Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Smart Kid Watch Q50

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#37
D.C.L.

D.C.L.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 14.10.2005

 rumegus, on 04 aprilie 2016 - 09:24, said:

Tocmai ca stiu ce-i ala GPS, stiu ca GPS-ul nu transmite, doar receptioneaza semnal de la sateliti, transmisia datelor de la ceas spre telefon se face prin GPRS, nu degeaba am intrebat ce cartela sim ai pus in ceas, "legătura între ceas și softul care setează telefonul" nu se face prin internet ci prin bluetooth. Daca ai fi citit manualul, poate te-ai fi prins. Daca cautai pe google Watch Q50, gaseai manualul si o gramada de tutoriale, filmulete pe youtube despre setari.
Scuze că mă amestec. Despre ce bluetooth vorbim? Ce legătură are bluetooth cu subiectul de față?
Încă o problemă. Dacă transmit pw,123456,ts# casul îmi arată exact mesajul pe care l-am trimis, nu răspunde cu ce trebuie.

Attached Files


Edited by D.C.L., 22 September 2016 - 01:40.


#38
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
vezi ca trebuie sa trimiti SMS ( nu mesaj in chat-ul aplicatiei) catre numarul din ceas !
Apoi vezi ce mesaj primesti ... sa ai setat IP-ul de europa si APN-ul corespunzator retelei folosite!

Edited by excentryc, 22 September 2016 - 10:06.


#39
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Am un smartwatch Q60. Am setat cu ajutorul dumneavoastra url si apn. Cartela este prepay Vodafone. Daca sun efectiv de pe mobil pe ceas, suna si apare numarul de pe care sun. Tot nu am E pe ecran. Ceasul e luat din Hong Kong de pe ebay. 20$. Sa inteleg ca e problema hardware?

In mesajul primit de pe nr de tel din smartwatch este scris la versiune: G36C_GM2_V2_V2.00_2016.01.20_15.04.17

Edited by dcn, 22 September 2016 - 18:40.


#40
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
pune aici un screenshot cu tot mesajul primit de la ceas, sau trimite-mi-l in privat.

#41
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
O sa transcriu. Mesajul este pe tel sotiei si merge mai greu cu screenshot.

ver: G36C_GM2_V2.00_2016.01.20_15.04.17
ID:3916542441
imei:358839165424416;
ip_url:52.28.132.157;
port:8001;
center:;
slave:;
sos1:;
sos2:;
sos3:;
upload:600S;
bat level:44;
language:0:
zone:0.00;
GPS:No(0);
GPRS:OK(57);
pw:123456

La ip_url avea altceva scris, am urmat ce ati scris dvs pe forum si s-a schimbat. Cerculetul acela pentru GPS cand apara, cand dispare. Ceasul sta indoor.

Ceasul este cael din poza.

Edited by dcn, 23 September 2016 - 09:06.


#42
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
totul pare in regula ... nici acum nu-ti merge?

#43
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Tot nu apare litera E pe ecran.
Vineri o sa merg sa ridic alt ceas de la posta, am comanadat doua.
Sa vedem daca si acela face la fel, este de la alt vanzator, tot din China. Daca primul tot nu vrea sa mearga, ma gandesc ca nu prea am solutii...

#44
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Voi n-ati primit un manual, un cod QR, sa va setati ceasurile? Nu de alta, dar chinezariile astea, chiar daca arata si se numesc la fel, au o gramada de versiuni, cu piese si softuri diferite, deci si setarile difera.

#45
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Am primit ceva ca un manual. Si in el scrie cam ce se scrie si pe topicul acesta. Codul QR imi da IMEI-ul telefonului. Am descarcat doua aplicatii diferite de pe Google Play, dar atata timp cat nu am E pe ecranul cesaului, nu cred ca o sa mearga nicio aplicatie.

#46
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
incerca sa vorbesti cu chinezul ... eu prima data asa am facut ! Poate ai alte coduri prin care se fac setarile

#47
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Este posibil ca sim-ul sa nu mearga in 2G? Pot sa apelez ceasul de pe telefon, apare numarul pe ecranul ceasului, dar nu pot imperechea aplicatia cu ceasul. Din cele scrise pe forum de mine rezulta ca sunt setarile bune?

#48
energyps2

energyps2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.05.2013
dcn: nu ai apn setat.

#49
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
Despre apn primesc mesaj cu apn:internet.vodafone.com. Am urmat pasii scrisi de colegii de forum.
Chinezul imi zice sa verific daca nu cumva sim-ul nu merge in 2G. Asta nu mai stiu sa o fac. La Vodafone la magazin zice tanti de acolo ca nu stie daca merge 2G sau de la 3G in sus. Pe telefon, cand bag cartela din ceas, imi arata ca are si 2G si 3G disponibile. Acum nu stiu ce retea vede cand este in ceas.

#50
energyps2

energyps2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.05.2013
Cum ai scris la apn:live sau internet?

#51
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
E posibil ca apn-ul sa fie diferit daca cartela vodafone este prepay sau la abonament ...

#52
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.10.2007
In urma a scris un coleg ca la prepay vodafone trebuie sa fie internet.vodafone. Asta aveam setat si nu merge. Acum am setat si live.vodafone si tot nu merge. Am restartat ceasul si tot nu merge. Il astept pe cel de-al doilea sa vad daca se repeta. Cred ca asta albastru e o cauza pierduta. Posted Image

#53
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
Eu zic sa te mai joci cu codurile alea ... pw,123456 / pw,523681
Eventual sa mai cautam si alte coduri mai ales ca ceasul tau e chiar diferit de al nostru

#54
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
hai sa o luam pas cu pas...
trimite sms pentru apn si scrie-ne aici raspunsul primit
De retinut toate caracterele din sms trebuie sa fie cu litere mici , sa nu ai litere mari , nici macar una!

Edited by excentryc, 29 September 2016 - 08:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate