Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Smart Kid Watch Q50

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#1
ervin8571

ervin8571

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 15.06.2007
Am cumparat acest model de ceas-telefon Q50Attached File  Child-Security-Smart-Watch-Q50-GPS-Track-font-b-SIM-b-font-Talk-Phone-Wristwatch-Smartwatch.jpg   79.18K   54 downloads
Problema este ca indeplinsesc toate conditiile specificate de producator (retea 2G, acces la internet, telefon inregistrat cu aplicatia SeTracker), dar tot nu functioneaza. Este cumparat de pe acel site chinezesc cu nume arab, iar vanzatorul nu e in stare sa ma lamureasca si nici nu stie mai mult decat mine. O fi totusi vreo alta problema? Ceasul ar trebui sa fie conectat prin internet cu aplicatia pentru a arata locatia si multe altele, dar la fiecare incercare primesc mesaj equipment offline. Are cineva asa ceva si functioneaza?
Multumesc

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu se-ntelege nimic! Ce anume, exact, nu functioneaza? Ce internet vrei? Ce cartela sim i-ai bagat? E un ceas cu telefon si gps de supravegheat copiii. Transmite locatia prin GPRS pe telefonul parintelui.

#3
ervin8571

ervin8571

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 15.06.2007
Tocmai asta e, nu transmite nimic prin GPS. Iar prin internet se face legătura între ceas şi softul care setează telefonul

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Omule, esti varza rau. N-ai ce cauta in secolul XXI, ar trebui sa fii retrogradat in evul mediu. Nu esti instare sa legi doua cuvinte inteligibile. Ce dracu sa-ti transmita prin GPS???? Repet, despre ce internet aberezi? N-ai prin vecini un copil ce a  terminat macar 4 clase, ii dai o eugenie si-ti rezolva problema?

#5
ervin8571

ervin8571

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 15.06.2007

 rumegus, on 03 aprilie 2016 - 22:39, said:

Omule, esti varza rau. N-ai ce cauta in secolul XXI, ar trebui sa fii retrogradat in evul mediu. Nu esti instare sa legi doua cuvinte inteligibile. Ce dracu sa-ti transmita prin GPS???? Repet, despre ce internet aberezi? N-ai prin vecini un copil ce a  terminat macar 4 clase, ii dai o eugenie si-ti rezolva problema?


Te rog sa ma scuzi daca ti-am jignit inteligenta. N-ar strica sa te interesezi inainte de a raspunde ceva, asa poate ai afla ca GPS se refera la localizare. Poate daca te-ai interesa ce face acest model de ceas-telefon ti-as da tie o bombonica sa sugi. Imi pare rau ca am facut aceasta postare aici si chiar rog un moderator sa stearga acest topic.

Edited by ervin8571, 04 April 2016 - 08:33.


#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tocmai ca stiu ce-i ala GPS, stiu ca GPS-ul nu transmite, doar receptioneaza semnal de la sateliti, transmisia datelor de la ceas spre telefon se face prin GPRS, nu degeaba am intrebat ce cartela sim ai pus in ceas, "legătura între ceas şi softul care setează telefonul" nu se face prin internet ci prin bluetooth. Daca ai fi citit manualul, poate te-ai fi prins. Daca cautai pe google Watch Q50, gaseai manualul si o gramada de tutoriale, filmulete pe youtube despre setari.

#7
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 15.07.2005
trebuie setat APN-ul ! Atata tot .
Si eu am luat acest ceas si a trebuit sa setez APN-ul , apoi totul a functionat perfect!

#8
Random

Random

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.08.2003

 excentryc, on 17 iunie 2016 - 10:42, said:

trebuie setat APN-ul ! Atata tot .
Si eu am luat acest ceas si a trebuit sa setez APN-ul , apoi totul a functionat perfect!

salutare, unde se seteaza acest APN? in Aplicatia de pe telefon? sau pe ceas? >> Merci anticipat.

#9
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 15.07.2005
Din telefonul tău ...trebuie să dai un mesaj către ceas (acesta trebuie să aibe in el cartelă)
Mesajul pentru vodafone trebuie să fie acesta:  
pw,123456,apn,live.vodafone.com,,,#

Apoi dacă primești mesajul ăsta:

apn:live.vodafone.com;user:;passwork:;userdata:

Înseamnă că apn-ul a fost setat

Edited by excentryc, 18 June 2016 - 17:52.


#10
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine sa configurez apn ul pe acest tip de ceas q50, am trimis prin sms pe nr ceasului mesajul scris de userul excentryc dar nu merge ....ce trebuie sa fac? Am cartela prepayed vodafone . Multumesc !

#11
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 15.07.2005
inseamna ca trebiue setat si ip_url !
in prima faza trimte sms catre ceas :  pw,123456,ts#
apoi vei primi un raspuns ... la randul cu ip_url trebuie sa ai setat un ip ca la calculator ( IP-ul trebuie sa fie cel de europa , 52.28.132.157), daca ai altceva inseamna ca nu e setat pentru europa!
ca sa-l setezi trimite sms catre ceas :   pw,123456,ip,52.28.132.157,8001#

 excentryc, on 18 iunie 2016 - 17:36, said:

Din telefonul tău ...trebuie să dai un mesaj către ceas (acesta trebuie să aibe in el cartelă)
Mesajul pentru vodafone trebuie să fie acesta:  
pw,123456,apn,live.vodafone.com,,,#

Apoi dacă primești mesajul ăsta:

apn:live.vodafone.com;user:;passwork:;userdata:

Înseamnă că apn-ul a fost setat
ATENTIE ! dupa com sunt 3 virgule ... nu este nici o greseala de tastare ... trebuie scris exact ca in exemplu!

#12
golazzo

golazzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.08.2010
salut, ai rezolvat ceva ? ca tocmai am luat si eu unul la fel pt fi-mea si nu reusesc sa ii dau de cap cu internetul. Am facut si ce a spus mai sus excentryc. Multumesc.

#13
b_soare

b_soare

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2016
buna seara, am urmat si eu pasii de mai sus si tot nu merge, mentionez k mie nu imi apare E pe ecran ....si am vazut pe youtube k ar tb sa apara.....id-ul de unde il iau.....iar nr de telefon tb sa aiba prefixul in fata sau fara...am trimis mesaj de pe tel pe ceas si nu primesc nici un mesaj raspusn.....va rog sa ma ajutati si pe mine

#14
b_soare

b_soare

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2016

 excentryc, on 18 iunie 2016 - 17:36, said:

Din telefonul tău ...trebuie să dai un mesaj către ceas (acesta trebuie să aibe in el cartelă)
Mesajul pentru vodafone trebuie să fie acesta:  
pw,123456,apn,live.vodafone.com,,,#

Apoi dacă primești mesajul ăsta:

apn:live.vodafone.com;user:;passwork:;userdata:

Înseamnă că apn-ul a fost setat


ok...pana aici totul e bine...am facut exact ca sus ...am primit acelasi raspunsuri....si cand incerc sa schimb ora imi spune k device is of line....ce fac?.....multumesc

#15
golazzo

golazzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.08.2010
Poate ne spune cineva căruia îi merge. Poate trebuie un anume tip de cartelă, eu am încercat cu prepay de la Vodafone cu internet. Am încercat și cu sim-ul de la abonamentul meu la vdf și tot nu își ia net...

#16
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 15.07.2005
Baieti tocmai am aflat ca mai e un cod pentru "aparent" acelasi tip de telefon !
Am mai luat 2 telefoane-ceas dar din alta parte (tot din china) si mi le-a livrat din turcia , au facut 60 de zile pana la mine!!!
La inceput am crezut ca sunt probleme cu ele dar am mai cautat pe net si am gasit acelasi produs cu al meu utilizand alt cod !  Probabil sunt mai multi producatori de acelasi model !
In loc de :  pw,123456,ip,52.28.132.157,8001# pentru setarea IP-ului trebuie sa folositi:   pw,523681,ip,52.28.132.157,8001#
la fel si pentru setarea apn-ului : pw,523681,apn,live.vodafone.com,,,#
Sper sa va fie de folos ... in caz contrar mai cautam pe internet alte coduri de modificare!

#17
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 15.07.2005
Am pus niste print screen-uri din mesageria telefonul sa vedeti cum trebuie sa trimiteti si sa primiti mesajele.
In primul screenshot e cu setarile lui din fabrica, in al doilea am trimis mesajele cu modificarea setarilor, si in ultimul se vad modificarile

Attached Files



#18
golazzo

golazzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.08.2010
Mulțumesc, încerc mai târziu când aj acasă, revin cu vești bune, sper  :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate