Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Smart Kid Watch Q50

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#163
gooagle

gooagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 01.05.2010
Salut,

Am luat si eu un ceas Wonlex model KT01 si nu inteleg de ce nu primesc nici un raspuns indiferent ce sms ii transmit.
Telefonul s-a inregistrat in SeTracker2, am trimis din aplicatie numere in agenda, telefonul comunica prin chat cu aplicatia si in principiu tot ce trimit din aplicatie apare pe telefon.

Problema este ca nu cred ca merge localizarea prin gps deoarece daca opresc din aplicatie  "Set Local Base Station" spune ca device-ul este offline ... este un comportament corect?
Am senzatia ca il localizeaza doar prin gps si din cauza asta il vad la cativa km ...

ps: am gasit un ghid cu toate comenzile ce pot fi date prin sms aici hxxps://alexjong.com/2016/07/05/review-q50-gps-smart-watch-for-kids/ dar la mine nu confirma nici un sms Posted Image

Edited by gooagle, 01 June 2019 - 09:51.


#164
gooagle

gooagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 01.05.2010
am uitat sa precizez faptul ca in sms-urile de SOS primesc mesajul [No Locate] cu coordonatele gps N0.000000,E0.000000 ...

#165
gooagle

gooagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 01.05.2010
am mai incercat si am reusit sa primesc raspuns de la ceas dupa ce am dat comanda pw,123456,apn,live.vodafone.com,22601# ( ! la mine se pare ca merge nu cu doua sau trei virgule dupa pametrul apn ci doar o virgula ! )

ciudat este ca pare ca primesc raspuns diferit fata de posturile anterioare unde se seta userdata la mine se seteaza user ...

am trimis pw,123456,apn,live.vodafone.com,22601# si am primit apn:live.vodafone.com;user:22601;passwork:;userdata:.
am trimis pw,123456,ip,52.28.132.157.8001# si am primit [surl,52.28.132.157,port,8001#]ok!

Momentan SeTracker2 tot doar LBS arata locatia nu si gps asa ca mai trebuie sa sap un pic...

Edited by gooagle, 19 June 2019 - 14:51.


#166
gooagle

gooagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 01.05.2010
sa inteleg ca nu mai este nimeni interesat de acest subiect? ma interesa daca stie cineva cate date consuma un ceas din asta cu gps-ul setat sa raporteze la 10min .. ca sa stiu daca merita sa fac sau nu abonament...

#167
idani

idani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.01.2011
Buna ziua.
Cum pot intra in "engineering menu"? Vreau sa vad daca e bifat G-sensor.
Acest ceas(Q50) are WI-FI ?

#168
xpclaudiu80br

xpclaudiu80br

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2009
Salut cine mă poate ajuta
Am un smart Watch la copil care a mers bine cu aplicația setracker
Prostia care am făcut-o am instalat aplicația step by step și de aici au început problemele am instalat prin SMS cele 3 mesaje pw123456.... Care le-a dat aplicația și nu a mai vrut nici în ruptul capului să meargă, cel mai rău imi da un mesaj pe ecran ca e blocat touch fără atingere. Ati mai întîlnit? Ma intereseaza dacă pot să îl resetez ca din fabrică multumesc

Edited by xpclaudiu80br, 13 January 2020 - 11:03.


#169
alexaTeo

alexaTeo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2020
buna....i-am luat fetiței mele un ceas wonlex, dar nu-i functioneaza gps-ul....pe se tracker apare decat localizarea LBS....ati reusit sa rezolvați cumva problema asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate