce faceti si pentru modul in care oferiti ajutor.

Am si eu o mare problema, cel putin pentru mine este mare,
Nu sunt Dj profesionist, vreau dor sa ascult muzica de calitate,acasa, cu sunet in consecinta.Din soft merg toate reglajele, dar consola nu se aprinde ci doar executa comenzile programului. Ideal pentru mine ar fi sa pot face toate reglajele din butoanele consolei, cu mouse-ul mi se pare
incomod si nu simt diferenta de sunet in timp real.

Deci, posed;
-laptop HP,i5
-consola Traktor S2+licenta orfiginala Traktor Pro
-sistem PA Yamaha Stagepas 400I

Indiferent ce am facut nu reusesc sa fac consola sa lucreze,adica sa intre sa controleze softul.
Ofer o maaare sticla de vin celui ce poate sa intre in calculatorul meu si sa faca aceste setari sau sa ma invete cum le pot face.

Cu Stima
Nic

Edited by nicu-cnn, 31 March 2016 - 20:28.


#2
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013
in primul rand, consola trebuie instalata adica instalat un driver, in al 2-lea rand la prima rulare a traktor-ului esti intrebat daca detii un controller si ti se ofera o lista din care poti selecta. Atata timp cat nu faci aceasta configurare consola evident ca nu poate functiona, are nevoie de un mapping, fie cel livrat de traktor fie unul custom care trebuie importat in traktor

#3
nicu-cnn

nicu-cnn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.12.2010

 andy2013, on 31 martie 2016 - 21:43, said:

in primul rand, consola trebuie instalata adica instalat un driver, in al 2-lea rand la prima rulare a traktor-ului esti intrebat daca detii un controller si ti se ofera o lista din care poti selecta. Atata timp cat nu faci aceasta configurare consola evident ca nu poate functiona, are nevoie de un mapping, fie cel livrat de traktor fie unul custom care trebuie importat in traktor

Nu mai tin minte daca la instalarea Traktor-ului ma intreba daca am un controler, eu am incercat sa-l instalez dupa, folosind drivere Native Instruments.Consola isi face treaba dar numai din soft, aceasta nu se aprinde(in sensul ca singurul led aprins este cel ce afiseaza conexiunea cu calculatorul) iar in Controler Editor nu functioneaza nici un buton.
Am schimbat cablul de conectare laptop-consola,am incercat sa fac setari dupa tutoriale NI, sub nici o forma nu mi se aprinde nici consola si nici butonul CTRL din soft.

Neavand cunostiinte solide pentru a face sa functioneze in parametri si neavand timp pentru a intelege lucruri ce ma depasesc si pentru care necesita un anumit studiu sunt dispus sa platesc pentru asta.

Edited by nicu-cnn, 31 March 2016 - 22:04.


#4
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013
ai pm de la mine

#5
nicu-cnn

nicu-cnn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.12.2010

 andy2013, on 31 martie 2016 - 22:04, said:

ai pm de la mine
.Multumesc frumos Andy...din partea mea ai miliarde de like-uri, este pentru prima data cand intradevar beneficiez de un prietenesc suport.

Bravo!...adevarat DJ,adevarat prieten!... Rar mi-a dat sa cunosc pe cineva atat de dedicat in ceea ce face!

Cu Stima
Nic

Edited by nicu-cnn, 31 March 2016 - 23:36.


#6
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013
Topic Inchis>>>Problem solved. De retinut pe viitor pentru toti:orice antivirus, nu neaparat avast-ul, poate produce probleme la instalarea driverelor, recomandat sa dezactivati antivirusul cand instalati drivere

#7
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 28.05.2014

 andy2013, on 31 martie 2016 - 23:35, said:

Topic Inchis>>>Problem solved. De retinut pe viitor pentru toti:orice antivirus, nu neaparat avast-ul, poate produce probleme la instalarea driverelor, recomandat sa dezactivati antivirusul cand instalati drivere
Dar iti facea probleme, asa pe ascunse, sau macar aparea o notificare ceva?

#8
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013

 c-daniel, on 01 aprilie 2016 - 11:33, said:

Dar iti facea probleme, asa pe ascunse, sau macar aparea o notificare ceva?
nimic.....doar nu gasea driver-ul pt consola (driverul se instala dintr-un executabil prin copiere in folderul de drivere preconfigurate iar avast-ul probabil nu permitea aceasta operatiune). Sansa a fost ca in trecut am mai experimentat o problema dinasta cu acelasi antivirus de cacao, innebunise driverul de retea al pc-ului ca nu mai mergea netul.....dupa dezinstalarea antivirusului totul a revenit la normal

#9
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 28.05.2014
Ok, am inteles. Te intreb pentru ca eu de vreo 2 ani incoace recomand clientilor mei, ca varianta free, avast-ul. Dar atentie, avast antivirus, si instalat doar cu primele trei module, gen scaner, rezident si web; atat. Pentru ca celelalte module fac probleme, si ingreuneaza mult un sistem, probabil si de acolo sa fi avut tu problema aceea in trecut cu netul/driverul de retea. De obicei se mai intampla asta cand userii isi instaleaza security suite, si nu doar antivirusul. In fine. Felicitari ca ai rezolta problema :)

#10
andy2013

andy2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 13.03.2013

 c-daniel, on 02 aprilie 2016 - 19:08, said:

Ok, am inteles. Te intreb pentru ca eu de vreo 2 ani incoace recomand clientilor mei, ca varianta free, avast-ul. Dar atentie, avast antivirus, si instalat doar cu primele trei module, gen scaner, rezident si web; atat. Pentru ca celelalte module fac probleme, si ingreuneaza mult un sistem, probabil si de acolo sa fi avut tu problema aceea in trecut cu netul/driverul de retea. De obicei se mai intampla asta cand userii isi instaleaza security suite, si nu doar antivirusul. In fine. Felicitari ca ai rezolta problema Posted Image

eu folosesc ESET Smart Security, la ora asta nu l-as da pe niciun alt antivirus/security suite :) se misca bine, nu ingreuneaza sistemul si se poate configura si pentru utilizatori habernisti astfel incat sa nu aiba probleme cu sistemul

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate